4 вітаміни, які можна приймати при менопаузі, щоб не пити гормони

Розповідаємо, як зустріти менопаузу у всеозброєнні та пережити її з мінімальними побічними ефектами.

4 вітаміни, які можна приймати при менопаузі, щоб не пити гормони

Менопауза — природний етап у житті кожної жінки, коли через зниження рівня естрогену і прогестерону починає поступово згасати працездатність яєчників.

Поза клімаксом та менопаузою яєчники відповідають за вироблення статевих гормонів, необхідних не тільки для зачаття та виношування вагітності, але і для нормального функціонування всього організму: саме від них залежить жіноче здоров'я, привабливість і впевненість у собі.

У період менопаузи змінюється робота всіх систем організму: страждають кісткова, серцева та судинна системи, порушується гормональний баланс. Це неминуче відбивається на настрої, рівні сил і енергії, обмін речовин, якості та чутливості нашої шкіри.

Вік настання менопаузи індивідуальний: в одних жінок ознаки можуть почати виявлятися близько 30-35 років, в інших ближче до 45-50 років. На настання менопаузи може вказувати прояв наступних симптомів:

 • нерегулярний менструальний цикл, зміна обсягу виділень (можуть стати як рясними, і дуже мізерними);
 • швидка стомлюваність, чуйний та уривчастий сон;
 • різкі перепади в настрої, емоційні гойдалки;
 • зниження лібідо та фертильності;
 • надбавки у вазі, зайві кілограми відкладаються переважно на боках та талії;
 • сухість та в'ялість шкіри.

Небезпека залишається лише в тому, що багато жінок не сприймають подібні прояви всерйоз: вірять у випадковий збіг обставин і виправдовують себе чим завгодно, аби не допустити думки про реальний настання клімаксу.

Дій на випередження

Щоб пом'якшити і, можливо, навіть запобігти неприємним проявам менопаузи в зрілості, важливо вводити здорові звички і починати підтримувати організм з юності. Три простих поради, як почати з малого вже сьогодні:

 1. Подбай про збалансованість раціону — жирну, солону та солодку їжу намагайся замінювати овочами, фруктами, рибою, білим м'ясом та продуктами, багатими на фітоестрогени (цільнозерновими та бобовими). Не забувай про водний баланс – 1,5-2 літри чистої негазованої води на день – твій мастхев.
 2. Спи повноцінно – якщо в ритмі сучасного життя про повноцінний 8-годинний сон ти можеш тільки мріяти, постарайся, як мінімум, лягати спати в одній добі, а прокидатися в іншій. Здоровий сон – найкращі ліки від тривоги та стресу. Не забувай провітрювати кімнату на ніч і прибирати подалі всі гаджети.
 3. Додай фізичні навантаження на регулярній основі. Сумно, але факт: з віком метаболізм уповільнюється, м'язова тканина заміщається жировою, з кісток вимивається кальцій. Вибирай навантаження під силу і насолоду: якщо не любиш тягати залізки в залі або потіти на груповому фітнесі, півгодинна розминка будинку, танці перед дзеркалом під музику, прогулянка парком або лісом пару разів на тиждень – ідеальна альтернатива!

Гормони – не чарівна таблетка

4 вітаміни, які можна приймати при менопаузі, щоб не пити гормони

Щоб продовжити молодість і усунути побічні ефекти менопаузи, жінки можуть вдаватися до екстрених заходів – замісної гормональної терапії (прийом синтетичних аналогів жіночих статевих гормонів).

З гормонами жарти погані: через масу ризиків, побічних ефектів та протипоказань, призначати та контролювати вплив на організм подібних препаратів може лише лікар.

Як безпечно підтримати організм при клімаксі та менопаузі

У межах допустимих норм і дозування приймати БАДи можна без побоювання. У цій справі важлива регулярність, адже бажаний результат з'явиться не відразу: негормональні засоби мають накопичувальний ефект, самопочуття поступово покращуватиметься.

Які вітаміни можуть стати надійною опорою для твого організму при підготовці і в період клімаксу або менопаузи:

 1. Вітамін D – без нього можна забути про здорову кісткову систему, здатну до самозбереження та самовідновлення. Бере участь у нервово-м'язовій провідності, регулює багато найважливіших функцій організму. Його дефіцит породжує зміни в кістковій тканині, підвищує ризик переломів, онкологічних, серцево-судинних захворювань та діабету. Профілактичною дозою вітаміну D вважається прийом до 2 000 МО (міжнародних одиниць) на добу – у такій кількості його можна вживати без здачі аналізів.
 2. Omega-3 – допомагає у профілактиці серцево-судинних захворювань та коронарних захворювань серця, сприяють зменшенню запалень.
 3. Магній – запорука здоров'я надниркових залоз, нервової та серцево-судинної системи. Захищає від хронічної втоми, перепадів настрою та нічних судом.
 4. Мелатонін – допоможе налагодити біоритми та сон. Недосип і погану якість сну не варто недооцінювати: у легкій формі це може стати причиною головного болю, дратівливості підвищеного чи зниженого тиску, у тяжкій — депресії, проблем з апетитом та травленням, непритомними станами.

Найусвідомленіший і найпрекрасніший період, коли можна і потрібно подбати про себе (особливо, якщо раніше ти цього не робила) — саме зараз. Не відкладай своє здоров'я на завтра — воно важливіше, ніж найжахливіший завал по роботі чи безліч побутових справ.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua