36 тиждень вагітності: основна інформація

Вагітність – це особливий період в жіночому житті, коли вона має приділяти своєму самопочуттю максимум уваги. А для цього їй треба знати, що є нормальним для її стану в той чи інший період. Так, 36 тиждень вагітності також має свої ознаки, що пов’язано зі стадією розвитку дитини.

36 тиждень вагітності: основна інформація

Що треба знати жінці на 36 тижні вагітності

Зазвичай акушери ставлять строк пологів приблизно на 40 тиждень вагітності, але на 36 тижні дитина вже повністю сформована. Це означає, що тіло починає активно готуватися до того моменту, як йому настане час з’являтися на світ. Багато жінок вважають цей період максимально важким, оскільки живіт вже великий, впоратися з ним важко.

Це не обов’язково, але найчастіше вагітна в цей період починає погано спати, вона відчуває важкість у ногах, постійну втому, яка також провокує перепади настрою. Іноді мають місце тренувальні перейми.

Чи варто боятися тренувальних переймів

Відповідь дуже проста: ні. Але вагітна жінка, змотана за вісім місяців. може дуже чутливо реагувати на свої відчуття. Тому їй треба дуже чітко знати, що ці перейми не є регулярними, після них не розкривається шийка матки і не починаються пологи.

Є декілька причин появи переймів Брекстона-Хікса, як називають тренувальні перейми акушери:

  • забагато фізичної активності;
  • стрес або емоційне навантаження;
  • зневоднення або навпроти, переповненість січового міхура;
  • секс.

Коли жінка відчуває такі перейми, найголовніше для неї – це розслабитися. Повільні вдихи та глибокі видихи в цьому допоможуть та заспокоюють перейми. Також важливо знати, що якщо перейми не закінчуються, а стають тільки тривалішими та болючішими, це вагомий привід звернутися до лікаря. Соромитися цього не треба – краще пересвідчитися, що все гаразд, ніж хвилюватися за своє самопочуття та здоров’я дитини.

Плід на 36 тижні вагітності: що з ним відбувається

Всі внутрішні органи малюка вже повністю працездатні. Лише легені ще не повністю  готові для того, щоб він перший раз вдихнув повітря, тому дитина на цьому строку ще вважається недоношеною. Маса малюка дорівнює приблизно 2, 5 кілограма, на зріст він до 50 сантиметрів. І тому він ворушиться не дуже активно – в матці вже затісно, тож боятися не треба.

Саме в цей період в дитини починає розвиватися смоктальний рефлекс, а ще вона розрізняє смаки їжі, що вживає мама. А ще він розрізняє голоси рідних – коли дитинка їх чує, її серденько у прямому сенсі починає битися швидше. На 36 тижні дитина займає положення, в якому перебуватиме до самих пологів, змінює його вона дуже й дуже рідко.

Мама на 36 тижні практично постійно відчуває біль у попереку та дуже часто ходить у вбиральню, оскільки сечовий міхур буде переповнений навіть після глоточку води. Приємно те, що зменшуються набряки.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua