Як почати стосунки з найкращим другом і чи варто

Як почати стосунки з найкращим другом і чи варто

Співак Денис Клявер та співачка Слава мають пісню: «Дружба?». Смисловий підтекст у тому, що відносини між двома людьми протилежної статі, щодо почуттів, перейшли зовсім інший рівень.

Бувало з кожною дівчиною.

Як почати стосунки з найкращим другом і чи варто

Фото автора Ron Lach: Pexels

З'явилася пристрасть, потяг, закоханість. Він і вона хочуть один одного обійняти, але вже не по-дружньому. Обійми укладатимуть у собі ту теплоту та чуттєвість, яка буває лише між чоловіком та жінкою, як головними учасниками любовного союзу.

Але, якщо ми продовжуємо розглядати питання, спираючись на сенс, закладений у пісні, виявляється не так просто перейти на рівень любовних відносин. По суті, і чоловік і жінка готові до того, щоб їхні стосунки з дружніх перетекли в романтично-закохані, але завжди є якесь «Але».

І наше завдання, як раз допомогти тобі прибрати ті перепони та бар'єри, страхи та побоювання, які породжує це найславетніше «Але».

Як залишити френдзону

Тобі на огляд представлені ТОП ключових кроків, які поступово допоможуть вивести відносини з френдзони в русло ніжності та чуттєвості, пристрасті та романтики.

Крок № 1: промацай ґрунт

Перехід на новий рівень буде просто неможливий, якщо друг не відчуває тебе почуттів, які бувають у чоловіка до жінки. Та й взагалі, він може бути закоханий у когось іншого і твої освідчення в коханні рівносильні удару обухом по голові.

«Промацати ґрунт» не що інше, як підстрахувати себе від непотрібних реакцій. Більше того, важливо не поставити як себе, так і друга в незручне становище. Цей крок передбачає два варіанти розвитку:

  • якщо ти розумієш, що друг не відчуває симпатії і все на що можеш розраховувати – тільки дружба, пам'ятай, що важливо вибрати стратегію, яка дозволить йому побачити в тобі потенційну супутницю для серйозних стосунків.

Ми говоримо про те, що перш ніж робити наступний крок із заявленого питання, слід «провести переформатування», щоб ти не поставила вас обох у незручну ситуацію.

  • Якщо ти розумієш, що почуття друга до тебе є взаємними, і вам лише потрібно зробити крок у цьому напрямку, і вийти з існуючих обмежуючих рамок дружби, ти можеш сміливо перейти до кроку № 2.

Як почати стосунки з найкращим другом і чи варто

Як жінці вийти з френзони і не потрапити туди знову?

Крок № 2: почни відвертий діалог

Цей крок має на увазі те, що важливо проговорити про нові почуття, які є між вами. Ти, звичайно, можеш опротестувати цю рекомендацію, апелюючи до того, що не так легко сказати іншій людині, ось так, прямо, без купюр, про свої почуття.

Ми з тобою погодимося, тому говорячи про відвертий діалог, додамо одну маленьку, але таку вагому деталь — розбав серйозний діалог гумором. 100% що ти чула такий вислів: “У кожному жарті є частка жарту, решта – правда”.

Фігурально кажучи, подача правди під соусом гумору, дуже полегшує процес. А нам, дівчаткам, то взагалі, як кажуть, усі карти в руки. У нашому арсеналі є кокетство, ми можемо використати «гру очима», підключити відповідний ситуації тон та міміку.

Допустимо, як варіант, ти можеш сказати таке: «Слухай, адже ми можемо створити майже ідеальну пару! Знаємо один одного давно, це раз. Два – у нас є спільні інтереси. Три – разом нам комфортно та добре! Та й взагалі, як чоловік ти на мій смак. Може спробуємо перейти на інший рівень?

Якщо ти пам'ятаєш, вище, ми вже обмовили важливу деталь: до кроку № 2 можна перейти лише в тому випадку, якщо ти точно впевнена, що з боку друга по відношенню до тебе є взаємна симпатія і не проти вийти за дружні рамки.

Це нагадування, як якесь підштовхування до діалогу, якщо ти маєш певне збентеження почати озвучування правди першої. Впевнені, друг обов'язково вхопиться за твою пропозицію перевести стосунки на інший рівень.

Крок №3: етап нового знайомства один з одним

Коли кордони були розширені, і ви вийшли за межі френдзони, не поспішай кидатися у вир фізичної пристрасті. Так, ви один одного добре знаєте, і ознайомлювальний етап один з одним, як би, не актуальний. Але, важливо пам'ятати, що коханими ви ще не були.

Цей крок адресований більше до тактильного контакту і душевної близькості, коли атмосфера зустрічей наповнена чаклунством романтики. Ви знайомитеся один з одним наново, тому що старі ролі, коли ви були друзями, стали вже вашою історією, а на зміну, прийшла нова — спілка хлопця та дівчини; чоловіки та жінки.

Тепер ви дивитеся один на одного абсолютно інакше. Щоб ти розуміла, коли хлопець чи чоловік був для тебе лише одним, у тебе не було до нього додаткових, назвемо їх, вимогами. Друзі не дарують романтичні подарунки, не організовують романтичні вечори з тактильними контактами та поцілунками за Місяцем.

Друзі по відношенню один до одного більш вільні. Мається на увазі, що ви раніше могли проводити час у загальній компанії, або зустрічатися час від часу, а решту часу займали особисті справи. Тобто, як ти розумієш, раніше було більше мобільності і менше зобов'язань.

Знайомство з новими вами передбачає «виявлення» і нових акцентних і значущих «деталей», які, через певні обставини раніше були недоступні твоїй увазі.

Припустимо, раніше ти могла не помічати, що хлопець чи чоловік не особливо те й здатний надавати знаки уваги. Або могла не зважати, що його слова розходяться зі справою.

Або ще як варіант: дружба, на хвилі приємного часу проведення в компанії, не показувала тобі те, що потенційний партнер, не особливо те і прагне розвитку, в плані кар'єрного зростання або не дуже дбає в особистісному зростанні, чого не можна сказати про тобі.

Якщо підбити підсумок, виходить, що крок №3 уособлює деяке інформативне знайомство. Саме воно дає уявлення про те, чи підійде тобі ця людина як супутник життя, з яким хочеться піти в довге чи все-таки, краще зробити крок назад і залишитися хорошими, старими добрими друзями.

Так само він включає атмосферу ніжної романтики, коли ви тільки на початку серйозних відносин, але ще не дійшли до того етапу, на якому губиться відчуття новизни, легкості, і залицянь, які характерні для цукерково-букетного періоду.

Крок №4: фінальний перехід відносин від дружніх до серйозних

Тебе може збентежити слово “фінальний”. Зараз обґрунтуємо його появу на цьому кроці. Мається на увазі те, що, пройшовши попередні три кроки, ваші відносини виходять на той рівень, коли повністю стирається стара межа дружніх відносин:

Як почати стосунки з найкращим другом і чи варто

Giphy

  • ви, як і багато хто, є двома людьми готовими створити міцний союз на базі тих серйозних стосунків, які бувають між хлопцем та дівчиною; чоловік і жінка.

Ви більше не сприймаєте одне одного як друзів. Фундаментом союзу є вже щось інше: ви стали парою, двома людьми, які люблять, між якими є не тільки хімія тіла, а й спорідненість душ.

Ви, як і інші пари, можете зіткнутися з так званим притиранням, яке характерне для серйозних стосунків.

Тому нагадуємо тобі, що дуже важливо приділити особливу увагу кроку № 3. Саме він, як ти пам'ятаєш із написаного вище, дозволяє подивитися на чоловіка чи хлопця, вже з погляду потенційного коханого:

  • наскільки ця людина «вписується» у твоє життя у новій ролі, і наскільки її якості, дії та вчинки відповідають тому, що потрібно саме тобі у стосунках.

Є ще один дуже важливий момент: не можна порівнювати модель поведінки чоловіка «До» виходу з френзони та «Після» почала вже серйозні стосунки. Ти можеш зіткнутися з тим, що виникне нестримне бажання підігнати коханого під твої стандарти.

Так само, що не мало важливо, ти можеш спиратися на переконання на кшталт: «Раніше те мені з цією людиною було добре і цікаво, отже треба почекати, коли буде так, як раніше». Тримаючись за такі формулювання, ти не зможеш подивитися на всю картину стосунків об'єктивно.

Ми маємо на увазі те, що людина, елементарно, як друг був просто ідеальним для тебе, а ось у ролі коханого, виявився не твоєю людиною. Так, буває так!

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua