Як зміцнити стосунки з хлопцем – ТОП-10 простих правил

Як зміцнити стосунки з хлопцем – ТОП-10 простих правил

Не будемо гучними, але більшість пар, та що там більшість, буквально кожна друга, на певних етапах відносин стикається з всілякими «нерозуміннями» і факторами, що гальмують. Це, як ти розумієш, вносить свої негативні корективи у відносини, і як наслідок, може призвести до їхнього розколу.

На початку “тріщини” зовсім маленькі, і майже непомітні. Але час робить свою справу, і «розкол» з кожним новим днем стає все помітнішим і помітнішим. І як результат — повний розкол відносин та дистанційність один від одного. Погодься, вимальовується, м'яко кажучи, не райдужна перспектива!

Поспішаємо тебе запевнити: є достатня кількість зміцнюючих «фішок», які запобігають не тільки розколу, але й здатним підвести ставлення до позитивно-стабільної динаміки.

Як зміцнити стосунки з хлопцем – ТОП-10 простих правил

Фото автора Andres Ayrton: Pexels

Перш ніж приступити до розбору на тему пропонуємо розділити саме питання на два тимчасові відрізки, які характерні для певних етапів ваших відносин

 • Назвемо перший часовий відрізок “Період зустрічання”.
 • Основою для другого відрізка часу служать звички, що вкорінилися, які характерні для ваших відносин і, отже, його можна позначити як «Період серйозних відносин».

Інструкція-підказка для періоду зустрічання

Здавалося б, найкласніший період, коли немає побутових проблем та турбот. Пара ще не зіткнулася з буднями сімейного життя. Передбачається наявність певної легкості та свободи. Але ж ні! Вже цьому етапі у парі починаються «зіткнення», які можуть призвести до війни статей.

Ключовим подібним результатом є те, що коли градус любовної ейфорії почав знижуватися, кожен або один з учасників любовного союзу починає відстоювати свої потреби та інтереси. Люди просто не чують одне одного, а отже, не розуміють.

Вони починається, фігурально кажучи, розмова глухого зі сліпим.

Що потрібно зробити, щоб зміцнити стосунки

 • Визнати наявність проблеми

Як ти розумієш, якщо в парі немає розуміння того, що існують якісь проблеми, кожен почне, обстоюючи свою позицію, звинувачувати іншого. А це, ясна річ, не тільки не зміцнить, а й запустить процес віддалення. Визнати проблему допоможе правильна інтерпретація твоїх внутрішніх відчуттів та виявлення думок з руйнівним підтекстом.

Допустимо, ти стала відчувати роздратування чи образу. Спробуй пояснити собі, які думки вони породжують, і відстеж, як це відбивається на твоїй поведінці. А потім спробуй абстрагуватися: поглянь на ситуацію як би з позиції третьої особи.

Це дозволить не робити прив'язку до внутрішнім відчуттям і дозволить поглянути на проблему об'єктивно. Не дарма ж кажуть: «Легко давати поради іншим, але не собі!».

Мається на увазі те, що, коли ти на якийсь час відпустиш емоційну складову, зможеш, образно кажучи, холодним розумом об'єктивно поглянути на те, що відбувається, і як важливий підсумок — зробити правильні висновки і дійти правильного рішення.

 • Вибудувати містки порозуміння

Це одна із центральних складових. Бо без містків порозуміння, у парі, будуть регулярні скандали та конфлікти. Як правило, коли один не готовий чути іншого, він неусвідомлено вибудовує захист у вигляді контраргументів. І що виходить у сухому залишку?

Як зміцнити стосунки з хлопцем – ТОП-10 простих правил

9 простих секретів ідеальних відносин

Правильно! Кожен, замість налаштовуватися на конструктивний діалог, подумки починає готувати захисну мову. Простіше кажучи, за такого підходу люди чутимуть тільки себе.

 • Пошук компромісів

У кожного з пари можуть бути свої інтереси, пріоритети тощо. Важливо розуміти, що, якщо ви є парою, це не означає, що партнер стає особистою власністю іншого, яку, як річ, можна використовувати при необхідності.

Тобто щось на кшталт: «Сьогодні мені зручно, і я можу приділити йому час, а завтра, у мене вже не буде часу, і, якщо він (вона) захоче зі мною зустрінеться я почну відчувати роздратування». Як ти розумієш, дуже важливо вміти домовлятися!

 • Уникати переконання “Ніхто нікому нічого не повинен!”

Напевно, для тебе це стане несподіваним, тому що простір інтерн буквально «кишить» зворотними рекомендаціями. Але зараз ти зрозумієш, чому це формулювання є помилковим, і більше того, може мати руйнівний характер.

Переконане, що розглядається, передбачає позицію: «Кожен сам по собі». Тобто виходить: Я захочу, зроблю так, Я захочу, можу зробити і по-іншому!. Як ти можеш побачити сама фігурує тільки «Я», а іншу людину, виходить, ніби ні в любовному союзі.

Із цього приводу є чудова цитата: «Люди так дивуються і ображаються, коли з ними поводиться так само, як і вони з тобою». Ця цитата є якоюсь ілюстрацією до того, що може бути у відношенні, а саме:

 • як кажуть «відповідь прилетіла»

Припустимо, ти не вважаєш за потрібне повідомляти про свої плани коханого, або можеш пропасти на пару днів, взагалі не попередивши його про свій від'їзд, або не вважаєш за потрібне поважати його почуття, і т.д. Тому будь готова, що коханий почне «дзеркалити». Ви ж нічого не повинні один одному, ну, якщо ми відштовхуємося від такого найпопулярнішого переконання.

Ти дівчина розумна, і розумієш, що стосунки, перш за все, це — союз, командна робота, злагоджений механізм, тандем, можна назвати як завгодно, суть одна:

 • без належної взаємодії у відносинах перебувають просто двоє, кожен із яких буде сам собою, і такий союз із великою натяжкою можна назвати парою.

Але знову ж таки, дуже важливо враховувати й іншу провідну сторону питання:

 • не можна повністю тонути у відносинах, ніби зливаючись з іншою людиною.

Здорові стосунки — це коли люди мають особистий простір, не відмовляються від іншого від своїх захоплень та інтересів, де ніхто нікого не змушує робити щось в ім'я іншого, тощо. По суті, у здорових стосунках люди вміють слухати, але найголовніше — чути одне одного. Для здорових відносин характерне порозуміння та пошук компромісів.

Для них не властивий поділ на «Є тільки Я». Навпаки, у здорових стосунках превалює «Є Ми!».

Інструкція-підказка для періоду «серйозні стосунки»

Пара може зіткнутися з тим, що коли зустрічалися, у відносинах і в партнері все влаштовувало. Але коли стали жити разом, і з'явився побут, ряд обов'язків, коли зникла новизна і легкість, на зміну їм приходить незадоволення, роздратування і претензії до партнера.

А якщо у пари народжується дитина, то додаються ще хронічне недосипання та перманентна втома. Погодься, вимальовується так собі картина.

Чи знаєш ти, що в японському є таке чудове дієслово «хоренаосу» в перекладі означає «перелюбитися». Мається на увазі те, що така вже звична і добре знайома кохана людина, показує себе з нового, раніше невідомого боку.

Як зміцнити стосунки з хлопцем – ТОП-10 простих правил

Giphy

Це стає для іншого учасника любовного союзу якимсь ударом струмом, який буквально підводить до думок: «Як же я все-таки люблю цю людину! Це саме той, із ким мені хочеться прожити до кінця життя!». Якщо ти захоплюєшся психологією, то, напевно, знаєш про особистісні кризи.

І для тебе не буде чимось новим новина про те, що у відносинах бувають свої кризи. Не всі пари витримують випробування, які пропонують пройти кризові етапи.

Нижче наведені рекомендації, звичайно, не є панацеєю, але дотримуючись їх ваша пара може перейти з буферної зони кризового етапу, на ступінь подальшого свого розвитку.

Що потрібно зробити, щоб зміцнити стосунки

 • Визнати та усвідомити, що ваші відносини перебувають на кризовому етапі.
 • Уміння чітко та лаконічно доносити свої думки партнеру, як кажуть, без води. Мається на увазі те, що не слід вважати: “Він сам зрозуміє чому я ображаюся, і що мене не влаштовує!”.
 • Промовляти про свої почуття, і про те, що хвилює, але не з позиції «прокурора-обвинувача», а з позиції «Я тебе розумію, і розраховую на те, що ти зможеш зрозуміти і мене».

Таким чином ти автоматично прибираєш заслінку, яка могла виступити в ролі психологічного захисту, і відкриваєш простір конструктивного діалогу.

 • Привнести новизну та свіжіти у ваші стосунки. Якщо ти пам'ятаєш, ми говорили про японське дієслово «Хоренаос». Безпрограшним буде те, якщо для коханого ти відкриєшся з нового, раніше невідомого боку. Новизна — вона завжди освіжає, і здатна нейтралізувати накопичений негатив.
 • Додати у відносини різноманітність. Слід розбавити їх чимось цікавим та продуктивним. Мається на увазі те, що можна зайнятися чимось цікавим. Тобто у вас з'явиться нове, але водночас спільне хобі. А це завжди є «скріпною деталлю».
 • Коли назрівають скандали, важливо нагадувати один одному, про ті важливі якості та моменти, які ви цінували один в одному, і те, що дарувало радість та позитив. Таким чином, фокусування уваги буде з негативного перемикатися на щось позитивне.
Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua