Чому чоловік і дружина сплять окремо, а не разом – думка психолога, чи це норма

Чому чоловік і дружина сплять окремо, а не разом – думка психолога, чи це норма

Заснути на плечі чоловіка, вдихаючи його аромат, слухаючи биття його серця. А як він тебе притискає до себе – цього не передати словами! У ці моменти ти відчуваєш, що ви ніколи не залишите один одного. У цей момент ви єдине ціле. Ех, романтика!

Приблизно так описують сімейне життя у книгах, фільмах та серіалах. Але у реальному житті все зовсім інакше. Можливо, твій чоловік сильно хропе або б'ється вночі. А може він жайворонок, а ти сова? І ви не бачите іншого виходу, як спати під різними ковдрами чи взагалі у різних кімнатах, щоб хоч якось висипатися? Чи нормально це і що робити, розбиратимемося разом!

Так краще разом чи окремо?

Чому чоловік і дружина сплять окремо, а не разом – думка психолога, чи це норма

Фото автора Polina Tankilevitch: Pexels

Здоровий сон – запорука успіху. І ти, і твій чоловік повинні відпочивати та відновлювати уві сні свої сили. Якщо твоєму сну щось регулярно заважає, то вранці ти встаєш розбита і зовсім без сил. У такому стані ти не здатна продуктивно працювати або займатися дітьми та домашніми справами вдень.

У різних ситуаціях існують певні причини, які підштовхують тебе вибирати, як спати зі своїм чоловіком. Ви можете спати:

 • В одному ліжку, під однією ковдрою;
 • В одному ліжку, але під різними ковдрами;
 • У різних кімнатах.

Щоб відповісти на запитання, чи спати нормально з чоловіком під різними ковдрами або в різних кімнатах, розберемо з тобою кожну ситуацію окремо.

Причини, чому подружжя спить під однією ковдрою

Для деяких спільний сон це звичка, для деяких потреба. Проте є кілька причин спільного сну:

 • Стереотип.

Так цілком вірно. Ви з чоловіком можете спати разом лише тому, що так заведено в суспільстві. Дуже багато пар впевнені, що якщо вони спатимуть окремо один від одного, то це вірний шлях до розлучення.

 • Немає місця.

Ще одна не менш поширена причина. Ваша квартира не дозволяє тобі з чоловіком спати окремо один від одного. У такому разі, якщо спільний сон завдає незручностей, то для комфортнішого сну заведи другу ковдру.

 • Гостра необхідність.

Можливо, ти чи твій чоловік не може спати один. Тобі холодно без нього або в нього є якісь дитячі страхи, які не дозволяють йому залишатися вночі одному в ліжку. Або ж, у когось із вас є захворювання, при якому може знадобитися допомога вночі.

 • Щоправда, подобається.

Багато пар дійсно воліють спільний сон з чоловіком. Це надає їм підтримку. Ближчий зв'язок з коханим, зміцнюється емоційний зв'язок. Для таких людей спільний сон – це прояв турботи та любові. Або чоловік і дружина мають однакові «сонні» звички і не заважають один одному вночі.

Чому чоловік і дружина сплять окремо, а не разом – думка психолога, чи це норма

Чи нормально чоловікові та дружині спати окремо?

Причини, чому подружжя спить під різними ковдрами

Можливий інший варіант. Вам з чоловіком комфортно спати в одному ліжку, але через такі обставини ви спите під різними ковдрами. До них відносяться:

 • Твій чоловік чи ти страждаєте на синдром неспокійних ніг.
 • Ти або він щоночі перетягуєте ковдру на себе, і один з вас постійно мерзне.
 • Ваше ліжко дуже широке, а ковдра маленька і не вистачає на вас двох, тому що ви спите по різних краях ліжка.

У цих випадках цілком нормальне рішення спати під різними ковдрами. Такий вихід із ситуації йде на користь вам обом. І ти, і він спите комфортно. Вам тепло вночі, і ви в одному ліжку, як і вчили вас батьки.

Важливо, щоб і тобі, і твоєму коханому було зручно. Те, що вважають інші «нормальним», вас не стосується. У вас, у твоїй родині, має бути своє «нормально».

Причини, чому подружжя спить у різних кімнатах

Якщо ти вирішила спати під своєю ковдрою, або твій чоловік вважав за краще піти в іншу кімнату, швидше за все, цьому є вагомі причини.

 • Режим сну.

Найімовірніше, у тебе та твого обранця різні режими сну. Ти можеш бути жайворонком, а він совою. Чи навпаки. І, щоб не заважати сну коханого, ви вирішили спати окремо. Це абсолютно нормально. Таким чином, ви виявляєте турботи та любов один до одного.

 • Хропіння.

Це одна з найпоширеніших причин роздільного подружнього сну. Для того щоб виспатися і стати на роботу не в розбитому стані через те, що твоєму чоловікові знову знятимуться «мотоцикли», найкращим рішенням буде піти в іншу кімнату.

 • Безсоння.

Порушення сну через те, що у тебе чи твого чоловіка безсоння чи синдром «неспокійних ніг» також дуже поширене. В цьому випадку необхідно серйозно зайнятися здоров'ям, тому що не тільки ти можеш страждати від постійних нічних «стусанів», а й твій чоловік.

 • Діти.

Поява малюка у твоєму домі вимагає особливої турботи про нього та сил. До нього потрібно буде вставати ночами, годувати та заспокоювати. Твій чоловік, як здобувач, повинен добре відпочивати вночі, щоб забезпечувати і тебе, і вашого малюка. Через недосип, у твого чоловіка можуть з'явитися хронічна втома, і навіть депресія. Саме тому – роздільний сон є у цій ситуації найкращим рішенням.

 • Проблеми в інтимі.

До роздільного сну можуть призвести проблеми в інтимному плані. Можливо, у тебе нагромадилися якісь претензії до чоловіка. Або ж має високу сексуальну активність, яка тебе не влаштовує після важкого робочого дня. Буває і навпаки, він уникає близькості до тебе. У цій ситуації варто замислитись над походом до фахівця. Інакше, якщо кинути все на самоплив, така поведінка може призвести до розлучення.

Чи нормально це – спати окремо чоловікові та дружині

З'ясувавши найпоширеніші причини роздільного та спільного сну із чоловіком, можна сказати наступне.

Якщо вам обом комфортно спати в одному ліжку та під однією ковдрою, то це здорово! Вранці ви обоє прокидаєтеся бадьорими, повними сил – класно! Отже, спільний сон із чоловіком вам обом йде на користь.

Коли і тобі та чоловікові зручніше спати під різними ковдрами, але на одному ліжку – також нормальне явище. Таким чином, ви не перетягуєте ковдру на себе, інший чоловік не мерзне вночі. Від цього ваш сон стає спокійним та комфортним. Класно! Ви цим самим дбаєте один про одного.

Вагомі обставини та причини змусили вас із чоловіком розійтися по різних спальнях? Не біда. Це теж нормально та прийнятно. Сон у різних кімнатах також сприяє вирішенню проблем у ваших відносинах, якщо такі, звичайно, є.

Коли у вас виникають розбіжності, такий досвід допоможе розібратися в ситуації, відпочити один від одного і скучить. Але такі заходи потрібно застосовувати дозовано і не захоплюватися. Якщо затягнете експеримент, то швидко звикнеш до самотності і замість зміцнення стосунків, з'явиться холод і егоїзм.

Насправді немає універсальної відповіді – чи нормально спати окремо з чоловіком чи ні. Якщо вам так зручно, ви не відчуваєте дискомфорту і ваші стосунки від цього не псуються, то немає нічого поганого в тому, що спите окремо. Не варто слухати громадську думку. Тільки тобі та твоєму чоловікові вирішувати, як буде краще для вас, вашого здоров'я та вашої родини.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua