Чи повинен чоловік платити за жінку на побаченні?

Чи повинен чоловік платити за жінку на побаченні?

В одній групі психологічної підтримки, твій покірний слуга — автор цієї статті, натрапив на найцікавіший пост. У ньому йшлося про таке: якась письменниця, багато років тому приїхавши до Лондона, на дверях громадського туалету побачила наступний напис: «Вхід для леді — один пенс, для жінок — безкоштовно».

Те саме стосувалося і чоловіків: джентльмени платили пенс, решта заходили без оплати послуги. Можливо, на просторах інтернету ти сама зустрічала статтю, про яку йдеться.

Як ти себе оцінюєш та цінуєш

Чи повинен чоловік платити за жінку на побаченні?

Фото Omid Armin on Unsplash

Нескладно здогадатися, який був смисловий підтекст: ті, хто цінує себе, не користуються чимось дармовим. Вони розуміють, що все є ціна, і потрібно тримати марку, тобто не забувати, що вони аристократи.

Але ми не збираємось обговорювати цю публікацію. «Samka» торкнулася її виключно як «фабулу», а ось основною частиною можна вважати коментарі до неї.

Думки розділилися:

  • одні вважали, що подібний підхід, не більше ніж нісенітниця з інтернету;
  • інші, навпаки, вважали, що більш-менш поважна людина не повинна користуватися халявою;
  • треті іронічно висловлювалися з цієї теми;
  • четверті …

Різнопланових думок, як ти розумієш, було дуже багато. «Samka» зацікавилася питанням у контексті міжособистісних стосунків у парі: хто і за що має платити. Ми відповімо на нього, торкаючись різних аспектів, які так чи інакше для окремо взятої пари дають і свою приватну відповідь.

Менталітет як фундаментальна основа світогляду

Почнемо з того, що в країнах СНД не так явно виражений фемінізм. Зовсім інша річ — країни Європи та Захід. Там жінки прагнуть рівноправності, і виходить, що, якщо чоловік візьме на себе левову частку витрат, він автоматично позбавляє їх рівності: робить зобов'язаною і ставить на щабель нижче себе.

У Росії її та ближньому зарубіжжі, до цього питання ставляться інакше. Навіть якщо жінка добре заробляє, а в деяких випадках, навіть на порядок вище, ніж чоловік, так чи інакше, їй хочеться, щоб фінансові питання все ж таки вирішувалися по-старому, то її партнером.

У наших пращурів саме чоловік був здобувачем, а жінка – хранителька домівки. Зрозуміло, що сучасні жінки не завжди готові приділяти час домашнім обов'язкам і добровільно відмовитися від самореалізації та кар'єрного зростання.

Але давай з тобою вже на цьому етапі резюмуємо наступне:

  • відповідь на питання залежатиме від світогляду партнерів

Чи повинен чоловік платити за жінку на побаченні?

Хто має платити у стосунках?

Чи повинен чоловік платити за жінку?

Давай, умовно розділимо пари на:

  • Рівноправні
  • З чітко позначеними ролями
  • Мінливі

Коли ми конкретизували, стає зрозуміло, що для кожної пари передбачено індивідуальний фінансовий сценарій: що підійде одній, категорично буде неприйнятно в іншій. Але давай все по порядку.

Пари, у яких простежується рівноправність

Зважай на одну важливу деталь — два партнери = два рівнозначні учасники любовного союзу. Образно кажучи, відносини — це їхнє підприємство, де один пакет із 50% акцій, і другий стільки ж. Тому легко дійти висновку, що всі фінансові питання діляться навпіл.

Але тут є маленька ремарка. Так чи інакше, але все одно хтось зароблятиме трохи більше, або навіть на порядок вищий, інший — трохи менше. У таких парах головне інше — не почуватися залежним від партнера і не ходити в постійних боржниках.

Тому на початкових етапах відносин кожен платить сам за себе. У таких парах ніколи не буде вибору подарунків за принципом: дружині — шуба, а з чоловіка, і шкарпеток із гелем для душу вистачить. У партнерів, у рівноправних відносинах, будуть і рівноцінні подарунки.

Ми вже неодноразово висвітлювали, з чим це пов'язано — з небажанням почуватися боржником. Жінка в такій парі, як правило, буде сталевою бізнес-леді, яка бажає бачити поряд із собою такого ж сильного чоловіка.

Тому, якщо підбити підсумок відносного типу пари, то думаємо, що відповідь на питання теми буде очевидною — всі витрати поділяються навпіл, якщо люди вже живуть разом. А ось на етапі зустрічі кожен платить сам за себе.

Пари, в яких розподілені права та обов'язки

Мабуть, на території СНД це найпоширеніший вид пар. Як правило, витрати на себе бере чоловік. Хоч і жінка може бути лідером у стосунках: більше заробляє, та й більше витрачає.

Але все ж таки, якщо ми говоримо про цей тип пар, жінки хочуть залишатися жінками — отримувати подарунки, квіти, відвідувати зі своїм чоловіком різноманітні заходи, за які відповідно платить він. Чоловік оплачує їхнє дозвілля, спільні подорожі, тощо.

Коли відносини переходять на більш високий рівень, і вже мають на увазі створення осередку суспільства, то вирішення побутових питань, таких як: де жити, чим наповнити продуктовий кошик, і всякі приємні дрібниці, так само лягають на його плечі.

Але варто звернути увагу на деталі. По-перше, жінка може бути самодостатньою, тобто заробляти на рівні з чоловіком. Але при цьому, вона не поспішає свої кровно зароблені відносити до сімейної скарбнички, або люди тільки зустрічаються — платити за себе.

Як ми вже позначили, дозволяючи чоловікові брати фінансові питання на себе, вона почувається жінкою. Дивись, коли чоловік не готовий вкладатися, значить він або жлоб, або просто не бачить майбутнього з конкретною жінкою, або ж не дуже зацікавлений у їхніх стосунках.

Напевно, ти стикалася з кліше мислення, що жінкам зараз гроші потрібні. Більше того, багато хто з піною біля рота доводять, що навколо одні корисливі стерви.

Але, що парадоксально, ті чоловіки, які про це найгучніше кричать, звертають увагу на доглянутих, красивих і стильних. Відкриємо тобі секрет, але навіть на перше побачення багато хто приходить без квітів лише тому, що щиро вважають: «Навіщо витрачатися на якусь квіточку, якщо до ладу не ясно — буду я з нею зустрічатися, чи ні».

Для жінки матеріальна сторона – це як показник надійності чоловіка, його характеристика. Як не крути, але завжди ж хочеться бути ніжною, жіночною, бажаною.

А якщо жінка заорюватиме як кінь, беручи на себе фінансові зобов'язання за сім'ю, так чи інакше, в ній прокидаються чоловічі задатки, і поступово її жіночий початок може бути втрачено.

Чи повинен чоловік платити за жінку на побаченні?

Giphy

Багато хто незгодний з таким результатом, тому для них так важливо, щоб роль здобувача залишалася за чоловіком.

Пари, у яких відбувається зміна ролей

Наш з тобою світ, досить нестійкий: здавалося б, сьогодні справи йдуть стабільно і рівно, і щодо майбутнього — все ясно, а завтра світ перекинувся з ніг на голову, і від колишньої стабільності не залишилося й сліду. Люди втрачають роботу, а з нею й дохід.

Ми до того, що третій тип пари передбачає девіз: «Живемо, відповідно до обставин». Тобто, немає чіткого розподілу фінансових зобов'язань. Головним добувачем є той, хто більше заробляє: сьогодні це може бути чоловік, а завтра вже жінка.

Для цих пар не характерні формулювання: «Ти чоловік — ти мусиш! Хоч помри, але зроби! Можна сказати, що партнери в таких парах є гнучкими та пластичними. Вони не живуть стереотипами і не претендують на лідерство. Вони мають спільну скарбничку, під назвою сімейний бюджет.

І як ти розумієш, у неї більше покладе той, хто і більше заробить. Більше того, є пари, в яких чоловік бере на себе роль домогосподарки, а всі фінансові питання лягає на плечі жінки — і це влаштовує партнерів.

Чи можна узагальнювати

Ти й сама переконалася, що відповідь на запитання: хто і за що платить, дуже індивідуальна. Більше того, фінансова сторона сигналізує про ролі та позиціонування себе в парі.

Для когось важливо дотримуватися незалежності, хтось воліє зберегти жіночий початок, а для інших фінанси, звичайно, важлива сторона життя, але люди більше наголошують на відносинах, ніж господарсько-побутовій стороні життя.

Знову ж таки, якщо тобі дуже важливо, щоб чоловік добре заробляв і повністю брав усі витрати на себе, подумай, що за цим стоїть насправді: бажання себе захистити від бідності; без грошей, чоловік сприймається якось інакше, тощо.

Якщо ти за рівноправність, відповідай собі чесно: що підвело тебе до цієї життєвої позиції. Світогляд — хто і за що повинен платити, якнайкраще розповість про людину. А ми свою місію, якщо так можна сказати, у цій темі виконали: дали тобі вичерпну відповідь, і як приємний бонус — їжу для роздумів.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua