Як уникнути п'ючого чоловіка з дитиною – поради психолога

Як уникнути п'ючого чоловіка з дитиною – поради психолога

Алкоголізм – це з одного боку хвороба, але з іншого боку, вилікувати її можна лише за бажанням “хворого”. Тому якщо ти перебуваєш у таких відносинах, але твій чоловік не хоче нічого міняти, то в тебе теж не вдасться змінити його ставлення до алкоголю.

Згубна звичка може забирати у сім'ї як гроші, а й вірність, взаємоповагу, довіру. А потім може впасти все і вже не підлягати відновленню. Якщо ти потрапила в таку ситуацію, то з неї потрібно виходити найменшими втратами для тебе.

Що робити, якщо ти вирішила піти від питущого чоловіка

Як уникнути п'ючого чоловіка з дитиною – поради психолога

Фото автора MART PRODUCTION: Pexels

Важливо пам'ятати у цій ситуації про себе та свій психологічний стан, а в деяких ситуаціях і про фізичний стан.

Перейдемо до основних моментів, коли ти вже вирішила піти, що потрібно зробити:

 • Куди ти підеш?

Перед тим, як оголосити про своє рішення – розлучитися, ти маєш зрозуміти, куди ти підеш, якщо піти треба буде тобі. Але швидше за все так і буде, тому що людина, яка п'є, не здатна приймати серйозних рішень.

Якщо у вас є дитина, ти маєш подбати про те, щоб умови існування для неї були допустимими. Іти в нікуди не слід.

 • На що ти житимеш?

Це стосується тебе лише тоді, коли у вас був спільний бюджет, а зараз він різко скоротиться, а можливо, у вас є спільні кредити або борги, і про це важливо подумати.

 • Іди, коли тверезий

Це потрібно для того, щоб чоловік зміг почути тебе та прийняти твоє рішення. А також для того, щоби мінімізувати агресію.

 • Поясни, чому йдеш

Навіть якщо ви обговорювали все вже багато разів, важливо обговорити все ще раз. Скажи про те, як його згубна звичка зруйнувала ваше сімейне життя. І якщо він не кине пити, то нічого не зміниться.

 • Даючи надію, подумай

Якщо ти плануєш дати вашим стосункам шанс, то подумай про це добре. Чи готова ти знову піддатися ризику, тому що алкоголь у ваше життя завжди може вже повернутися.

 • Не спілкуйся, якщо пішла

Це потрібно зробити для того, щоб чітко дати зрозуміти, що твоє рішення є серйозним. А також це допоможе зберегти твій душевний спокій. Адже він може дзвонити тобі, коли вип'є, а тоді буде непередбачувана його поведінка та слова.

 • Звернись до психолога

У будь-якому разі розлучення – це втрата. Навіть якщо це сталося за твоєю ініціативою, ти втратила близьку людину. І при цьому ти бачиш, як він сам убиває себе щодня. Для того щоб прожити це все екологічно для себе.

Як уникнути п'ючого чоловіка з дитиною – поради психолога

Чоловік алкоголік

 • Підготуй дітей

Якщо у вас є діти, їх потрібно підготувати до того, що ви йдете. Не обов'язково говорити про те, який у них жахливий батько. Якщо вони бачили його запійні стани, то й самі все розуміють. Можна наголошувати на тому, що тато хворіє і поки не готовий лікуватися.

 • Попроси допомоги

Якщо твій чоловік агресивний і ти не можеш відповідати за його реакцію, коли скажеш, що хочеш піти, попроси когось бути з тобою в цей момент. Це допоможе тобі захиститись. І краще, щоби на цей момент не було дітей. Щоб вони не бачили драматичної картини. Не бійся відкрито говорити про свою проблему. Так ти зможеш убезпечити себе.

На що ще звернути увагу

Якщо ти пішла або тільки збираєшся піти, не варто давати чоловікові грошей на алкоголь. Це може увійти в його звичку, яку важко зупинити. Ці гроші лише погіршать стан справ.

Можна попросити знайомих допомогти. Це якраз той випадок, коли залучити третю сторону можна. Можливо, вони знайдуть відповідні слова, які допоможуть твоєму чоловікові замислитися над своїм життям. Адже якщо він не чує тебе, у нього можуть залишитись авторитети в очах близьких та рідних.

Якщо тобі його шкода, це нормально. Але в цей час згадати про себе. Адже якщо ти витратиш все своє життя на жалість до іншої людини, то ти «втратиш» себе. Ти можеш намагатися допомогти своєму чоловікові на відстані. Якщо це для тебе таке важливе. Але тільки при цьому ти не будеш за ним прибирати, а лягатимеш спати в спокійній атмосфері.

 • Займися собою

Якщо в той момент, коли ви жили разом, у тебе не виходило приділяти час собі, а весь вільний час ви або сварилися, або ти «лікувала» його в період запою, то після розлучення, саме час звернути увагу на себе.

 • Займися спортом чи іншою активністю

Це додасть тобі впевненості у собі. А також будь-яка активність дуже добре взаємодіє з психікою та оздоровлює її.

 • Виходь у люди

Не сидиш у чотирьох стінах. Чи не замикайся на маленькому колі знайомих. Ти можеш знайомитись з новими людьми, зустрічатися зі старими друзями, але при цьому попроси їх не говорити про твого колишнього.

 • Сходи до косметолога, стиліста, перукаря

Куди завгодно, але щоб закохатися в себе ще сильніше. Новий імідж та нове відображення у дзеркалі тобі зараз не завадять. Це допоможе тобі подивитися на себе новими очима, та й оточуючим тебе людям теж.

 • Радуйся дрібницями

Не забороняй собі маленькі щоденні радощі. Це може бути все, що завгодно. Може, тебе тішить гарний сніданок або ти так давно хотіла новий кухоль. А можливо тобі так не хочеться прибирати квартиру після нього, що варто найняти клінінг. Почни робити себе щасливою щодня.

 • Проводь час з дітьми

Це також додасть тобі сили. Ти усвідомлюватимеш, що ти не одна. Що від вашого союзу з'явилися чудові діти, отже, не все було так погано. І що ти не витратила найкращі роки свого життя, а просто так склалися обставини.

 • Не вини себе

Багатьом жінкам у такій ситуації властиве почуття провини. Якщо ти думаєш, що ти довела чоловіка до такого стану або не вилікувала його, то згадай початок статті. Лише сам алкоголік може допомогти собі. Принаймні, він повинен усвідомити, що має залежність і з нею потрібно боротися. Він має сам захотіти жити повноцінним життям.

Чоловіка можуть мотивувати діти. Ти можеш говорити про це йому, але останнє слово все одно буде за ним. Ти мусиш усвідомити, що твоє життя минає, а залежно не ти. А отже, має подумати про себе.

Коли він залишиться один, він може замислитися над своїм життям. Про те, що залишився віч-на-віч тільки з алкоголем. Це може стати для нього відправною точкою до одужання. І він справді може змінити своє життя.

Випадки, коли чоловіки кидали пити та сім'я відновлювалася нерідкі. І у ваших стосунках справді можуть відбутися зміни. Але для цього тобі потрібно зайнятися власним життям, а йому замислитися над своїм. Тільки тоді можливі зміни. Твоє завдання зберегти себе.

А якщо чоловік не покине свою звичку, то має право почати нове щасливе життя. Адже життя одне, і воно дане тобі, щоб проживати його гідно та щасливо, без почуття провини.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua