Тільки користь: 6 переваг масажного валика для спини

Тільки користь: 6 переваг масажного валика для спини

Різні масажі щільно увійшли до нашого життя. У сучасному світі турбота про тіло вийшла на новий рівень. Жінки прагнуть не тільки мати стрункий підтягнуте тіло, вони хочуть, щоб воно було здоровим. Усім стало зрозуміло, що якщо з організмом щось не так, добре виглядати не вдасться.

Використання масажного валика для спини – добрий спосіб зняти напругу з м'язів і розвантажити хребет. Це особливо актуально для людей, котрі регулярно займаються спортом. Навіть якщо ти не відносиш себе до таких, читай нижче, чому тобі теж варто придбати.

6 причин купити масажний валик

 • Масажний валик допомагає зняти біль у м'язах та покращує їх працездатність.

Тільки користь: 6 переваг масажного валика для спини

Фото взято з відкритих джерел

Його можна використовувати у терапевтичних цілях для відновлення м'язової активності. У дослідженні 2015 року взяли участь 8 чоловіків, які активно займаються спортом. Їх поділили на дві групи. Учасники першої групи після тренування протягом 20 хвилин займалися на масажних валиках

Цю процедуру вони повторили через 24 години та через 48. Учасники другої групи тренувалися у звичайному режимі. Наприкінці експерименту чоловіки із першої групи зазначили, що у них скоротився відновлювальний період між тренуваннями.

 • Масажний валик допомагає зробити суглоби рухливішими.

Тобі може здатися, що це не найнеобхідніша функція організму. У той час як рухливість суглобів впливає на гнучкість тіла, його координацію та здатність тримати рівновагу. Все це позначається на щоденній продуктивності та ефективності.

На даний момент проведено недостатньо досліджень, щоб напевно знати, як використання валика може вплинути на кожну людину, те, що вона допомагає збільшити діапазон рухів у спортсменів — незаперечний факт.

 • Масажний валик допомагає тимчасово зменшити прояви целюліту.

Якщо вірити постачальникам цього чудодійного засобу масажний валик працює дуже просто. Він розбиває поверхневі фасції – сполучні тканини, які містять жирові клітини. За однією з версій, дисбаланс між фасціями та жиром є причиною утворення целюліту.

Поки що немає наукових доказів, що за допомогою валика можна назавжди позбавитися цього косметичного дефекту. Але тимчасово зменшити його прояви цілком. Якщо використовувати його разом з тренуваннями та правильним харчуванням, ти досягнеш бажаного результату набагато швидше.

 • Масажний валик допомагає позбутися болю у спині.

Масажний валик – це один із домашніх засобів вирішення проблем зі здоров'ям. Але при його використанні важливо дотримуватися запобіжних заходів, щоб не травмувати спину. Є думка, що через відсутність валика, можна використовувати масажний м'яч або звичайний тенісний.

Тільки користь: 6 переваг масажного валика для спини

ТОП-7 найкращих масажних валиків – який вибрати?

Щоб позбутися болю в попереку, розміст масажний валик вертикально (паралельно хребту, але, не торкаючись його) і повільно розкоч його з боку в бік. Якщо покласти валик горизонтально, спина вигнеться і виникне напруга у м'язах, біль посилиться.

 • Масажний валик допомагає зняти симптоми фіброміалгії.

Фіброміалгія – це поширене захворювання, симптоми якого проявляються у багатьох чоловіків та жінок віком 30-55 років. Їх ні з чим не переплутати — це сильний біль у м'язах, зв'язках та сухожиллях, який значно знижує якість життя.

У дослідженні взяли участь 66 людей, які страждають від прояву фіброміалгії. Вони мали використовувати масажний валик щодня протягом 20 тижнів. Через зазначений термін всі учасники експерименту повідомили, що інтенсивність болю знизилася, пішла скутість рухів та зникли симптоми депресії.

 • Масажний валик допомагає розслабитись.

Корейські вчені опублікували результати експерименту, у якому взяли участь здорові жінки віком від 20 років. Їх розділили на дві групи: експериментальну та контрольну. Обидві групи, кожна з яких складалася з 12 осіб, мали йти біговою доріжкою в середньому темпі протягом 30 хвилин.

Після цього контрольна група півгодини відпочивала лежачи, а експериментальна група виконувала 30-хвилинну програму самостійного масажу. Не можна сказати, що масаж ефективніше знімає стрес, ніж звичайний відпочинок. Вчені зафіксували рівні показники.

Саме як розслабляючий засіб вони не можуть назвати масажний валик ідеально працюючим способом. Але іноді, щоб відчути себе краще, достатньо зняти м'язову напругу.

Наскільки безпечно використовувати масажний валик для спини

Використання масажного валика зазвичай вважається безпечним, якщо ти регулярно займаєшся спортом і твої м'язи потребують відновлення. Але якщо у тебе були серйозні травми (розтяжки та розриви зв'язок) не можна займатися самолікуванням. Масаж повинен призначати лікар або фізіотерапевт.

Крім того, не можна розкочувати валик по дрібних суглобах, таких як коліна, лікті та кісточки, оскільки це може призвести до їх надмірного розтягування або пошкодження. Коли ти робиш масаж ніг, спочатку пройдися по зоні литок, а потім розімні квадрицепси окремо, уникаючи області колін.

Одне з найголовніших питань: чи можна використовувати масажний валик під час вагітності? Варто поставити його до свого лікаря. Але експерти не рекомендують масажувати ікри під час третього триместру, щоб не спричинити передчасних пологів.

Як вибрати масажний валик та як ним користуватися

Масажні валики виготовляються із пінопласту. Їх можна знайти різних розмірів та форм. Якість матеріалу впливає на твердість. Підібрати собі ідеальний валик можна лише методом спроб та помилок. Найкращий варіант – протестувати валик безпосередньо перед покупкою та вибрати найбільш зручний.

 • Гладкі валики найкраще підходять для початківців. Вони впливають на м'язи менш інтенсивно.
 • Валики з рельєфом більш жорсткі та підходять спортсменам та людям з достатньою фізичною підготовкою.

Коротшими валиками зручніше опрацьовувати невеликі ділянки тіла, наприклад руки або ікри. Їх можна брати з собою в подорож, особливо якщо ти їдеш на машині, і тобі може знадобитися зняти напругу. Довгі валики зручні для спини.

Якщо ти ніколи раніше не користувалася масажними валиками, потрібно обов'язково ознайомитись з інструкцією, щоби твої експерименти не закінчилися травмою. На початковому етапі тобі може допомогти тренер чи фізіотерапевт.

 • Почни з легкого натискання та збільшуй силу впливу у міру звикання. Якщо м'язи перенапружені, ти відчуєш легкий біль чи дискомфорт, це нормально. У такому разі тисни на валик із меншою інтенсивністю. Наприклад, якщо ти розминаєш ікри, використовуй руки, щоби зняти частину ваги з валика.
 • Найніжніші ділянки тіла, такі як внутрішня сторона стегон, вперше можна розминати трохи більше 10 секунд. Поступово збільшити час до хвилини.
 • Не забувай пити багато води, щоб не викликати застою лімфи.
Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua