Що робити, якщо чоловік хоче одружитися зі співмешканкою, а вона ні

Що робити, якщо чоловік хоче одружитися зі співмешканкою, а вона ні

Усі дають поради, що робити, якщо чоловік не готовий одружуватися і як це змінити. Але мало хто говорить про те, що робити, коли чоловік хоче одружитися, а жінка навпаки не готова зробити цей крок. В чому причина? І як вчинити у такому разі?

В чому причина

Що робити, якщо чоловік хоче одружитися зі співмешканкою, а вона ні

Фото автора Radu Florin: Pexels

Якщо ти не готова виходити заміж, необхідно чітко відрізняти усвідомлене рішення, яке ти приймаєш, від несвідомих страхів, сумнівів та установок. Усвідомлене рішення – це коли ти проаналізувала ваші стосунки, нинішню життєву ситуацію, свої найближчі цілі та пріоритети. Ти чітко розумієш, чого хочеш, ти маєш життєвий план на кілька років.

Але якщо думки про заміжжя викликають у тебе неясні, невиразні переживання, багато виправдань і приводів його відкладати, а також сумнівів і відповідей, що вислизають від самої себе, то важливо зрозуміти справжню причину своїх переживань:

  • це не той чоловік – ти не впевнена, що готова з цим чоловіком пов'язати все своє життя, тому не готова не до заміжжя в принципі, а до заміжжя з цим чоловіком. Тоді запитай – чому? Що у ньому викликає сумніви і чи можна з цим щось зробити;
  • чоловік форсує події – він дуже швидко хоче перейти на наступний етап. Можливо, це особливості його темпераменту, типу уподобання, а може він намагається за допомогою відносин задовольнити низку психологічних потреб;
  • невдалий минулий досвід – або ти мала у минулому травматичні стосунки сама, або спостерігала їх в інших: батьків, друзів, інших дорослих. І тут міг сформуватися негативний сценарій, який ти підсвідомо накладаєш своє майбутнє;
  • страх втратити свободу – це почуття тривоги від думки, що ти будеш залежна від іншої людини, тобі доведеться зважати на її думку, її потреби та бажання впливатимуть на твій спосіб життя, тобі доведеться брати відповідальність за інших;
  • програма “ще рано” або життєвий сценарій “Потім” – “ось стану директором”, “ось побачу світ” і так далі. Тобто рішення про шлюб залежить не від чоловіка, ваших стосунків або твоїх бажань, а від прив'язаних обставин, які можуть і не наступити.

Важливо розуміти, що кожен випадок унікальний і в тебе можуть бути зовсім інші підсвідомі мотиви, але ці найчастіше зустрічаються.

Це не означає, що всі жінки хочуть заміж. Це лише означає, що, можливо, на твоє рішення впливають певні страхи чи установки. Але їх може і не бути, коли рішення ухвалене свідомо.

Розмова з несвідомим

Щоб краще розібратися у собі та своєму ставленні до шлюбу, потрібна рефлексія. Подумай, ти не готова до заміжжя, тобто не готова зробити наступний крок у ваших стосунках? Чи ти не готова до того способу життя, який у тебе асоціюється із сім'єю?

Як правило, це картинка, сформована у твоїй свідомості з батьківського досвіду, соціальних установок та яскравих прикладів із життя твоїх знайомих. Вона включає набір функцій, які несе дружина. Можливо, зараз ти не готова взяти їх на себе.

Що робити, якщо чоловік хоче одружитися зі співмешканкою, а вона ні

Навіщо одружуватися?

Але постає інше питання – а чи готова ти до них у принципі? Уяви цю картину у всіх подробицях, поринь у неї і спробуй зрозуміти, чи не резонує вона з твоїми потребами та бажаннями.

Звертай увагу не тільки на ті емоції, які ти відчуваєш стосовно цієї картини, а й відчуття в тілі. З'явився десь дискомфорт, м'язові затискачі, чи згорбилася ти, чи не хочеться прийняти закриту позу. Через тіло ти можеш краще зрозуміти своє несвідоме ставлення.

Що робити, якщо спосіб сімейного життя викликає у тебе опір?

Насправді це не означає, що ти не хочеш заміж. Просто ти не готова до нового способу життя. Можливо, ти відчуваєш жаль, що потрібно відмовитися від якихось своїх прагнень та цілей. Тобі здається, що шлюб накладе певні обмеження.

Але зазвичай це стереотипний погляд, якому піддається кожна людина. Спробуй подивитися на своє майбутнє сімейне життя більш креативно. Чи тобі обов'язково брати на себе ролі, які тобі не підходять?

Зараз багато подружніх пар відходять від шаблонних взаємин, і будують своє життя нестандартно, оскільки їх влаштовує. Спробуй поговорити з чоловіком. Можливо, він підтримає тебе і йому сподобається життя поза рамками жорсткого розподілу ролей.

Дізнайся про його уявлення про подружнє життя, його очікування, бажання, про ту «ідеальну» картинку в його голові. Можливо, у тебе викликає опір саме вона, а не твій погляд на шлюб.

Це вже серйозніша проблема. Навіть якщо ти донесеш до нього свої бажання, і він з ними погодиться, є можливість, що він спробує обдурити сам себе. Переконати себе, що він згоден, адже для нього найголовніше одружитися з тобою.

Але підсвідомо може виникнути очікування, що згодом зміниш свою думку. А якщо ти цього не зробиш, то через незадоволеність вашим способом життя у нього буде накопичуватися роздратування.

Звичайно, добре, коли ваші уявлення про шлюб схожі. Але у відносинах часом потрібно шукати компроміс, причому поступки мають бути взаємними та задовольняти обох.

Однак усі ці питання справді варто вирішити ще до шлюбу. Важливо розібратися у прагненнях та бажаннях один одного, а також у системі життєвих цінностей.

Що робити, якщо не готова виходити заміж

Після того, як ти розібралася в причинах, у самій собі, важливо відверто поговорити з чоловіком, адже стосунки не можна побудувати одноосібно, це завжди взаємодія двох людей.

Як діяти у випадку, якщо ти не готова до заміжжя, а чоловік наполягає:

  • якщо це усвідомлене рішення, прийняте раціонально – донеси його до чоловіка, розкажи про те, наскільки тобі зараз значимі інші пріоритети, чому тобі потрібен час. Говори про свої почуття та бажання. Люблячий чоловік тебе зрозуміє та підтримає;
  • якщо це несвідомі незрозумілі сумніви і страхи – пропрацюй їх, докопайся до суті, “витягни” назовні і зрозумій справжню причину. Подивися, як це вплине на твоє життя та твої цілі;
  • якщо ти усвідомила, що взагалі не хочеш заміж, то найкраще чесно донести це до чоловіка. Якщо йому шлюб є сенсом життя, це може призвести до розставання. Але цю розмову треба розпочинати, коли ти точно впевнена, що пропрацювала несвідомий опір.

Заміжжя – це серйозне рішення, яке змінить все твоє життя. Тому його не можна приймати під тиском обставин, зі страху втратити чоловіка чи під впливом думки родичів чи соціуму.

Також на твоє рішення не повинні впливати неопрацьовані страхи та підсвідомі настанови. Завжди потрібно робити вибір на користь усвідомленості та чесності із самою собою. Це твоє життя та рішення має залежати тільки від твого бажання, потреб та прагнень.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua