Чому чоловіки, що пішли, повертаються додому від коханок

Чому чоловіки, що пішли, повертаються додому від коханок

Здавалося, що вони вже з'ясували усі стосунки. Поліні дуже важко було упокоритися зі зрадою чоловіка, а ще важче визнати, що Андрій пішов до іншої жінки. Вона дивом справлялася зі своїм емоційним станом. Було виплакано море сліз, сказано багато гірких та образливих слів.

І після того, як минув час, і Поліна, нарешті, стала звикати жити сама і справлятися зі своїм становищем, колишній чоловік почав шукати з нею зустрічей. То він дзвонив і казав, що йому треба забрати з дому якісь книги, то пропонував забрати їхню спільну доньку ввечері з садка. «Невже він хоче повернутись?», — подумала Поля.

Стадії розлучення

Буває, що люди розлучаються, а емоційний зв'язок залишається. Це як наркотик. Ти і незаміжня, і не вільна»

Із серіалу «Клон»

Чому чоловіки, що пішли, повертаються додому від коханок

Фото автора RODNAE Productions: Pexels

Для опису стадій розлучення Н.І. Оліфірович використовує модель переживання втрати Е.Кюблер-Росс:

 • Стадія заперечення. На відносини витрачається багато емоційних сил, тому при розлученні включаються захисні механізми, такі як полегшення («нарешті звільнилася від шлюбу»), знецінення («шлюб був жахливим»), заперечення («нічого особливого не сталося»);
 • Стадія озлобленості. Виникає гнів стосовно партнера, пов'язані з катастрофою надій і планів ошуканого чоловіка, можуть використовуватися маніпуляції дітьми, залучення їх у свій бік;
 • Стадія переговорів У цей період жінка намагається примиритися з чоловіком, не гребуючи шантажу, наприклад, вагітністю. Намагаються маніпулювати один одним, залучаючи як тиск людей з навколишнього суспільства;
 • Стадія депресії. Коли подружжю відомо, що ні агресія, ні маніпуляції не призводять до необхідного результату, настає період апатії. Падає самооцінка, партнер визнає себе нікчемністю. Постійно спостерігається пригнічений стан, зникає інтерес до життя;
 • Стадія ухвалення. На цьому етапі подружжя упокорюється з розлученням і намагається адаптуватися до нових умов у їхньому житті. Якщо у шлюбі були діти, то їм необхідна допомога з боку подружжя у подоланні цієї життєвої кризи та адаптації до нової ситуації.

Емоційна втрата у зв'язку з розлученням може бути не такою трагічною, якщо після нього подружжя продовжує спілкуватися, що можливо, лише за умови достатньої психологічної зрілості партнерів.

Наявність незавершених відносин, образу один на одного, бажання помститися можуть ускладнити побудову нових відносин.

Чому чоловіки, що пішли, повертаються додому від коханок

Ти перевернула мій світ з голови на ноги. Ти розумієш, що це означає, Джейні? Що я так і не навчився без тебе жити»

З фільму «Прості складності»

Твій колишній обриває телефон та наполягає на зустрічі? вартує тебе після роботи і намагається проводити додому? Дивиться на тебе очима собаки, що провинилася? Чому ж чоловіки повертаються від коханок до дружин?

 • “Змінив шило на мило”. Цукерково-букетний період має свою нетривалість. І якщо на початку зустрічей з коханкою, кожне побачення було як свято для чоловіка, то після возз'єднання з нею в окремій квартирі починаються побутові будні.

І виявилося, те, що набридло в колишній сім'ї, спіткало чоловіка в цих нових відносинах. Тільки з поправкою, що там побут був влаштований давно, з урахуванням бажань подружжя, а тут все треба починати наново.

Чому чоловіки, що пішли, повертаються додому від коханок

Скільки потрібно чоловікові часу, щоб вибрати між дружиною та коханкою?

 • Ситуація із дітьми. Якщо є спільні діти, чоловіка тягне до них. Якщо чоловік пішов до коханки молодшого віку, у якої є малюк. У чоловіка свої діти вже виросли, він став вільним, можна займатися і полюванням, і рибалкою, а тут усі етапи з дитиною доведеться проходити знову.

Проблеми з садком чи школою, відсутність тиші будинку, неможливість повноцінного відпочинку, якого він звик. А якщо коханка хоче завести ще одну дитину, то чоловік точно задумається, чи це йому треба.

 • Те, що отримував раніше від коханки, її визнання та ніжність, залишилися у минулому. Тепер він повинен сходити в магазин, здійснити ремонт у квартирі, заробити на шубу і на відпочинок на Мальдівах. Тобто починає поступати як його колишня дружина.

Це як в епізоді фільму «Про що говорять чоловіки», коли один із друзів, Каміль, читає смскі від дружини та коханки. Дружина Віра пише, які покупки їй потрібні, шампунь, серветки, а коханка Яна у листуванні мріє, що він, Каміль, їй насниться. І друзі кажуть Камілю: «Ну, адже ти розумієш, що якщо ти зараз підеш до Яни, то вона через півроку почне писати тобі про серветки?»

 • Звички. Чоловік у колишній сім'ї набув певних звичок, наприклад, снідав перед телевізором. Після вечері йому треба полежати із газетою. Шкарпетки звик тримати на стільці поруч із ліжком. Якщо він хворів, то дружина заварювала йому трав'яний чай, купувала таблетки та давала за графіком. По п'ятницях у нього обов'язково якась робота в гаражі.

А зараз ці звички не влаштовують його нову співмешканку. У неї інші уявлення про те, що і коли він має робити. Як, наприклад, у фільмі «Кохання та голуби», коханка привчає Василя обідати сирими овочами без солі, цукру та хліба.

 • Привабливість колишньої дружини. Раніше він бачив її в халаті з маскою на обличчі, а зараз зустрічає на вулиці доглянуту, гарно одягнену жінку. А маску на обличчя тепер ліпить коханка.

Якщо ж у колишньої дружини ще й новий роман відбувся, то чоловік може відчувати ревнощі. У такий момент чоловік розуміє, що насправді любить дружину, а не свою нову жінку.

Як реагувати на бажання чоловіка повернутися

«Рухнене одного разу завжди житиме очікуванням руйнування повторного»

Олег Попцов

Для початку ти маєш визначитися, чи хочеш ти повернення свого колишнього чоловіка. Якщо минуло достатньо часу, і ти зрозуміла, що без чоловіка тобі комфортніше, або у твоєму житті з'явився інший чоловік, з яким все добре складається, і ти прагнеш нового роману, то треба добре подумати, перш ніж поновлювати стосунки з колишнім.

Якщо ти вирішила, що любиш свого чоловіка і хочеш повернути його в сім'ю, то:

 • ти повинна зрозуміти, що вам буде дуже складний період, коли доведеться проаналізувати всі помилки у стосунках і прийняти рішення, чи готові ви обидва змінюватися;
 • щоб ви змогли повноцінно спілкуватися, ти маєш відмовитися від маніпуляцій чоловіком, використовуючи його провину;
 • чітко уяви, чого ти чекаєш від цих відносин, як плануєш надалі долати кризи та вирішувати суперечки.

Якщо твій чоловік щиро кається, змінює свої погляди заради тебе, добивається твого розташування, а ти у відповідь готова забути те, що трапилося, і почати стосунки з чистого листа, то у вас є всі шанси знайти сім'ю наново.

“Коли ти щасливий, ти здатний пробачити дуже багато”. Діана Френсіс Спенсер (принцеса Діана).

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua