Чому жінки страждають, але не йдуть зі стосунків

Чому жінки страждають, але не йдуть зі стосунків

«Історія кохання для чоловіка зазвичай починається із сексуального інтересу; для жінки – завжди зі спроби встановити психологічну близькість, тобто поводитися щиро і довірливо»

Ольга Маховська. «Раби кохання, або Запасні жінки»

Людські відносини – одна з найбільших цінностей у світі. Кохання, визнання, близькість і довіра, успіх і поразка, все це отримує людина у стосунках. Для жінок відносини мають велике значення, саме в них вона розкривається творчо, реалізовує свої мрії та бажання.

Помилки жінок у відносинах

Чому жінки страждають, але не йдуть зі стосунків

Фото автора Anete Lusina: Pexels

Існує ряд хибних переконань, сформованих у дитинстві, який надалі деструктивно позначається на стосунках із чоловіками.

 • Жінка приречена страждати та терпіти.

Це поширений міф у тому, що вона має терпіти всі поневіряння і біль лише оскільки народилася жінкою. Якщо вийшла заміж, терпи всі витівки чоловіка. Навіть перед радістю народження довгоочікуваної дитини жінка відчуває фізичне страждання, а потім страх і біль за його життя та долю.

Якщо у жінки існує подібна установка, то вона всім своїм існуванням буде доводити її істинність.

 • Жінка недостойна справжнього кохання, поки не досягне справжнього успіху.

Таке переконання формується у разі, якщо у батьківській сім'ї дівчинку мотивували на успіх у навчанні, у спортивних досягненнях. Дуже часто батьки в таких випадках кажуть: «Спочатку відучись, отримай червоний диплом, а вже потім можна про особисте життя подумати». І жінка ставить собі за мету, спочатку схуднути, потім змінити форму носа, отримати нову посаду.

В результаті настає час, коли вже пізно і на побачення бігати та народжувати дітей.

 • Жінка має бути скромною, виставляти себе напоказ — верх непристойності.

Не можна «женитися» за чоловіком, не варто робити жодних дій, він сам повинен підійти до тебе і першим зробити пропозицію. У такому разі жінка не повинна демонструвати свою потребу у чоловікові.

 • Обов'язково треба знайти свою «половинку», без цього ніколи не станеш щасливою.

Подібна помилка загрожує тим, що жінка почувається неповноцінною без чоловіка. І йде у стосунки лише за тим, щоби щось отримати. Лише коли жінка навчиться цінувати себе як цілісну особистість, примириться зі своїми якостями, і зможе щось дати чоловікові, тоді відбудуться гармонійні стосунки.

 • Коли справжнє кохання між чоловіком і жінкою, вони розуміють одне одного з півслова.

Гарна, але ілюзорна помилка. Люди всі абсолютно різні, різні інтереси та різний світогляд. Досягти взаєморозуміння можливо лише за умови спільної побудови довгострокових відносин.

Буває, що жінка нещаслива у стосунках, але не хоче їх розірвати. Чому це відбувається?

Чому жінки страждають, але не йдуть зі стосунків

Чому жінки обирають не тих чоловіків і потім страждають?

Жінки страждають, але не йдуть зі стосунків

Виділяють п'ять основних причин такої поведінки.

 • Біохімічна залежність.

Болючі стосунки — це стрес, це боротьба за власну значущість у системі виживання. Внаслідок постійного стресу виділяються гормони, такі як адреналін, норадреналін, кортизол. А після стресу, як знеболюючий, виробляється бета-ендорфін – гормон радості.

Таким чином, після акту страждання та болю жінка отримує гормон щастя. Оскільки це пов'язано з біохімічними процесами в організмі, а не любов'ю до чоловіка, жінці дуже важко вибратися з токсичних стосунків.

 • Потреба приналежності через біль.

Якщо спочатку у жінки відсутня навичка побудови стосунків на любові, ніжності та ласці, вона намагається задовольнити свою потребу у приналежності через деструктивну форму поведінки – страждання та біль.

 • Фіксація на дитячо-батьківських стосунках.

Якщо дівчинка росла в сім'ї, де переважали деструктивні стосунки та дисфункціональна система покарань та заохочень. Така дівчинка засвоїла збочене уявлення про кохання та її прояви. «Б'є, значить, любить», «любов – є біль», – з такими уявленнями жінка не усвідомлює руйнівність подібних стосунків.

 • Страх знедоленості.

Страх знедоленості один із найдавніших страхів людства. Ще первісному суспільстві люди, які прагнули виживання, жили у громадах. Якщо людину відкидали, це було схоже на смерть.

Щоб уникнути заперечення, жінка може почати догоджати чоловікові у всіх сферах контакту з ним. Спробує стати незамінною та потрібною.

Якщо жінка у союзі з чоловіком, який виявляє насильство по відношенню до неї, то вона провокуватиме його на агресію та злість. Щоб подібним чином отримати його увагу до себе як доказ своєї «потрібності». Страх заперечення завжди з'являється у тих, хто боїться, що йому в чомусь відмовить.

 • У жінки є залежний розлад особистості.

При залежному розладі особистості жінки уявлення себе, як безхарактерної, слабкої, некомпетентної і безпорадної. Вона ідеалізує свого чоловіка, сприймаючи його як сильного, дбайливого партнера. У такої жінки присутні переконання такого типу: «Я не можу жити без чоловіка, я не можу бути щасливою, якщо мене не люблять». Або: “Якщо мене покинуть, я помру”.

Головна загроза для залежної особистості пов'язана з відкиданням або відмовою. Стратегією поведінки є стимулювання залежних відносин, спроба догодити, зробити те, що хоче чоловік. Такі жінки постійно турбуються, як би, не залишитися однією.

Як вийти з токсичних стосунків

«Відносини з чоловіком повинні приносити радість та задоволення, а не бажання здохнути від власних переживань»

Перлини думки

Для того, щоб змінити ситуацію, необхідно:

 • Визнати існування проблеми.

Як не важко було б усвідомлювати, що ти нещасна у цих відносинах, треба це визнати. Не звинувачувати чоловіка або себе, а прийняти зв'язок як таке, що не відбулося.

 • Усвідомити, що розрив стосунків – це не кінець твого життя.

Жінці властиво завжди боятися, що вона більше не зустріне «такого» чоловіка, що в її житті більше не буде любові. Як показує практика, після невдалих стосунків дуже часто жінка зустрічає нарешті адекватного чоловіка, з яким можливо створити сім'ю.

 • Зайнятися власною самооцінкою.

Після ситуації з постійними переживаннями, стражданнями, жінці необхідно позбавитися відчуття провини та сорому. Якщо потрібно — звернутися до психолога, який допоможе позбавитися деструктивних уявлень про стосунки, побачити проблему збоку.

 • Почати дбати про себе.

Неможливо побудувати нормальних стосунків з іншою людиною, перш ніж не навчишся будувати стосунки із самою собою. Шукай час на саморозвиток та встановлення нових життєвих цілей.

«Ніколи не повертайся до того, чого вирішила піти. Як би тебе сильно не просили, і як би тобі не хотілося самій. Підкоривши одну гору, починай штурмувати іншу…»

Мерилін Монро

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua