Ліпосакція другого підборіддя з ФОТО ДО та ПІСЛЯ – скільки носити бандаж

Ліпосакція другого підборіддя з ФОТО ДО та ПІСЛЯ – скільки носити бандаж

Ти думаєш, що друге підборіддя – це доля тих, кому за 40? І це не так. Ознаки старіння, зокрема до них належить провисання шкіри під тяжкістю локального жиру і гравітаційного птозу, залежить від віку. І з'явитись вони можуть дуже рано. Чому? Дізнаємося зі статті.

Загальні відомості

Ліпосакція другого підборіддя з ФОТО ДО та ПІСЛЯ – скільки носити бандаж

Фото автора Maycon Marmo: Pexels

Друге підборіддя з'являється в результаті відкладень жирової тканини, ослаблення м'язів та зниження тургору шкіри. Звичайно, більше – це властиво віковій дермі. Там і гравітація встигає втрутитись, і овал обличчя пливе. Але буває, що й у молодих дівчат із пружною шкірою та м'язами з'являються брилі.

Ці надмірні обсяги важко піддаються корекції дієтою або спортивними навантаженнями. І начебто дрібниця, але як вона впливає на якість життя пацієнтів, змушуючи їх втрачати впевненість у собі. Естетичний недолік не має показань до лікування, але як же хочеться позбутися його! Згодна?

Допомогти цьому здатна безопераційна чи операційна ліпосакція. Обидві методики видаляють надлишок жиру з підщелепної зони.

Обидві – повертають чіткі контури овалу обличчя, шиї. Але безопераційне втручання належить до тимчасової міри. Так чи інакше після 50+ варто задуматися про оперативний спосіб корекції другого підборіддя.

Сучасні безопераційні та операційні методики відрізняються безпекою, вони практично малотравматичні та стимулюють швидку регенерацію. Натомість ефективність таких інновацій – на 5+. Пропозиції накачати м'язи обличчя з їхньої фоні звучать безглуздо.

Нікуди зайвий жир, який скупчився внизу підборіддя і вилиць не піде. Качай, не качай ти м'язи. Це ж результат нашої анатомії та фізіології. Із природою важко сперечатися. Підходити до такої корекції треба нестандартно, розумно. Обличчя таки!

Для підтяжки області підборіддя використовують нитки, що саморозчиняються, уколи липолитиков і апаратні методики. Безопераційна ліпосакція – процедура вибору. Операційна корекція – віковий метод.

Чи варто робити

Питання не пусте. Це не панацея, а тимчасовий успіх у боротьбі з віковими змінами та гравітаційним птозом. Вирішувати, як завжди, лише тобі. Ліпосакція проводиться виключно з естетичною метою.

Безумовний плюс – одномоментне видалення жирових клітин із зони підборіддя, зменшення обсягів, попередження їхньої повторної появи на відміну від звичайного схуднення. Ні тобі тренувань, ні дієт, а результат очевидний.

При цьому обсяг грудей та стегон зберігається, що не може не тішити. Мінусом можна вважати, що цей результат помітний не відразу. Спочатку тримається набряк і оцінити те, що вийшло, можна лише через місяць.

Причини появи другого підборіддя

Підщелепна область укладається в поняття «жирова пастка». Саме в таких зонах відбувається відкладення ліпоцитів в першу чергу, а витрачаються вони надзвичайно повільно, незважаючи на титанічні зусилля пацієнтів, що додаються.

До факторів-провокаторів можна віднести:

 • коливання ваги в той та інший бік;
 • неправильний прикус та інші дефекти жувального та мовного апарату;
 • спадкову схильність (тут навіть зайві кілограми не граю ролі);
 • неправильну поставу з ослабленням передніх м'язів шиї;
 • читання лежачи на високо піднятій подушці;
 • сон із піднесеною головою;

Ліпосакція другого підборіддя з ФОТО ДО та ПІСЛЯ – скільки носити бандаж

Ліпосакція особи, щік та другого підборіддя

 • гормональні порушення;
 • гравітаційний птоз;
 • вікову дегенерацію шкіри та м'язів.

Підкреслимо, що безопераційна ліпосакція є доречною лише тоді, коли шкіра здатна самостійно скорочуватися після проведеної маніпуляції. Додаткова підтяжка просто не потрібна. Після 50+ йдеться лише про хірургічну ліпосакцію.

Якщо твоє рішення про видалення надлишків жиру із зони підборіддя співпало із віковим міжсезонням, тургор дерми вже ослаблений, але хочеться уникнути розрізів на шкірі – можна доповнити процедуру встановлення ниток.

Показання

Лікарі дерматокосметологи рекомендують ліпосакцію підборіддя при візуально помітних жирових відкладеннях, для згладжування кута між шиєю та підщелепною областю, брилями та суттєвим пролапсом дерми, а також – при вроджених естетичних аномаліях.

Основні варіанти

Естетична медицина має кілька способів видалення жирових пасток. У принципі можна їх розділити на сухі і вологі. Перший сухий спосіб за допомогою порожнистої голки супроводжувався крововтратою, болем, проводився під наркозом, вимагав тривалої реабілітації.

Сьогодні – це класичний або вакуумний спосіб – введення через міні-доступ спеціальної канюлі (порожнини голки), підключеної до апарату мінусового тиску. Лікар поступальними рухами руйнує жирову тканину, а вакуумний апарат аспірує її.

Волога методика мінімально травматична, оскільки жировий прошарок, що попередньо видаляється, розм'якшується. Тіло зволожується буквально, звідси й назва.

Не змінюють таку послідовність дій і всі інші сучасні малоінвазивні методики:

 • тумісцентна – різновид вологої – допускає попередню інфільтрацію оброблюваної зони розчином Кляйна. Фізіологічний розчин – викликає набухання ліпоцитів, розрив міжклітинних зв'язків, лідокаїн – знеболює у заданій точці, адреналін – звужує судини, що попереджає підкравлювання, появу гематом, потенціює анестетик. Підсумок: розм'якшення жирової тканини під час експозиції від 20 до 40 хвилин, її легка аспірація;
 • ультразвук передбачає не просто обробку розчином Кляйна, а додаткову дію на ліпоцити апаратом Vaser. Векторно спрямовані хвилі залишають прилеглі тканини інертними, а жировий прошарок роблять податливим. Безумовна перевага – точковий вплив на тканини;
 • радіочастотна ліпосакція підборіддя одночасно руйнує ліпоцити в зоні жирової пастки та підтягує шкіру. Жодної додаткової корекції не потрібно;
 • Двохвильовий лазерний ліполіз діє швидко, практично без крововтрати через запаяність судин по ходу втручання.

Хід процедури

Перед будь-яким втручанням, у тому числі малоінвазивним, необхідна консультація хірурга та повне клініко-лабораторне обстеження. Клінічний мінімум включає скринінг загального стану здоров'я: АК, ОАМ, ЕКГ, ФЛГ, RW, аналізи на ВІЛ, гепатити.

Обов'язкове висновок терапевта та анестезіолога. Виняток усіх протипоказань. Після цього підбирається спосіб корекції та призначається дата втручання. Напередодні виключають алкоголь, цигарки та прийом антикоагулянтів.

Протокол втручання корелюється обраною методикою. Як правило, процедура нескладна, проводиться під місцевою анестезією і полягає у видаленні надлишків жиру через розрізи всередині ротової порожнини або проколи в ділянці підборіддя.

Є й обов'язковий загальний алгоритм проведення маніпуляцій:

 • знеболення, згідно з вибором лікаря;
 • розмітка ділянок обробки та доступу до них;
 • інфільтрація розчином Кляйну;
 • виконання проколів (розрізів) для запровадження канюлі;
 • руйнування жирової пастки механічно, ультразвуком, лазером;
 • аспірація ліпоцитів;
 • накладання швів або закриття пластиром проколів.

Реабілітація

Відновлювальний період у середньому займає близько кількох тижнів. Весь цей час пацієнт носить компресійну пов'язку, спить на спині на високій подушці та приймає лише рідку їжу. Щоб унеможливити ризик вторинного інфікування, призначають курс антибіотикотерапії.

Біль усувають болезаспокійливими. За потреби застосовують лімфодренаж, фізіотерапевтичні процедури для прискорення відновлювальних процесів. Набряки йдуть за три місяці, тоді результат можна оцінити повністю.

Підборіддя набуває чітких обрисів, стає візуально легшим, зникають брилі. Шкіра стає тонізованою, підтягується, обличчя молодшає та гарнішає.

ФОТО ДО та ПІСЛЯ

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua