Від традицій до тенденцій: все про Китайський Новий рік (бонус: прогноз для знаків зодіаку)

Який рік переходить Китай за своїм давнім літочисленням і що роблять жителі Піднебесної, щоб залучити бога багатства.

Від традицій до тенденцій: все про Китайський Новий рік (бонус: прогноз для знаків зодіаку)

Новий рік у Китаї – одне з найулюбленіших свят. Причому і той, що відзначають 31 грудня, і національний за східним календарем. Європейський у цьому випадку — скоріше розминка перед основним — тим, що передбачено їхньою культурою. До нього в Китаї готуються з особливим трепетом і дотримуються всіх традицій, щоб задобрити нового символу року і залучити любов, здоров'я, а також багатство, звичайно.

Розкажемо, коли цього року настане Китайський Новий рік, якими тенденціями, згідно зі східним календарем, будуть наповнені майбутні 365 днів і що чекає на представників різних знаків китайського гороскопу.

Коли відзначати Китайський Новий рік

Від традицій до тенденцій: все про Китайський Новий рік (бонус: прогноз для знаків зодіаку) Джерело: Unsplash (@lali_ph)

У китайському календарі останній місяць — січень, а не грудень. При цьому початок року – «плаваюча» дата. Вона залежить від місячного календаря. Як і всі інші свята у Китаї. Новий рік за східним календарем настає у другий молодик після зимового сонцестояння (21 грудня). Цього разу Китайський Новий рік відзначатимуть 1 лютого 2022 року о 00:03 за московським часом, або о 05:03 за пекінським. При цьому вважається, що енергія нового символу року надходить на четвертий день. Отже, сила, рішучість та інші якості Чорного Тигра опустяться на світ 4 лютого.

Самі китайці називають свій Новий рік Святом Весни. Вперше його відзначили 4178 років тому, тому, за китайським літозліченням, настане 4179-й, а не 2022-й рік. Як і в Росії, новорічні канікули у Китаї тривають два тижні. Цього року вони розпочнуться напередодні свята (31 січня) та завершаться 15 лютого. Останній день відзначають окремо, він називається Святом ліхтарів.

Як готуються, зустрічають та проводять Новий рік у Китаї

Від традицій до тенденцій: все про Китайський Новий рік (бонус: прогноз для знаків зодіаку) Джерело: Unsplash (@wansan_99)

Свято Весни – це головне сімейне свято у Китаї. Тож жителі Піднебесної, як би далеко від дому вони не працювали, намагаються повернутись додому до свята, щоб підготуватися та зустріти Новий рік разом. Що входить до приготування до святкування:

  • Прибирання. Потрібно позбавитися непотрібного мотлоху, щоб стара енергія не застоювалася вдома і не заважала прийти нової.
  • Новорічний шопінг. Після наведення ладу в будинку китайці виділяють кілька днів на святковий шопінг — купують подарунки, посуд, ліхтарики, прикраси для інтер'єру та, звичайно, феєрверки. Вважається, що залпи салютів відлякують злих духів. Тому їх запускають упродовж 14 днів.
  • Символіка. Обов'язковий етап – розміщення біля вхідних дверей записок із сприятливими символами. По одному з обох боків. Наприклад, намальований старець із гарбузом горлянкою — це побажання здоров'я, двоє дітей — поповнення сім'ї, вузол щастя — до романтичної удачі.

Від традицій до тенденцій: все про Китайський Новий рік (бонус: прогноз для знаків зодіаку) Джерело: Unsplash (@cerachiuu)

У сам Новий рік накривають шикарний стіл із різними смаколиками. За китайськими традиціями, новорічні подарунки роздає найстарша жінка у сім'ї. Найкращий подарунок – це червоний конверт із грошима. Як альтернатива можна подарувати новий дорогий одяг.

Наступного дня після Свята Весни китайці починають ходити по гостям та запрошувати друзів до себе. Вважається, що більше знайомих і друзів встигнеш обійти за канікули, тим краще. Тому що символ року вдвічі відплатить тим, хто цими днями не скупився і був великодушним.

Від традицій до тенденцій: все про Китайський Новий рік (бонус: прогноз для знаків зодіаку) Джерело: Unsplash (@dyanawingso)

Також у канікули вдень та ввечері на вулицях влаштовують святкові ходи, у тому числі тішать людей «танцем дракона». На його виконання потрібні 10-15 чоловік, іноді більше. Артисти тримають на жердині або в руках величезну фігуру дракона і танцюють під звуки барабанів та флейт. Замість дракона також використовують фігуру лева. Завершується така довга зустріч Нового року на 15-й день Святом Ліхтарів. Цей звичай виник у Китаї ще 1 столітті до нашої ери. За стародавніми даоськими повір'ями, він пов'язаний з ім'ям Тянь-гуаня («Чиновника небес»), який любить світло, барвисті уявлення та вогняні забави.

Від традицій до тенденцій: все про Китайський Новий рік (бонус: прогноз для знаків зодіаку) Джерело: Unsplash (@bady)

Також є версія, що Свято ліхтарів походить від ще давнішого Фестивалю смолоскипів, які проводили за часів династії Хань. Тоді селяни у віддалених регіонах оточували свої поля «частоколом» з палаючих смолоскипів, щоб відлякати від посівів диких звірів та комах, а також залучити багатий урожай. До цих пір у сільських районах Південно-Західного Китаю існує звичай зустрічати Свято ліхтарів на полях, танцюючи при світлі очеретяних та вербових смолоскипів.

Як запросити бога багатства у свій дім

Від традицій до тенденцій: все про Китайський Новий рік (бонус: прогноз для знаків зодіаку) Джерело: Unsplash (@sharonmccutcheon)

Ритуал на залучення багатства на рік Тигра потрібно проводити з 23:30 до 00:30 за київським часом. Бажано перед цим прийняти душ, надіти новий одяг і трохи помедитувати, щоб знайти душевний спокій і налаштуватися. Робити похапцем ритуал не варто, може не спрацювати.

Прекрасно, якщо в тебе є час, щоб обійти своє приміщення з сандаловою чи полинною паличкою, щоб попередньо почистити його від злих духів та поганої енергетики. Також можна «продзвонити» свій будинок — обійти квартиру, дзвонячи.

Від традицій до тенденцій: все про Китайський Новий рік (бонус: прогноз для знаків зодіаку) Джерело: Instagram (@wonderteria)

Щоб залучити багатство на рік Тигра, потрібно:

  1. Роздрукувати зображення або купити фігурку бога багатства на ім'я Цай-Шень. Після цього поставити або повісити його спиною на південний схід.
  2. Приготувати ритуальні пахощі та свічки – всього має бути по дев'ять.
  3. Накрити стіл червоним скатертиною.
  4. Взяти велику тарілку або піднос, покласти поверх червону серветку, а на неї дев'ять видів солодощів, кілька злаків, рис та фрукти. Краще якщо це будуть мандарини та апельсини. Вони у східній філософії означають «золото» та «багатство».
  5. Налити в дев'ять маленьких філіжанок вино або чай.
  6. Розкласти навколо тарілки та чашок символи багатства — декоративні золоті зливки, гроші різних країн і те, що для тебе символізує багатство і процвітання. Можеш ще покласти речі, які хочеш зарядити грошовою енергією. Наприклад, новий гаманець.
  7. Підготуй червоні листочки.

Алгоритм проведення обряду. Запали свічки та пахощі, повернись обличчям на південний схід, вклонися Цай-Шеню та запроси його до дому. Після попроси у китайського божества щастя та процвітання для своєї сім'ї, а потім широко відкрий вікна та двері на кілька хвилин. Як тільки все закриєш, бери червоні листочки і починай писати на них свої побажання на 2022 рік. Опівночі спали їх разом із декоративними грошима. Після виконання всіх умов, розмістіть зображення або фігурку Цай-Шеня обличчям на північний захід, спиною на південний схід. Ідеально, якщо ти це зробиш ще й у південно-східному секторі будинку чи кімнати.

Як правильно використати енергію року

За місячним календарем, перші два тижні року це енергетично сильний час. Рік ніби запалюється і набирає обертів. У цей час добре починати нові проекти, проходити духовні практики, створювати карту скарбів, створювати вазу багатства. Також активні дії у першій половині року зумовлені тим, що, за китайською філософією, у цей час панує чоловіча енергія «ян». Тому його і називають «янською» частиною року. Час після літнього сонцестояння називають “іньським”, тобто жіночим. Воно підходить для аналізу, упорядкування та доведення розпочатих проектів до ідеалу.

Щоб синхронізуватися з роком — упіймати його енергію — треба знати його тенденції.

Три тенденції року Тигра

1. Агресія та міць

Енергія тигриного року дуже різка, активна, іноді агресивна. Більшість людей будуть схильні до нападів гніву, іноді абсолютно незрозумілого.

Що робити. Постарайся менше гніватись, інакше наприкінці року можна буде озирнутися назад і побачити лише спалені мости. Поводься ввічливо і обачно, не провокуй людей на випади та образи.

2. Швидкість та стрімкість

Тигр один із найактивніших знаків китайського гороскопу — він усе робить швидко та стрімко. Тому у 2022 році буде велике бажання об'їхати якщо не весь світ, то якнайбільше місць. Також блискавична реакція Водяного Тигра позначиться у побуті, на кар'єрі та коханні — кілька разів на рік зробиш кардинальну перестановку, можливо зміниш квартиру, роботу чи навіть країну, а може, розлучишся з партнером та почнеш інші стосунки.

Що робити. У цій гонці за змінами можна загратись. Тому, щоб не наламати дров, періодично стави собі питання: «Я точно хочу це робити? Чи це просто миттєве бажання? Чи принесе воно мені щастя у майбутньому?».

3. Марнотратність

Тигр – це імператорський знак. Він любить розкіш – дорогі аксесуари, прикраси, машини або речі. Все яскраве, красиве та модне – це його стихія. Тому рік підштовхуватиме до різних великих і необдуманих витрат – купити ще одну пару супер модних туфель або розрекламований телефон.

Що робити. Аналізуй свої думки. Підключай розум щоразу, коли виникає бажання спустити велику суму на щось дуже дороге, але не дуже необхідне. Нова пара туфель це, звичайно, добре, але 105 за рахунком навіть у рік Тигра — це перебір.

Бонус: що рік Тигра принесе знакам східного гороскопу

Від традицій до тенденцій: все про Китайський Новий рік (бонус: прогноз для знаків зодіаку) Джерело: Unsplash (@cadop)

Кожен із 12 тварин китайського гороскопу має свої взаємини з Чорним Водяним Тигром. Наприклад, з Мавпою він не товаришує, Кабана дуже любить, а до Кози ставиться нейтрально. Розкажемо більш розгорнуто, чого чекати кожному зі знаків.

Бик. Романтичні можливості та популярність. Ти всім подобатимешся! Відмінний період для того, щоб просуватися у соцмережах або шукати другу половинку.

Тигр. Імператор року. Всі погляди спрямовані на тебе, можна зміцнити свій авторитет та вплив. Але комусь багато дається, з того багато і запитає. Люди покладуть на тебе відповідальність за свої очікування.

Кролик. Відмінні можливості для співпраці та розширення кола корисних знайомств. Ходи на вечірки, конференції та свята, знайомся та розповідай про себе.

Дракон. У тебе цього року все може відбуватися дуже швидко. Особливо захочеться руху та змін у житті. Подумай, що ти справді хотіла б змінити, куди поїхати.

Змія. Рік обдарує кмітливістю і дасть змогу щось «урвати», але не забувай, що медаль завжди має дві сторони: «урвати можеш не лише ти, а й у тебе. Перевіряй та розраховуй все заздалегідь.

Кінь. Відмінні кар'єрні та бізнес-перспективи цього року. Кінь може розвернутися і бути першим у всьому.

Коза. Попередній рік був не найлегшим і приніс багато змін. У 2022 році козочкам треба як слід відпочити та відновити сили. Дуже важливо тішити себе, приносити собі маленькі насолоди.

Мавпа. У китайській астрології є поняття “особистий руйнівник”. У кожного із знаків він свій. У тебе особистий руйнівник – це Тигр. Не поспішай лякатися! Рік принесе багато чудових можливостей та викликів. Це буде час зростання, розвитку та стрибка на інший рівень. Треба тільки давати собі відпочивати та намагатися бути обережною на дорозі.

Півень. Потрібно звернути увагу на спілкування з колегами. Тобі можуть часто заздрити. Виявляй обережність у словах та стосунках на роботі.

Собака. Амбіції та рішучість — це найуспішніші якості цього року. Дуже багато можливостей для кар'єрного зростання та розвитку власного бізнесу.

Кабан. Ти найкращий друг імператора – що може бути краще! Відмінний період для налагодження стосунків із начальством та пошуку духовного вчителя. Люди хочуть дружити та легко йдуть на контакт з тобою. Можна просити допомоги у знайомих, якими ти захоплюєшся. Вони не відмовлять!

Пацюк. Дуже корисна будь-яка діяльність, пов'язана з рухом. Причому не про спорт. Цілком підійде покупка акцій компанії, пов'язаної з каршерингом, доставкою їжі або товарів. Чудовий час для подорожей.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua