Що краще: гель або акрил для нарощування нігтів – у чому їхня різниця

Що краще: гель або акрил для нарощування нігтів – у чому їхня різниця

Ти знаєш, що у щасливих дівчат завжди гарні нігті? Ну звичайно. Вони ж дивляться на світ іншими очима, звертаючи увагу на все, що гарно і приносить радість. Вони живуть почуттями, їхні руки говорять про їхній стиль та настрої, не вимовляючи жодного слова.

Напевно, багатьом хочеться бути щасливими. А чому ні? Адже щастя – це не привілей, а швидше стиль життя. Потрібно просто з чогось почати. Може бути, гарні руки та нігті – це саме те? І нехай не всім від природи дано нігті ідеальної форми та структури, виправити ситуацію у наших силах. Наприклад, наростити нігтьові пластинки за допомогою акрилу або гелю.

У чому різниця між матеріалами

Що краще: гель або акрил для нарощування нігтів – у чому їхня різниця

Фото автора cottonbro: Pexels

Обидві речовини – не що інше, як пластмаси, похідні полімерів. Тільки спосіб отримання різний:

 • гель – своєрідне желе, яке виробляється під дією тепла та тиску з полімеру та застигає під впливом ультрафіолету спрямованої дії. Гель пахне;
 • варто змінити параметри та виходить не гель, а рідина, мономер, ліквід та дрібнодисперсний порошок. Вони, контактуючи з киснем, утворюють акрил. По суті, акрил – оргскло, тому він має підвищену міцність і практично не зношується.

Звичайно, обидва пластики не абсолютно безпечні, це чиста хімія. Але для нігтьових пластинок ризик припустимо, що підтверджують СанПіН та сертифікати якості. Краса вимагає жертв, але розумних, а не марних.

Відмінності матеріалів наступного:

 • гель застигає тільки під впливом УФ-променів, акрил-самостійно;
 • гель самовирівнюється, акрил – ні;
 • гелеве застигання під лампою дискомфортно, акрил не дає неприємних відчуттів;
 • гель пахне, акрил – ні;
 • акрил міцніший;
 • гель дихає, оскільки полімер пористий, ніготь під таким покриттям росте;
 • гель потрібно спилювати, акрил – розчинний;
 • акрил не містить метилметакрилату, який викликає алергію;
 • гель дає ідеальну прозорість та блиск, акрил – матовість;
 • на гель не можна покласти багато блискіток – це спровокує полімеризацію, а на акрил – скільки хочеш.

Різниця технологій

Нарощування нігтів – це косметична та водночас гігієнічна процедура. Будь-який салон краси пропонує зробити нігті красивими, і маніпуляція дуже потрібна. Пояснюється це не лише прагненням до прекрасного, а й станом здоров'я нігтьових пластинок, яке бажає кращого.

Сьогодні не багато хто може похвалитися міцними нігтиками: ритм сучасного життя, вирішення одразу безлічі проблем, неблагополучна екологія виснажують нігті, змушують їх шаруватись, мутніти.

Наростити нігтьові пластинки – правильне рішення – це красиво та практично. Лак на таких нігтиках тримається не менше трьох тижнів. Плюс – естетичне сприйняття рук, що дозволяє не переживати за їх зовнішній вигляд.

Що краще: гель або акрил для нарощування нігтів – у чому їхня різниця

Акрил чи гель? Що краще?

Але, якщо у жінки з'являється вибір, звідки не візьмися, беруться сумніви: що віддати перевагу акрилу чи гельу? Тим більше, у технологіях є різниця.

Найрозумніше орієнтуватися на професіоналізм майстра, форму та стан нігтів. Деякі фахівці віртуозно володіють технікою акрилового нарощування і не вміють поводитися з гелем, інші – навпаки.

Репутація спеціаліста має бути вирішальним аргументом. Там і інструменти якісні, і матеріали перевірені, і безпека дотримується. Справжні профі на місці візуально визначають, що краще для нігтя: гель або акрил.

Буває, що обране покриття не хоче лягати на ніготь, тоді його доводиться міняти на ходу. Наприклад, гель не любить яскраво позначену арку, нігті, зіпсовані гіпергідрозом, м'які, трапецієподібні, тонкі.

Він відшаровується по краєчках. Але чудово підходить безпроблемним нігтьовим платівкам класичної овальної форми. Гель не любить і перепади температур. Якщо на тебе чекають спекотні країни, про гелі краще забути.

Акрил для тих, у кого невелике нігтьове ложе, округлий або обкусаний край нігтики. Матеріал немов фарба малює візерунки на нігтях, у тому числі 3D-композиції. Загалом, суть у тому, що акрилом можна скоригувати будь-яку безформну платівку. Гель цього не може.

Тривалість процедури та термін служби покриття практично однакові. Коригування потрібне раз на місяць або у разі форс-мажору.

Акрил

Процедура не потребує попереднього манікюру, оскільки перший крок для акрилового покриття – спилювання верхнього шару нігтьової пластинки. Використовують пилочку з великим абразивом, яка зачіпає кутикулу та стоншує її. Ніготь попередньо дезінфікують.

Якщо кутикули немає, її прибрали до того, що можна легко травмувати лунку. Другий крок – знежирення нігтя праймером. Потім готують типси – накладні подовжувачі нігтів. Іноді для зручності беруть форми із фольги або пластику з віконцем для нігтя.

Що краще: гель або акрил для нарощування нігтів – у чому їхня різниця

Giphy

Акрил можна наносити і так, і так. Приклеївши типси на нігтики, їх вирівнюють ножицями. Кордон між природним нігтем і типсою прибирають пилкою, наносять акрилове покриття, яке моментально сохне. Уміння майстра вирішує все.

Спеціальну кисть по черзі опускають в мономер і акрилову пудру, а отриману кульку рівномірно розподіляють по поверхні нігтьової пластинки, моделюючи її. Після висихання пилками різної шорсткості створюють остаточний дизайн.

Заключний етап – декор, малюнок та його закріплення. Усі покривають фініш-гелем для блиску. Акрилові нігті міцні та красиві, служать довго, змиваються ацетоном.

Гель

Ніготь потребує попередньої підготовки, потім встановлюють його форму і наклеюють Тіпс. Покривають нігтьову пластинку першим шаром гелю та сушать під лампою з ультрафіолетом. Наносять другий шар, декорують, знову сушать лампою.

Моделюють форму пилкою наносять фініш-гель. От і все. Але важливо правильно вибрати сам гель, який за своєю функціональністю ділиться на кілька систем:

 • однофазна – використовує єдиний гель, що володіє всіма функціями: моделювання, міцність, зчеплення;
 • двофазна, як ясно з назви, використовує пару гелів: один застосовується для моделювання та зчеплення, другий – для покриття;
 • трифазна або трикомпонентна маніпулює трьома гелями: перший – гарантує безпечне зчеплення нігтя та штучного полімеру, другий – моделює зовнішній вигляд нігтьової пластинки, третій – відповідає за міцність покриття, блиск та гладкість.

Топовими засобами прийнято вважати сертифіковані. Популярні торгові марки: Top Gloss Gel, Planet Nails, CNI, EzFlow, Irisk, RuNail, IBD, TNL, Severina, Masura.

Плюси і мінуси

Їх декілька. У гелю:

 • використання при гелевому покритті ультрафіолету дозволяє гарантувати відсутність вторинного інфікування;
 • самовирівнювання гелю полегшує процедуру, він сам набуває природної форми нігтя;
 • гель залишає нігтьову пластинку еластичною та рухомою;
 • гель розчиняється ацетоном;
 • ніготь при гелевому покритті не жовтіє та блищить;
 • гель дозволяє створювати об'ємні зображення всередині нігтя – акваріумний дизайн.

Мінусом вважають необхідність спилювання верхнього шару нігтя через дію ультрафіолету, що підпікає пластинку. Крім того, гель – тендітний і в процесі експлуатації може просто дати тріщину.

У акрилу:

 • матеріал миттєво застигає, але це накладає додаткову відповідальність на майстра – всі дії мають бути вивірені;
 • помилки виправляють підпилюванням;
 • акрил дуже щільний, нігті з ним не гнуться, але надзвичайно довговічний у використанні;
 • матеріал матовий та має широку гаму кольорів, які можна поєднувати.

Мінусом вважають ризик осідання акрилового пилу в дихальних шляхах, тому і клієнт, і майстер мають бути в масках. Хоча за Ковідом – цей мінус перетворюється на плюс!

Крім того, акрил – алерген. Він не пускає повітря до нігтик, тому вони мають мінімум три тижні після процедури відпочивати. Акрил не сумісний із ацетоном. Нігті під таким покриттям жовтіють.

Висновки

Роблячи вибір між гелем і акрилом, треба враховувати всі їхні переваги та недоліки. Але! Нарощування – це травма нігтя, тому після нього твої нігтики потребують відновлення. Не нехтуй цим, щоб зберегти натуральну щільність нігтьових пластинок.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua