Який лазер найкращого для епіляції світлого та темного волосся

Який лазер найкращого для епіляції світлого та темного волосся

Видалення волосся лазером – найшвидший та найбезпечніший спосіб апаратної епіляції. Сьогодні для процедури використовують діодні та олександритові генератори променів. Який краще, можна визначити, орієнтуючись на довжину хвилі променя та фототип шкіри пацієнта.

Для чого потрібно знати фототип шкіри

Який лазер найкращого для епіляції світлого та темного волосся

Фото автора Angela Roma: Pexels

Фототип – це колір шкіри, від якого залежить її чутливість до ультрафіолету. Це вроджена ознака, яка не змінюється протягом усього життя. Визначається фототип активністю меланоцитів, а сам визначає швидкість засмаги та її тривалість.

Знаючи фототип шкіри, можна виключити виникнення опіків, захистивши її від УФ-променів спеціальним захистом. Так само можна виключити або знизити ризик появи пігментних плям, мінімізувати небезпеку розвитку меланоми.

Що стосується епіляції, то світлове обладнання для неї працює за фототермічним принципом, безпосередньо пов'язане з кількістю пігменту меланіну у волоссі, а значить, фототип попереджає пошкодження здорової шкіри навколо волосяного фолікула.

Визначити фототип можна за шкалою Фіцпатрика.

Шкала

Це найпопулярніша в дерматокосметології градація відтінків дерми, розроблена в сімдесятих роках минулого століття американцем Томасом Фіцпатріком. У ній є 6 типів шкіри, які відрізняються кількістю меланіну у волоссі, очах та дермі:

 • перший тип – кельтський: блакитні або зелені очі, світле або руде волосся. Шкіра молочного відтінку, різко червоніє, схильна до пігментації. Приклад – Клауді Шиффер;
 • другий – світлий європейський: очі блакитні, зелені або сірі, волосся – русяве або з коричневим відтінком, шкіра бліда і теж схильна до пігментації. Приклад – Камерон Діас;
 • третій тип – темний європейський: очі сірі або карі, волосся каштанове, шкіра – трохи смаглява. Приклад – Анджеліна Джолі;
 • четвертий – середземноморський: карі очі, темне волосся та смаглява шкіра. Наприклад, Моніка Беллучі;
 • п'ятий – індонезійський: карі очі, чорне волосся і ще смаглявіша шкіра, ніж у середземноморців. Приклад – Люсі Лью;
 • нарешті, шостий тип – афроамериканський: очі майже чорні, волосся – смоля, шкіра, темна. Приклад – Наомі Кемпбелл.

Лазерна епіляція

Це послідовне руйнування волосяних цибулин світловим променем. Апарат дізнається тільки волоски у фазі анагену, активно ростуть, а сплячі та вмираючі ігнорує. На тілі людини в анаген тільки частина волосся, приблизно 30%.

Вони й віддаляються за один сеанс. Інші вимагають повтору. Лазерна дія стимулює перехід сплячого волосся в стадію активного росту, травмуючи тканини, тому запускаються процеси регенерації.

Для повної гладкості шкіри, зазвичай, потрібно кілька сеансів. Їхня кількість корелюється індивідуальними фізіологічними характеристиками пацієнта та потужністю обладнання.

Краще за інших видаляється товсте і темне волосся. Крім цього, потрібно враховувати зростання на гормонозалежних ділянках шкіри: там процес іде швидше. Точну кількість сеансів визначить лікар на очній консультації, оцінивши шкіру та волосся пацієнта.

Який лазер найкращого для епіляції світлого та темного волосся

Діодний чи олександритовий лазер, який із них кращий?

Як працює лазер

Енергія світлового променя, згенерованого лазером, поглинається пігментними клітинами волосся і через них передається фолікулу. Той нагрівається до температури 65°З помирає. Промінь лазера монохромний, має одну довжину хвилі.

Це означає, що промінь лазера поглинається конкретними клітинами з меланіном, чутливим до цієї довжини хвилі. Усі інші клітини залишаються інертними. Це і робить процедуру лазерної епіляції такою безпечною.

Вгадав із довжиною хвилі та фототипом шкіри – успіх із досить тривалим ефектом.

Види лазерів

Всі лазери розрізняють по довжині хвилі, флюенсу, тривалості впливу та параметрам робочого середовища. Флюенс – це інтеграл у часі від щільності потоку чи швидкість перенесення частинок.

Генерує частинки речовина, здатна перетворити електрозаряд на сфокусований промінь світла і посилити його дію. Такі властивості має олександрит, але його в природі не так багато.

Тому для того, щоб така речовина працювала якомога довше і використовувалася більше, на спеціальних «фермах» вирощують штучні кристали, які стали основою в олександритових лазерах. Є ще старі добрі напівпровідники, вони є основою роботи діодних лазерів.

Що краще

Як ти вже розумієш, в епіляції використовують два різновиди лазерів: олександритові та діодові. Щоб вирішити, який краще, треба розібратися у їхніх перевагах. Олександрітовий користується мінералами, а діодовий – напівпровідниками. Сам по собі Олександритовий через це на порядок дорожчий. Це для широкої практики – мінус.

Але перша та основна перевага олександритового лазера перед діодним – висока результативність однієї процедури. Втрати енергії в дорогих мінеральних випромінювачах менше, ніж у напівпровідниках, а основі цього лазера – робота мінералу.

Олександритовий лазер типу Candela, наприклад, видаляє за одну процедуру до 90% волосся активного зростання. Динамічний діодний апарат Honor ICE – лише від 10 до 25%. Але! Олександритовий може працювати і безконтактно, проте це боляче.

Потрібна система охолодження шкіри. Використовують кріоген чи повітряне охолодження. Довжина хвилі олександритового променя – 755 нм, діодного – до 900 нм. Діодний лазер краще за сферою застосування.

Його випромінювання безпечне для будь-якого фототипу за Фіцпатріком. Олександритові лазери застосовні лише для фототипів з першого до третього. Вони видаляють і темне волосся на світлій шкірі. Смагляву дерму чекає опік.

Олександритовий лазер, ефективно прибирає жорстке волосся на обличчі, яке спровокувало гормональні розлади, або це особливість певної національності. Діодний може видаляти волосся на світлій шкірі, але вони обов'язково повинні бути світлими.

Епіляція діодним лазером апріорі комфортніша, завдяки кращій системі охолодження. Плюс до всього діодні лазери можуть бути класичними з високою потужністю та динамічними – з невисоким флюєнсом, але великою частотою повтору та швидким ковзанням.

В результаті фолікул нагрівається поступово, що менш болісне, ніж спалахи олександритового лазера.

Таким чином:

 • на темному волоссі олександритовий лазер має перевагу: його довжина хвилі активніше засвоюється меланіном, на світлому і тонкому волоссі неприйнятний;
 • але 755 нм недостатньо видалення фолікулів на глибині, тут перевага за діодним лазером;
 • при діодній епіляції волосся залишається в епідермісі, але позбавлене харчування, з зруйнованою цибулею випадає через десять-двадцять днів, тобто результат ти отримаєш не так швидко, як при олександритової епіляції;
 • а олександритовий дає гладку шкіру відразу після сеансу;
 • у діодного лазера вища ефективність при видаленні пушкового волосся, а олександритовий може стимулювати їх зростання як побічний ефект;
 • діодний вимагає гоління до процедури, александритовий – ні;
 • з олександритової епіляцією можна виконувати інші косметологічні процедури, а з діодною – ні.

Протипоказання

Обидва лазери протипоказані при вагітності, лактації, пухлинах, герпесі, порушенні цілісності шкіри. Крім того, діодний лазер не застосовують при:

 • варикози;
 • епілепсії;
 • алергії;
 • інфекції шкіри будь-якої природи.

Александритовий не рекомендують при:

 • порушенні функції щитовидки, цукровому діабеті;
 • після засмаги (мінімум 15 днів із моменту останнього перебування на сонці);
 • прийом ліків (має пройти не менше 10 днів після закінчення терапії).

Кому, що краще: олександритовий чи діодний лазер – вирішить лікар. Кожен виробник запевняє, що саме його дітище – ідеал. Але ти маєш виходити зі свого бюджету та власних переваг.

Пам'ятай, що діодний лазер працює повільно, але дбайливо і на совість. Олександритовий – швидко, але боляче та дорого.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua