Чим відрізняється російська лазня від фінської сауни простими словами.

Чим відрізняється російська лазня від фінської сауни простими словами.

Тобі доводилося замислюватися на користь для здоров'я сауни чи лазні? Багато людей насолоджуються цими процедурами після виснажливих тренувань або важкого робочого дня. Але використання цих приміщень також принесе додаткову користь для здоров'я та шкіри.

Якщо тобі цікаво дізнатися, що корисніше для жіночого організму – лазня чи сауна, продовжуй читати статтю.

Відмінності лазні від сауни

Чим відрізняється російська лазня від фінської сауни простими словами.

Image by Mariakray від Pixabay

Людина, яка вперше вирішує відвідати сауну або лазню, ставить собі низку питань, у тому числі і про те, чим відрізняються ці приміщення між собою. Тому для початку варто розібратися, у чому відмінності та особливості лазні та сауни.

Що у першого варіанта, що у другого є кілька спільних рис: наявність парилки, роздягальні, а також зазвичай поруч пропонується для бажаючих ванна або душ.

В обох приміщеннях ключовий момент – це температура, потрібне прогрівання для досягнення необхідного ефекту. Ось тут вже йдуть відмінності:

  • Сауна

Температура у фінській сауні хоч і висока, але забезпечує людям комфортне перебування у приміщенні.

Вологість там набагато менша, порівняно з лазнею, тому сауна відмінно підходить для тих, хто любить гарячішу, але помірну вологість.

Зараз пропонується і безпечніший варіант сауни – інфрачервона, де нагрівається тільки тіло, а не саме повітря. Завдяки такому принципу роботи твоє самопочуття аж ніяк не погіршиться.

  • Лазня

У лазні повітря гаряче, ніж у сауні, та й вологість набагато вища, тому не всім людям дозволено відвідувати це приміщення.

Є низка захворювань, які є протипоказанням до високих температур із вологістю.

Якщо ти захочеш відвідати лазню, обов'язково проконсультуйся з лікарем, особливо якщо у тебе є проблеми з серцем і судинами.

Переваги лазні

Часто лазні є невеликими приміщеннями з генератором, який використовує киплячу воду для створення гарячої пари і сильної вологості в приміщенні.

Гаряча лазня має свої шанувальники, і плюси відвідування цього приміщення цілком очевидні. Так, завдяки високим температурам твоє тіло розігрівається, водночас очищаються пори.

Чим відрізняється російська лазня від фінської сауни простими словами.

Що краще: лазня чи сауна?

У лазні люди можуть добре пропотіти, що теж має свою користь: разом із потом з організму виводиться зайва рідина, можна скинути вагу та підкоригувати фігуру, якщо відвідувати лазню регулярно.

Одна з переваг лазні – зменшення закладеності верхніх дихальних шляхів. Поєднання вдихання пари з евкаліптовою олією допомагає очищати носовий хід та зменшувати закладеність.

Тому лазня корисна в сезон застуди та грипу, але якщо у тебе немає температури.

Також перебування у гарячих лазнях допомагає розігріти м'язи та зняти біль, що особливо актуально для спортсменів та всіх, хто займається фізичною активністю.

Відвідування лазні також добре тренує серце, зміцнює судини та допомагає тілу розслабитись.

Переваги сауни

Сауна дуже схожа на лазню, але використовується сухе тепло. У традиційній сауні буде дров'яна, газова або електрична піч із нагрітим камінням для створення сухого гарячого середовища.

Основні переваги залежать від того, який тип сауни тобі ближче традиційна або інфрачервона.

Ось які плюси можна відзначити у саун:

  • Поліпшення кровообігу

Як і у випадку з лазнею, сауни також допомагають покращити кровообіг. Шведське дослідження навіть показало, що сауни забезпечують короткочасне покращення серцевої функції.

  • Зменшення больових відчуттів

За останніми дослідженнями стало відомо, що використання інфрачервоної сауни призводить до зменшення болю. Це корисно для людей з ревматизмом та подібними захворюваннями.

  • Повне розслаблення

Деяким людям у лазні важко повністю розслабити тіло через високу температуру та вологість. У сауні цей процес відбувається легше, до того ж за часом у сауні можна перебувати трохи довше.

Рекомендується проводити не більше 20 хвилин у традиційній сауні та до 45 хвилин в інфрачервоній сауні.

Протипоказання до відвідування лазні

Зазвичай лікарі не рекомендують перебувати в лазні понад п'ятнадцять хвилин і цьому є пояснення.

По-перше, тобі потрібно одразу припинити відвідування у лазні в той момент, коли відчуєш дискомфорт та тяжкість.

Один із серйозних недоліків лазні – ймовірність отримання теплового удару, тому не нехтуй спеціальними шапочками, зробленими з повсті. Вони захистять твою голову.

Також слід знати, що лазня не призначена для людей із хворобами серцево-судинної системи. Якщо в тебе астма, то лазня також буде протипоказана.

Якщо тебе турбує слабкість або просто погане самопочуття, то краще відкласти відвідування лазні, оскільки це можна порівняти з фізичним навантаженням і навантаженням на серце.

Обов'язково через кілька хвилин зроби перерву та випий води або морсу, а якщо ти вперше у лазні, то починай своє перебування поступово, з 5 хвилин.

Що корисніше для жінок?

Однозначної відповіді на це питання немає, тому що потрібно орієнтуватися на власні відчуття та наявність будь-яких хронічних хвороб.

Але взагалі сауна безпечніша, за рахунок меншої вологості. Але, зрозуміло, сауна теж має протипоказання. Проблеми із серцем та судинами, астма, тиск – це те, з чим не можна ходити в подібні приміщення.

Інфрачервона сауна вважається найбільш безпечною та корисною для жінок, тому що не створює сильного навантаження, але при цьому також допомагає тілу розслабитися та пропотіти.

Тому краще починати саме з сауни, бажано інфрачервоної. Якщо результат здасться тобі надто слабким, тоді сміливо вирушай у лазню.

Але слід знати, що подібні місця не рекомендується відвідувати, якщо ти плануєш вагітність у цей період, тому що високі температури впливають на яйцеклітину – вона стає слабкішою.

У період вагітності відвідування лазні слід обмежити, а відвідування сауни можливе лише з дозволу лікаря.

Отже, якщо ти вважаєш за краще, щоб було гаряче, але не волого, то відвідай фінську сауну. Ну а якщо тобі більше до вподоби, щоб було і гаряче, і дуже волого, то зупини вибір на лазні.

Якщо тобі важко перебувати в місцях із високими температурами, то скористайся перевагами інфрачервоної сауни.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua