Яка фарба для волосся краща: професійна чи побутова і чому

Яка фарба для волосся краща: професійна чи побутова і чому

Всі знають, що фарбувати волосся в домашніх умовах – не найкраща ідея, проте продовжує це робити. Засуджувати нікого не будемо, натомість пропонуємо розібратися на відмінності професійних та побутових фарб. Спойлер: професійна фарба – твій найкращий друг та помічник.

Що означає професійні барвники

Яка фарба для волосся краща: професійна чи побутова і чому

Фото Sharon McCutcheon on Unsplash

Професійні фарби багатьох лякають, адже не зовсім зрозуміло, як їх використати. Давай виправимо цю несправедливість і розберемося у питанні.

Професійні фарби упаковані в непоказну картонну коробочку, на якій навіть не зображено красуню з приголомшливим кольором волосся. Окисник доведеться купувати окремо. Це ті найменші флакончики, які в магазині стоять прямо поруч із фарбою.

Нехай скромне впакування тебе не відштовхує, адже найцікавіше приховано всередині. Чим примітні професійні фарби:

 • щадить твоє волосся;
 • можна отримати складний відтінок;
 • величезна палітра;
 • ризик отримати непередбачуваний результат до нуля.

Складнощів не так багато, як прийнято рахувати. Потрібно лише розібратися з відтінком та підібрати потрібний відсоток окислювача. Використовувати фарбу без окислювача не можна, тому що пігмент углиб волосся не проникне, тому фарбування не вийде. Вірніше, вийде, але буквально на пару годин.

Що означають цифри та як вибрати потрібний відтінок

Колір на професійній фарбі скромно позначений цифрою, нюанс кольору – цифрами після крапки. Щоб підібрати потрібний тобі відтінок, потрібно заглянути в палітру, або просто знати, якими цифрами маркується бажаний колір. І ось це і є та сама складність, через яку багато хто повертається до стенду з побутовими барвниками.

Наприклад, 7.0 – це класичний середньо-русявий колір. У нього нейтральний підтон, ні теплий і холодний. Сивину така фарба не зафарбує, для сивини багато брендів випускають більш інтенсивні відтінки з двома нулями після точки.

Так, фарба під номером 7.00 – це інтенсивний середньорусявий. На малюнку він виглядатиме набагато темніше, ніж номер 7.0.

Якщо ти нанесеш такий відтінок на натуральне волосся без сивини, отримаєш дуже сильне затемнення. А ось на сивому волоссі, за рахунок їх щільної склоподібної структури, такий відтінок буде виглядати як класичний середньо-русявий колір і буде відрізнятися гарною стійкістю.

Яка фарба для волосся краща: професійна чи побутова і чому

Побутова фарба VS Проф. Чим відрізняється?

Цифри після точки означають підтон чи нюанс. Це вказує на те, який пігмент доданий до основного тону. Зазвичай, виробники прописують повну назву кольору на упаковці.

Наприклад, цифра 1 – це блакитний пігмент. У фарбі він надає попелястий відтінок. Тоді 7.1 – класичний попелясто-русявий. Цифра 4 означає червоний пігмент, тому фарба під номером 7.4 додасть твого волосся яскравий рудий відтінок. 7 у цьому випадку вказують на глибину кольору.

Загалом відтінки професійної фарби – це досить глибока тема, в якій потрібно розбиратися окремо. Просто знай, що чим вище номер – тим світліший колір. Відповідно, чорна фарба маркується – це 1.0.

Як вибрати окисник

Тепер поговоримо про окисники. На відміну від побутових фарб, для професійних їх купують окремо. Вони випускаються в маленьких флакончиках, кожен бренд професійних фарб обов'язково має окислювачі.

Здавалося б, навіщо ускладнювати та випускати все окремо? А ось тут і ховається головний секрет безпеки професійних фарб: окислювач ти вибираєш сама, залежно від типу структури твого волосся, та бажаного відтінку. Вони представлені у різних концентраціях:

 • 1.5% – для тонування освітленого волосся;
 • 3% — для фарбування «тон у тон» або темніший відтінок;
 • 6% – якщо необхідно освітлити волосся на 1-2 тони;
 • 9% – для освітлення на 2-4 тони;
 • 12% – для освітлення на 4 і більше тонів.

Так, якщо ти руса і хочеш підфарбуватися в русявий (глибина кольору 7, відповідно і номер фарби починається з цієї цифри), тобі достатньо 3%. Для порівняння, у побутових фарбах русого кольору використовується цілих 9% перекису.

Якщо ж у тебе блонд, який необхідно затонувати на попелястий відтінок, використовуй оксид 1.5%.

З сивиною складніше. Зафарбувати її можна за дотримання двох умов: вибір відтінку саме для сивого волосся і більший відсоток перекису. Так, жінкам, у яких більше 50% сивини необхідно використовувати оксид 6%, навіть при фарбуванні «тон у тон» та затемнення.

Як використовувати окисник?

Найскладніше – розібратися у кольорі та виборі окислювача. Користуватися професійними фарбами не складніше, ніж побутові.

Основні правила:

 • змішуй окислювач із барвником за інструкцією;
 • використовуй неметалічний посуд;
 • наноси фарбу на сухе немите волосся;
 • не тримай довше, ніж потрібно.

Мінус у тому, що бальзаму після фарбування у наборі немає. Втім, після процедури волосся необхідно наситити і з цим завданням упоратися будь-яка гарна маска для волосся.

Загалом, професійні фарби – найкращий вибір. У домашніх умовах їх використовувати можна, якщо ти знаєш, який відтінок тобі потрібен. Але якщо потрібна корекція та підбір складного відтінку, краще звернутися до фахівця.

Побутові фарби: за чи проти

Якщо ти вирішила кардинально змінити імідж, перше, що спадає на думку – це відправитися в найближчий магазин за готовою фарбою. Це не найкраща ідея, але давай дивитися правді у вічі: кожна жінка часом до них повертається.

Отже, чому побутові фарби – це зло у чистому вигляді? Справа в тому, що мета виробника полягає в тому, щоб створити продукт, який підходитиме кожній жінці. При цьому важливо щоб фарбою було максимально просто користуватися.

Побутові барвники прості у використанні: просто змішай вміст двох флакончиків, нанеси на волосся, потримай належний час. Колір обіцяють такий, як на картинці. Усі для швидкого перетворення вже вклали в одну коробку.

Щоб приховати пошкодження від фарби, в комплект кладуть бальзам з вау-ефектом – він миттєво робить волосся м'яким, сяючим і красивим.

Насправді все не так райдужно. У побутових барвниках не враховується тип волосся споживача. Важливо створити засіб, який зможе зафарбувати і сивину, і жорстке волосся, і тонкі волоски, що пушаються. Цього вдається досягти введенням рекордно високих концентрацій шкідливих речовин.

Що у складі побутового барвника:

 • багато аміаку;
 • не менше 6% перекису;
 • дешеві пігменти;
 • спирт та віддушка.

“Корисності”, про які пише виробник на упаковці, додані в настільки мінімальних концентраціях, що ніякого ефекту волосся не відчує.

Доглядають властивості побутових фарб: правда чи маркетинг

Весь догляд полягає у бальзамі або масці після фарбування, які додають в упаковку. Ефект обумовлений банальними силіконами, на які припадає більше 50% складу бальзаму.

Зрозуміло, що вже після наступного миття волосся весь ефект зникне, і ти побачиш результат розправи побутовою фарбою: тонке пошкоджене та пересушене волосся.

Великий відсоток окислювача входить в будь-яку побутову фарбу. Мінімум, який ти можеш зустріти – це 6%, і то лише у дуже темних відтінках. У світлі відтінки додають від 9 до 12% перекису.

Інакше ніяк, адже виробнику важливо, щоб фарба могла пофарбувати будь-яке волосся. Щільному волоссю справді складно витравити власний пігмент, тому без великого відсотка оксиду не обійтися. А ось світлим тонким волоссям така кількість перекису несе справжню смерть.

Крім того, не завжди з побутовою фарбою ти потрапляєш у ціль, тому що відтінок дуже часто відрізняється від картинки на упаковці. Знову ж таки, у всьому провиною великий відсоток перекису і той факт, що структура твого волосся та специфіка природного пігменту ніяк не враховуються.

Висновок простий: пошкодуй своє волосся і почни використовувати професійні фарби для фарбування будинку. Різниця в ціні між професійними засобами та побутовими барвниками несуттєва.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua