Як зробити фарбування волосся в домашніх умовах самій собі

Як зробити фарбування волосся в домашніх умовах самій собі

Фарбувати волосся собі – ідея так собі, але ми ж знаємо, що відговорити тебе буде непросто. Тому давай докладніше розберемося, як правильно фарбувати волосся у домашніх умовах. У цьому матеріалі зібрана вся потрібна тобі інформація щодо роботи з барвниками різних типів, тому швидше читай.

Як правильно фарбувати волосся побутовими фарбами

Як зробити фарбування волосся в домашніх умовах самій собі

Фото K8 on Unsplash

З побутовою фарбою все просто – купити можна в будь-якому магазині, коштує недорого, все потрібне в наборі. Правда, вірити зображенню на упаковці не рекомендуємо, ефект може бути несподіваним.

Побутовими фарбами краще не зловживати. Ще краще – відмовитись від них на користь професійних. У чому їх мінуси:

 • великий відсоток окислювача – щонайменше 6%;
 • велика кількість аміаку;
 • низькоякісні пігменти;
 • ніяких властивостей, що доглядають;
 • ризик алергічної реакції.

Вони розраховані на будь-якого споживача, тому до складу додають максимальні концентрації перекису, щоб точно витравити власний пігмент із волосся. Ось і виходить, що тонке волосся страждає дуже швидко, негативні наслідки виявляються вже після першого фарбування.

Як фарбувати волосся побутовими фарбами

Запам'ятай головне правило: побутові барвники наносяться на сухе брудне волосся. Щоб мінімізувати шкоду для волосся та шкіри голови, краще відмовся від миття за 2 дні до планованого фарбування.

В іншому ніяких премудростей тут немає, техніка проста:

 • Змішай фарбу з проявником (він же – окисник). Це два найбільші тюбики в упаковці. Змішуй у неметалевій ємності.
 • Одягни рукавички, нанеси жирненький крем по лінії росту волосся, щоб не забруднити шкіру.
 • Пензликом наноси барвник пасмо за пасмою. Починати бажано з потилиці, оскільки ця область найгірше фарбується.
 • Далі витримай належний час і змий фарбу. Змиваємо без шампуню.
 • Наприкінці нанеси бальзам на пару хвилин.

Як зробити фарбування волосся в домашніх умовах самій собі

Як пофарбувати волосся вдома?

Якщо вперше фарбуєш волосся, розподіляй фарбу від коріння до кінчиків. Якщо це повторне фарбування, нанеси склад спочатку на коріння, потримай 10 хвилин, а потім залишки розподіли по всій довжині волосся.

Найголовніше: за 24 години до фарбування нанеси трохи фарби (не переплутай з окислювачем) на шкіру руки. Якщо негативної реакції не з'явилося – вітаємо, ти пройшла тест на алергію та можеш використати засіб за призначенням.

Професійні барвники: що у них особливого

Професійні фарби складніші у використанні, зате набагато щадніші. Щоб користуватися ними необхідне спритність і, хоча б мінімальне, знання колористики, якщо ти плануєш отримати складний відтінок.

У чому основні складнощі:

 • розібратися на панелі;
 • підібрати потрібний відтінок;
 • визначити необхідну кількість та відсоток оксиду.

Професійна фарба продається без окислювача (він оксид або проявник). Це означає, що його доведеться купувати окремо. Фарбу слід змішувати з оксидом за певними правилами.

Пропорції зазвичай наведено на упаковці. Як правило, для фарбування «тон у тон» або затемнення волосся фарбу з окислювачем розводять у пропорції 1:1. Тобто на 60 мл фарби (стандартний об'єм) береш 60 мл окислювача, а саме в такому обсязі і продається.

Для освітлення на 1 частину фарби потрібно взяти 2 частини оксиду. На 60 мл крему, що фарбує, потрібно 120 мл проявника.

Однією з головних переваг такої фарби є те, що оксид ти підбираєш сама. Наприклад, для фарбування “тон у тон” досить 3%. Для порівняння, у побутових фарбах мінімальна концентрація перекису дорівнює 6%.

Блондинкам достатньо використовувати 1.5% оксиду, а це означає, що волосся залишиться цілим і неушкодженим.

Розібратися з відтінками не так складно, як здається. Хоча на упаковці немає багатообіцяючого зображення очікуваного результату на професійній моделі, в магазині зазвичай є палітра. Знайди її та визнач, який відтінок ти хочеш отримати.

Ще одна велика перевага – можливість легко коригувати небажані відтінки. Для цього на панелі професійних фарб є спеціальні коректори або мікстони – синій, зелений, червоний, сірий, фіолетовий тощо.

Нейтралізувати жовтизну допоможе фіолетовий мікстон, рижину – синій. Червоний додасть яскравості рудому волоссю, а зелений – нейтралізує червоний і зробить його холоднішим. Загалом це окрема тема, в якій багато нюансів, проте ти легко в них розберешся.

Саме за допомогою коректорів професійних лінійок засобів, що фарбують, вдається отримати красиві попелясті відтінки блонда.

Як користуватися професійними фарбами

Для початку, тобі потрібно приготувати суміш, що фарбує. Для цього в неметалевому посуді змішай потрібну кількість фарби з окислювачем.

Так як у складі професійних фарб теж присутній перекис і аміак, фарбування проводиться тільки на немите сухе волосся. В цілому, достатньо 1 день не помити голову, якщо фарбуєш сумішшю на невеликому відсотку перекису.

В іншому все те саме: наноси склад по пасмах, тримай належний час, змивай водою. Після цього нанеси улюблений бальзам для волосся чи живильну маску. Час витримки наведено на упаковці.

До речі, якщо ти любитель потримати фарбу довше, щоб отримати насиченіший колір, поспішаємо розчарувати. Тримати засіб на волоссі потрібно рівно стільки, скільки наведено на упаковці. Менше – можна, довше – марно.

Справа в тому, що приблизно через 30 хвилин реакція припиняється. Тримати аміачні барвники 40 і більше хвилин марно, на стійкість або насиченість кольору це не вплине, але волосся пересушить.

Тоніки або пігменти прямої дії

Ще один тип барвників – це нестійкі тоніки, вони ж є пігментами прямої дії. Бувають як професійні, і побутові. І це той випадок, коли різниця для домашнього використання несуттєва.

Вони не містять аміаку або перекису, лише концентрований пігмент. Склад не проникає глибоко в структуру волосся і не витравлює твій власний пігмент, тому що аміаку та перекису, які виконують це завдання, у складі немає.

Як зробити фарбування волосся в домашніх умовах самій собі

Giphy

З одного боку, тоніки практично не псують волосся, з іншого – воно не стійке і колір тримається максимум пару тижнів. Втім, практично всі пігменти прямої дії пересушують волосся, тому локонам потрібен особливий догляд.

Ще один мінус – тоніки не освітлюють. З їхньою допомогою ти можеш отримати лише затемнення. Відмінний варіант, щоб на якийсь час перетворитися з русявої на шатенку. З недорогими барвниками результат непередбачуваний, в деяких випадках при фарбуванні в темний колір можуть з'явитися несимпатичні зелені колірні нюанси.

Тонік гарний у трьох випадках:

 • якщо хочеться ненадовго змінити імідж;
 • для підтримки кольору, якщо вирішила відмовитись від регулярного фарбування;
 • для нейтралізації жовтизни та рудого відтінку на волоссі.

Сивину тоніки практично не зафарбовують. На сивому волоссі з'являється легкий відтінок, а не насичений колір.

Як пофарбувати волосся тоніком

На відміну від аміачних барвників з перекисом, тоніки не шкодять волоссю. Однак вони не витравлюють твій пігмент, тому досить погано проникають углиб волосся. Якщо хочеш отримати яскравий насичений колір, наноси тонік тільки на чисте волосся. Пасма повинні бути вологими, це забезпечить більш рівномірний розподіл тоніка.

Щоб колір тримався якнайдовше, рекомендуємо перед фарбуванням тоніка помити волосся шампунем глибокого очищення.

Як фарбуватися тоніком:

 • Змочи волосся водою. Вони мають бути вологі, але не мокрі.
 • Обов'язково одягни рукавички, змасти жирним кремом шкіру навколо зони росту волосся.
 • Пензликом або руками наноси тонік на кожне пасмо. Обов'язково прочісуйте пасмо, щоб рівномірно розподілити засіб.
 • Витримай належний час, змий тонік водою.

Якщо хочеш легкий відтінок – тримай тонік 5-10 хвилин. Для насиченого кольору час витримки збільшується до 30 хвилин.

Як бачиш, пофарбувати волосся в домашніх умовах зовсім нескладно. Якщо ти дбаєш про здоров'я свого волосся, вибирай професійні барвники – з ними і результат краще, і волосся ціліше.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua