Почуття непотрібності у відносинах: чому воно виникає і як з ним упоратися

Почуття непотрібності у відносинах: чому воно виникає і як з ним упоратися

Знайти собі пару набагато простіше, ніж жити з кимось довго, а головне щасливо. Дуже часто буває так, що сім'я існує багато років. Вони ведуть спільний побут, їздять на відпочинок та навіть виховують спільних дітей. Але жінка не може назвати себе щасливою у стосунках. Іноді відчуття непотрібності та самотності буквально з'їдає тебе зсередини, хоча партнер постійно знаходиться поряд.

Причому в результаті страждають обоє. І дівчина, і чоловік відчувають моральний дискомфорт, бо напруга та холод буквально витають у повітрі. Відчуття власної непотрібності часто призводить до розчарування у відносинах та депресії. А там і до розлучення рукою подати. Щоб уникнути такого сумного кінця, тобі необхідно розібратися в ситуації, що склалася.

Причини виникнення почуття непотрібності у відносинах

Почуття непотрібності у відносинах: чому воно виникає і як з ним упоратися

Фото автора Daria Sannikova: Pexels

По суті йдеться про справжній психологічний парадокс. Здавалося б, як можна почуватися самотньою і нікому не потрібною, коли поряд завжди присутня людина? Але це явище поширене у світі. Є кілька причин його виникнення:

 • Недовіра до партнера.

Це перше, що легко провокує відчуття непотрібності кожної жінки. Особливо сильним джерелом є ревнощі та підозри у зраді. Коли ти відчуваєш, що хлопець, можливо, бреше і має стосунки ще з кимось, подібне неприємне відчуття народжується само собою.

 • Відсутність поваги та взаєморозуміння.

Якщо хлопець не бере до уваги потреби своєї другої половинки, вона незабаром починає почуватися подібно до порожнього місця. І це цілком логічно. Як може жінка відчувати себе потрібною партнеру, коли він усіма діями доводить протилежне.

Сюди ж варто віднести егоїзм, небажання зважати на думку дівчини, інфантильність і відсутність відповідальності за стосунки. Коли жінка все тягне на собі, рано чи пізно починає виснажуватися в емоційному плані. Звідси і це відчуття.

 • Відносини з одруженим коханцем.

Так чи інакше, а цей варіант практично завжди приносить дівчині тільки розчарування і негатив. Наскільки добре ти б не ладнала з партнером, а він все одно належить іншій жінці. Тому ти залишаєшся сама на всі свята. Ось причина відчуття непотрібності.

 • Прихований аб'юз, токсичні стосунки.

Дуже часто почуття відчуженості та самотності є тривожним дзвіночком, що між партнерами далеко не все так добре, як здається на перший погляд. Коли тобою відверто користуються, задовольняючи потребу влади, відчуття непотрібності приходить дуже швидко.

Тільки далеко не кожна дівчина здатна побачити справжню причину виникнення. Адже перше, що намагається зробити токсичний партнер у такому разі, – це перекласти всю провину на жінку. У неї сильно знижується самооцінка та з'являється почуття приреченості.

 • Відсутність належної участі та допомоги з боку партнера.

Це ще одна вагома причина, яка стає ключовою, коли в парі є маленька дитина. Жінка, яка перебуває в декреті, часом почувається загнаним конем, який відірваний від світу і замкнений у чотирьох стінах без будь-якої допомоги надії на порятунок.

З боку чоловіка і оточення все може виглядати цілком пристойно і само собою зрозумілим. Жінка народила та займається дитиною, а чоловік працює. Але відсутність адекватної взаємодії та зачатки ПРД можуть все посилити.

 • Емоційна холодність та психологічна закритість чоловіка.

Почуття непотрібності у відносинах: чому воно виникає і як з ним упоратися

Почуття нікому непотрібності

Не всі представники сильної статі здатні адекватно висловлювати свої думки та почуття. Найчастіше відбувається так, що жінка потребує емоційної підтримки та розуміння того, що вона кохана.

А хлопець вважає, що сам факт, що ви разом вже є безпосереднім доказом почуттів. В результаті такої розбіжності потреб і інтересів у дівчини може сформуватися відчуття непотрібності.

 • Відсутність здорового та відвертого спілкування.

Це дуже важливо для будь-яких якісних стосунків між статями. Ви можете бути скільки завгодно закохані один в одного. Але коли поступово перше почуття починає остигати (а це завжди відбувається через якийсь час), маємо залишитися взаєморозуміння та зацікавленість.

Коли в парі немає нормального спілкування до душі та якихось спільних тем, про які можна поговорити ввечері за чашкою чаю, такі стосунки варто сміливо вважати приреченими. Адже дівчина неодмінно відчує себе внаслідок непотрібної.

Як позбутися неприємного відчуття

На щастя, вихід є. Ти можеш виправити ситуацію ще до того, як виникне бажання розірвати стосунки. Зрозуміло, що участь партнера теж знадобиться. Отже, 10 найкращих психологічних рекомендацій для подібного випадку:

 • Знайдіть точки дотику.

Це може дуже вас зблизити, і ти вже не відчуватимеш себе непотрібною і самотньою. Не має значення, що саме це буде. Наприклад, ходіть разом на концерти одного музичного гурту або обговорюйте політику. Головне – це підтримувати погляди одне одного.

 • Більше спілкуйтеся до душі.

На жаль, далеко не всі дорослі люди вміють і вважають за потрібне це робити. Візьміть за правило хоча б кілька разів на тиждень сідати за стіл переговорів і обговорювати що-небудь. Сама тема не така вже й важлива. Набагато головнішим є факт тісного контакту.

 • Цікавтеся один одним.

Це важливе правило із сімейної психології, що дозволяє обом партнерам уникнути відчуття непотрібності. Нехай кожен із вас питає, як справи в іншого. Цікавтеся планами та самопочуттям, тим, як пройшов робочий день.

 • Чи не пригнічуй емоції.

Чим більше ти тримаєш їх у собі, тим сильніший їхній деструктивний вплив на організм. Відчуваєш нерозуміння, самотність і непотрібність? Обов'язково відкрито заяви про це партнеру. Він неодмінно повинен знати, що у відносинах щось негаразд.

 • Зніміть рожеві окуляри.

Припини виправдовувати справжнього аб'юзера. Навчися бачити стосунки такими, якими вони є насправді. Йому відверто начхати на тебе і твої почуття? Значить, настав час згортати лавочку і розлучатися. Інакше є ризик надовго ув'язнути у токсичності.

 • Навчися приймати свої недоліки та мінуси партнера.

Іноді слід зрозуміти, чому деякі вимоги не виконуються. Наприклад, ти дуже емоційна, а партнер просто нездатний на аналогічну віддачу. І в цьому випадку доведеться навчитися приймати вади один одного.

 • Більше контактуй із оточенням.

Щоб позбавитися відчуття непотрібності, не відмовляйся від спілкування з родичами, друзями та колегами. Іноді навіть нормальні стосунки починають тиснути психологічно, якщо більше і поговорити нема з ким.

 • Говори про свої проблеми.

Вони далеко не завжди лежать на поверхні. Іноді, щоб партнер зрозумів свої помилки у поведінці, потрібно сказати йому про наявність почуття самотності і непотрібності. Працює це не завжди, але пробувати треба однозначно.

 • Знайди собі цікаве захоплення.

Цікаве хобі, яке забирає більше часу і не дозволяє нудьгувати, допоможе тобі перестати почуватися непотрібним, якщо партнер часто відсутній через складну роботу або вимушені відрядження.

 • Покажи добрий особистий приклад.

Якщо дівчині необхідне відчуття того, що вона потрібна своєму чоловікові, передусім їй доведеться зробити перший крок. Відносись до партнера так, щоб у нього виникло бажання діяти аналогічно.

Відчуття непотрібності у присутності чоловіка чи хлопця – явище досить поширене. Найчастіше вона демонструє наявність певних проблем у стосунках. Регулярно та відверто спілкуйтесь один з одним і не бійтеся разом боротися з недосконалістю натури.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua