Що робити, якщо чоловік став грубим та чужим і дружина йому байдужа

Що робити, якщо чоловік став грубим та чужим і дружина йому байдужа

Раніше він носив тебе на руках і не говорив тобі жодного брутального слова? Завжди був ввічливим та ніжним? А зараз твого чоловіка начебто підмінили? Так, таке справді може бути. Спочатку дуже важливо розібратися з чим це може бути пов'язано.

Можливі причини

Що робити, якщо чоловік став грубим та чужим і дружина йому байдужа

Фото автора RODNAE Productions: Pexels

Якщо раніше твоєму чоловікові агресивна поведінка була не властива, а в даний час він може грубо тобі відповісти або після роботи весь час дратівливий, можливо ряд причин:

 • У нього особисті проблеми, але він із тобою не ділиться

Це може бути будь-що: проблеми зі здоров'ям, з близькими, з друзями, на роботі. Але йому складно поділитися з тобою. Можливо, хтось довірив йому якусь таємницю чи щось дізнався. Це все тримає його у напрузі, але й поділитися з тобою не може.

 • Це риси його особи, але раніше ти їх не помічала

Так, таке також може бути. Ти могла не надавати великого значення його агресії, тому що в той момент вона була спрямована не на тебе або ж виправдовувала його вчинки.

 • Застосування лікарських засобів

Якщо чоловік проходить якесь лікування, така поведінка може бути наслідком, і з цим теж потрібно працювати зі спеціалістами.

 • У вас криза у відносинах

У чоловіка могла накопичитись велика кількість претензій, але він не знає, як їх правильно висловити, тому автоматично зривається та грубить. А ти можеш не поступатись йому, а часом провокувати сильніше. Оскільки теж не помічаєш кризового етапу, з яким потрібно працювати.

 • У нього з'явилася інша жінка

Ця причина може походити від попередньої. Але тепер у нього вже з'явився новий об'єкт для ніжності, а дружина в такій ситуації може дратувати.

 • Він копіює модель своєї сім'ї

Те, як у сім'ї у твого чоловіка, може стати прикладом поведінки у вашій сім'ї. Якщо агресія чи грубість сприймалися нормою у ній, він може просто уявити, як поводитися по-іншому.

 • У всьому винен алкоголь

Якщо поведінка твого чоловіка змінюється під впливом алкоголю, необхідно вирішувати проблеми зі спиртним і зводити його прийоми до мінімуму.

Це можуть бути не єдиними причинами, але які б вони не були з ними, можна розбиратися. Така поведінка насамперед каже, що у чоловіка якісь проблеми: психологічні, фізичні, моральні. Ти, як близька людина, можливо, можеш допомогти їй, але насамперед вона сама має захотіти допомогти собі.

Що робити, якщо чоловік став грубим та чужим і дружина йому байдужа

Чому чоловік поводиться агресивно?

Агресивна поведінка, яка вона

Агресія буває:

 • Прихована

Це можуть бути неприємні жарти та підколи на твою адресу. А також, критика та зауваження між справою. Твій чоловік може говорити, що це він просто жартує чи бажає тобі добра, тому робить одне зауваження за іншим. Але хоч би як це звучало – все це прихована агресія. І вона може бути пов'язана з низкою причин, описаних вище.

 • Відкрита

Це той вид агресія, коли чоловік може підняти на тебе руку або вдатися до грубих дій по відношенню до тебе чи когось іншого, слабшого.

І той та інший вид агресії є небезпечним для оточуючих. Тому що він руйнує особистість і завдає психологічних травм на того, на кого спрямована агресія.

Які дії можна вжити

Якщо поведінка чоловіка стала не дуже приємною, він став грубим, але ти хочеш якось на це вплинути, можна зробити ряд кроків:

 • Сісти за стіл переговорів

Якщо у твого чоловіка проблеми, і він не хоче з тобою ділитися, можна спробувати поговорити з ним «до душі». Розповісти, що він може з тобою поділитись і ти його підтримаєш.

 • Не починай конфлікт перша

І навіть якщо чоловік вже почав конфлікт, не входь до нього. Твоє завдання залишатися спокійнішим і витримати час, за який він може заспокоїтися і прийти до тями. Іноді найкращим рішенням буде фізично самоусунутись, а саме піти з дому. Якщо конфлікт відбувається у стінах вашого будинку.

 • Порекомендувати попрацювати із психологом

Так, ця ідея може не сподобатися дружині, тому що не так просто визнати свої проблеми. Але якщо він погодитись, фахівець може допомогти йому розібратися у своїх труднощах.

 • Не дозволяй зриватися на собі

Твоє завдання не давати негативним емоціям партнера впливати на твій емоційний стан. Це дасть твоєму чоловікові розуміння, що з тобою так не можна поводитися і це може змінити його поведінку.

 • Зміцнюй свої особисті межі

Так, змусити іншу людину змінюватися неможливо. Але почати міняти себе просто потрібно. Якщо для тебе агресивна поведінка не прийнятна, то і чоловік поруч намагатиметься змінюватися, якщо ваші стосунки для нього дорогі.

Що для тебе найголовніше

Найголовніше для тебе в такій ситуації – визнати, що з чоловіком відбувається щось не гаразд. Але щось точно не так. Будь-яка груба і навіть агресивна поведінка може бути для тебе небезпечною. Не варто боятись розповісти про такий прояв чоловіка близьким людям. Особливо, якщо воно виходить за межі дозволеного.

Часом про таку поведінку варто кричати. А трапляються випадки, коли залишатися в таких відносинах ставати небезпечно. Коли чоловік не розуміє, що треба якось міняти свою поведінку, єдиним виходом для тебе буде піти з цих відносин. Так, ти зможеш зберегти свою психіку та повагу до себе.

Вчасно пожартувати

Так, вчасно сказаний жарт може зняти напругу з твого чоловіка. Але в цей момент ти маєш залишатися емоційно стабільною. А також, ти можеш згадати якісь добрі моменти, які вас зближують або поговорити на абстрактні теми.

А часом, якщо чоловік так швидко стає роздратованим, можна спробувати його просто обійняти. Тактильний контакт заспокоює нервову систему і приводить її до стабільного стану. Не забувай і про лагідні слова. Але вони важливі, тільки коли ти сама впевнена в собі, а не просто робиш це, щоб чоловік не сварився.

Не забувай, що варто ще вчасно вибачатися. Якщо в якійсь ситуації ти справді винна, то краще вибачитися і не змушувати іншу людину страждати. Того самого ставлення ти можеш вимагати і для себе. І не погоджуватись на менше.

Хоч би якою була ситуація, з неї завжди буде вихід. Або ви з чоловіком прийдете до рішення зберігати ваші стосунки, або розлучатися. І як би не було, це буде лише ваше чи твоє рішення. Не варто підтримувати якісь громадські установки щодо цього. Тільки ти знаєш, як з тобою можна, а як не можна. І стосунки у парі, завжди стосунки лише двох людей.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua