Чому чоловік став як сусід і як повернути колишні почуття

Чому чоловік став як сусід і як повернути колишні почуття

Ти з чоловіком уже давно разом, ви вже вивчили один одного так добре, що стало нудно. І все якось не так. Або ти стала відзначати, що ви віддаляєтеся з чоловіком один від одного, адже раніше між вами була ідилія. Давай розбиратися, в чому може причина? Варіантів може бути кілька:

 • У вас чергова криза сімейних стосунків
 • У нього чи в тебе з'явився хтось на боці
 • В одного з вас проблеми (особисті, фінансові)
 • У вас змінилися цінності та життєві принципи

Ці та інші причини можуть бути виражені як по одному, так і все відразу. Але обов'язково перш ніж ви почнете приймати якісь кроки, потрібно зрозуміти причину ваших розбіжностей.

Які дії можна вжити

Чому чоловік став як сусід і як повернути колишні почуття

Фото автора Polina Tankilevitch: Pexels

Для початку дайте відповідь собі на запитання: «Як довго ви з чоловіком знаходитесь в таких відносинах?». Це питання важливе, тому що, якщо ваша відповідь буде «давно», потрібно зрозуміти, чому тільки зараз вас це стало хвилювати? А далі розглянемо, що можна зробити у цьому випадку:

 • Сісти за стіл переговорів

Це має бути взаємним рішенням. Важливо з'ясувати, що вас так віддалило один від одного. Чи це була сварка, чи все відбувалося поступово. У кожного з вас напевно накопичилася ціла «валіза» претензій один до одного.

Але перш, ніж відкривати цю «валізу», випишете ці претензії на листочок.

Потім подумайте, а чи все це стосується конкретної дії вашого партнера чи щось можна назвати невиконаними вашими очікуваннями?

Коли ви просієте ваші думки через «сито», можете сміливо їх обговорювати одне з одним.

 • Згадайте, чому ви колись вирішили бути разом

Тут важливо напружити свою пам'ять і згадати все те, що вас колись об'єднувало. Щось із цього може бути й зараз, але ви перестали це помічати чи цінувати.

 • Коли у вас востаннє було побачення?

Тільки сьогодення, ніколи ви просто перебуваєте поряд, а коли розмовляєте та говоріть один одному всякі романтичні слова. “Це вже неможливо” – можеш сказати ти.

Але важливо спробувати. Якщо ти з чоловіком дивишся фільм, а потім ви навіть не можете його обговорити, ви дивилися його не разом. Це не можна вважати спільним проведенням часу.

 • «Звірте годинник»

Те, що вам подобалося колись з часом, може змінитися. Це стосується приємних слів, ласок та поз у сексі. Дуже часто трапляється, що пара прожила разом багато років і чоловік досі думає, що якщо він гладить дружину по шиї, їй все ще це подобається.

А вона починає від цього злитися, бо хоче по-іншому. Тому так важливо з певною періодичністю запитувати коханого, що йому подобається.

 • Говори, якщо тобі потрібна допомога

Чому чоловік став як сусід і як повернути колишні почуття

Чоловік як сусід. Живемо, як незнайомі люди

Може, таке, що ти все звалила на себе і не можеш далі тягти цей вантаж. Ти просто втомилася. Але чоловіка ти не просиш допомогти, бо припускаєш, що він сам здогадається, що тобі потрібна допомога. А він нічого не робить.

У цей момент важливо зрозуміти, що інший не може прочитати наші думки. Відносини зберігаються, як у парі починають розмовляти. Не плакати чи доводити свою правоту, а саме говорити. Поділ відповідальності зміцнює пари.

 • Будьте взаємозамінними

Цей пункт переплітається із попереднім. За статистикою ті пари, в яких подружжя може бути взаємозамінним, живе довго і щасливо. Не тільки чоловік може і повинен заробляти гроші, і не тільки дружина може бути з дітьми. Життя довге і в ньому можуть статися різні обставини.

 • Говоріть один одному компліменти

На жаль, лайливі слова ми не забуваємо одне одному сказати. А ось добрі? Адже це так просто, прокинувшись, сказати: «Доброго ранку». А зустрічаючи з роботи один одного обмінятися добрим словом та поцілунком. Це і відрізнятиме вас від сусідів.

Сусідам все одно, а людям, які люблять, немає. Спочатку це може бути знову незвично, але потрібно докладати зусиль, щоб дати зрозуміти один одному, що ви все ще дорогі одне одному.

 • Вирішуйте побутові проблеми разом

Нічого так не зближує як побут. Так, ти можеш мати протилежну думку. Але розділяючи з кимось один простір, платячи за рахунками та продумуючи загальне меню – може бути цікавим. А найголовніше – це може вас поєднати. Пам'ятай, якщо виникають суперечки, вирішувати їх варто мирно. Ви ж не на полі бою, ви сім'я.

Звернутися до фахівця

Цей пункт хочеться винести окремо. Тому що цей захід, коли ви самі вже не справляєтеся. Коли ви не можете знайти ключики один до одного і ніяк не можете відкрити двері у ваші оновлені відносини.

Якщо вам обом дорогі стосунки, і ви хочете над ними працювати, і готові йти до психолога – це здорово. Головне знайти спеціаліста, який вам обом сподобається. На консультації ви можете почути одне одного не перебиваючи.

Деякі пари розкриваються у психолога набагато краще, ніж наодинці. Пов'язано це про те, що у психологі вони бачать підтримку. Навіть якщо фахівець залишається нейтральним.

Якщо ти з чоловіком не хочеш відвідувати разом психолога, ви можете піти до різних фахівців. Якщо твій чоловік не хоче йти до психолога, ти можеш почати ходити одна. Уся сім'я – це механізм. Якщо крутитися одна “шестерня”, інша автоматично починає обертатися.

Займися власним життям

Так, це може звучати дивно, але якщо ти трохи відійдеш від ваших стосунків – це дозволить подивитися на них сторони. При цьому ти зможеш оцінити їх адекватніше. І відповісти собі на перше запитання у цій статті: «чому ваші стосунки стали такими?».

 • Згадай про свої хобі
 • Вчися новому
 • Займися спортом чи танцями
 • Зміни зачіску
 • Розшир коло знайомств

Коли ти наголосиш на собі, чоловік може по-іншому на тебе подивитися. І ти для нього вже будеш не просто «сусідкою» по квартирі, а новою цікавою знайомою, з якою хочеться познайомитись чи сходити на побачення.

Нехай буде більше свободи

А ось тут йдеться про дружину. Якщо ти зайнялася власним життям, не заважай це робити іншому. Якщо однією з причин вашого усунення один від одного було те, що ви не даєте один одному особистого простору, на тлі чого виникали конфлікти, то ця порада повинна бути доречною.

Важливо пам'ятати, що в парі ви дві дорослі людини, зі своїми почуттями та думками. Повага чужих інтересів одна із застав гармонійних відносин.

Подивіться у майбутнє

Якщо у вас із чоловіком є спільні цілі та цінності, то ви зможете подолати будь-яку кризу. А якщо десь у глибині душі у вас збереглося кохання одне до одного, то ви зможете розвернутися один до одного обличчям і взятися за руки.

Те, що ви мешкаєте зараз як сусіди, говорить тільки про те, що у вас непростий етап у стосунках. Кризи трапляються в будь-яких відносинах і тільки разом ви зможете з них вибратися.

Розлучитися – найпростіший вихід, зберегти відносини – це праця, але може бути дуже приємним.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua