Прищі на сідницях: причини, як позбавитися, стадії

Внаслідок посиленої секреції підшкірного жиру або надмірного виділення чоловічих гормонів можливе формування відхилення такого, як прищ на куприку. Фурункули можуть запалюватися і з багатьох інших причин. Тому, перш ніж починати процес усунення патологічного процесу, важливо звернутися до лікаря. Адже не виключивши першопричину повністю вилікувати захворювання неможливо. В результаті такої терапії можливі повторні рецидиви.

Прыщи на копчике: причины, как избавиться, стадии

Причини: чому з’являється фурункул?

Прищі в області куприка поширюються з багатьох причин. Частіше вони формуються у чоловіків з-за більшої кількості волосяних фолікулів. У жінок відхилення зустрічається набагато рідше. Причини схильності до розвитку прищів в районі куприка:

 • фурункульоз;
 • носіння тісного одягу;
 • переохолодження або ожиріння;
 • проведення процедури видалення волосся непрофесійним майстром або відсутність стерильності при процесі;
 • анемія, цукровий діабет;
 • виснаження та стрес;
 • незбалансований раціон і патологічні процеси шлунково-кишкового тракту;
 • травматичні легкі пошкодження;
 • порушення гігієнічних правил і посилене зроговіння шкірного покриву;
 • надмірне виділення тестостерону і андростерона, а також посилена секреція підшкірного жиру;
 • запальні процеси при бактеріальному інфікуванні.

Стадії і симптоматика

Поява новоутворення в районі куприка супроводжується больовими відчуттями і, в деяких випадках, підвищеною температурою.

Патологічний процес може проходити в 3 ступенях розвитку. Серед них такі:

 1. Розвиток запального процесу. Формування почервоніння та ущільнення на шкірі, а внаслідок появи горбка. В області прища часто присутні больові відчуття, особливо в момент дотику. У місці ураження відчувається печіння і парестезія. Період триває не більше 3 діб.
 2. На наступній стадії відбувається визрівання чирия. Внаслідок процесу утворюється гній і формується некротичний стержень фурункула. Розміри прища можуть досягати 3,5 см і більше. Форма прища стає конусоподібною. У цей період больові відчуття усливаются і часто підвищуються температурні показники тіла у пацієнта. При цьому не виключені болі в голові, блювотні позиви і відсутність апетиту і загальне нездужання.
 3. На заключному етапі трапляється прорив абсцесу і вихід гнійного освіти. Рана внаслідок очищається, а пошкоджений кінчик починає затягуватися. Потім починаються регенеративні процеси.

Як позбутися?

Для початку варто звернутися до лікаря-імунолога, він проведе певні дослідження і в результаті з’ясує причину розвитку патології в районі куприка.

Для швидкого визрівання фурункула застосовується мазь Вишневського, яка витягує гній.

Терапевтичний процес також залежить від ступеня розвитку і тяжкості перебігу. Крім усунення першопричини, лікування проводиться наступним чином:

 • На 1 етапі розвитку прища в області куприка лікар рекомендує використовувати ультрафіолетову лампу і застосовувати місцево антизапальні поверхневі ліки. Найчастіше при фурункулах призначають ихтиоловую мазь або мазь Вишневського. Таким чином лікування спрямоване на прискорення процесу розкриття чиряка на куприку.
 • 2-я стадія розвитку вимагає хірургічного втручання. Після розтину гнійника в області куприка, рану обробляють антисептичним засобом. Потім накладають пов’язку на місце розкриття чирия. До повного загоєння пацієнту рекомендується проводити заміну пов’язки і обробляти місце ураження антисептиком. Для цього найчастіше використовують розчин «Мірамістин» або «Фурацилін». У подальший догляд також можуть включатися протимікробні поверхневі засобу, Лікар призначає мазь «Вундехил» або «Левомеколь». А також можна використовувати засіб «Банеоцин».
 • На 3 етапі розвитку прища на куприку потрібна обробка нариву розчином «Хлоргексидину» або перекисом водню. Потім на рану накладають пов’язку з антибактеріальним препаратом. Найчастіше використовується мазь «Левомеколь» або «Вундехил». Не виключена обробка місця ураження синтоміциновою маззю.

Профілактичні заходи допоможуть запобігти формування прища в області куприка. А при розвитку патологічного стану важливо терапевтичний процес доводити до повного загоєння місця ураження. В іншому випадку можливе повторне формування фурункула в тій же області. До самостійного лікування краще не вдаватися, щоб не погіршити ситуацію і не спровокувати формування карбункулів.

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua