Ніжні слова та як їх говорити коханим + 40 прикладів

Ніжні слова та як їх говорити коханим: + 40 прикладів

Як говорити ніжні слова правильно? Чи однакові вони для чоловіків і жінок? Як їх підбирати та вимовляти? 50 прикладів для будь-якого випадку.

Ніжні слова — це сигнал про кохання, турботу, переживання за кохану людину. Так як це серйозні почуття, то й підходити до вибору таких виразів теж доведеться вдумливо. Як зробити це правильно? Які фрази справді виражають ніжність. Як виявити всю душевну теплоту коханому чи коханій? Відповіді на всі питання та яскраві приклади ніжностей далі в розділах.

Як підбирати та вимовляти ніжні слова?

Щоб слова справді були приємними для коханого чи коханої, доведеться навчитися їх правильно підбирати. Для цього знадобляться щирість, хоча б мінімальні знання про дівчину/хлопця, аргументованість та уяву.

1. Щирість.

Вдавати, хитрувати, лестити в компліментах — не найкраща ідея. Коли партнер вихваляє свою пару за межу, якої не бачить або яку не вважає досить розвиненою, це відчувається. Крім того, подібне ставлення яскраво відбивається у вчинках — вони розходяться зі словами.

Брехня у висловленні ніжних фраз навіть із позитивним наміром все одно закінчується погано. Наприклад, якщо хлопець хоче надихнути дівчину із зайвою вагою на заняття спортом та підбадьорює її словами «У тебе класний прес», це провал. Швидше за все обраниця вважатиме такий вираз глузуванням і дуже образиться.

2. Акцент на нього/не.

На ті самі слова кожна людина реагує по-своєму. Тому особисті переконання, заборони, інтереси, мрії відіграють величезну роль. Наприклад, похвала за здобуття медалі з літературної олімпіади за 7 клас залишить байдужим чоловіка-спортсмена. А жінка-феміністка не особливо зрадіє, якщо партнер згадуватиме лише її жіночу слабкість та вразливість.

3. Підключення аргументів.

Мало просто похвалити якусь якість. Важливо також пояснити, і з чого взагалі було зроблено висновок, що ця риса є. Це правило відноситься більше до компліментів про характер, але може застосовуватися і у випадках з іншими видами приємних слів.

Якщо хочеться похвалити, важливо привести доказ на користь обраної особливості. Наприклад: «Ти в мене такий рішучий! Пам’ятаєш, як ти тоді…? Я була у захваті!”. Або: «Мила, ти така жіночна! Ця витонченість відбивається у твоїй ході, у тому, як ти сонно, але сексуально потягуєшся після сну» і т.д.

4. Уява.

Їй напевно говорили фрази на кшталт «ти гарна/мила», а йому — що він «сильний» чи «високий». Навіть якщо це очевидна правда, трохи фантазії не завадить. І тому можна деталізувати ніжні висловлювання, використовувати синоніми, риму, додавати пояснення своєї реакції.

Тобто не просто «ти красива», а «ця сукня тобі дуже йде, хоча на такій красивій фігурці все виглядатиме шикарно». Не «ти високий», а «поряд із тобою я почуваюся маленькою, і мені це дуже подобається».

Як говорити ніжні слова дівчині?

Для дівчат дуже важлива їхня зовнішність. Вони вважають за краще витрачати години на чепуру, проходити хворобливі процедури на кшталт депіляції, жертвувати зручністю заради високих підборів. Тому, якщо хлопець вирішить наголосити на тому, як його обраниця симпатична, приваблива, красива, вона буде задоволена. Підкреслювати можна:

 • приємні риси обличчя (очі, губи, ніс і т. д.),
 • тонку талію, стрункість в цілому,
 • довгі, підтягнуті, спортивні ніжки,
 • плавну лінію плечей, тонкість шиї,
 • ніжність, бархатистість шкіри,
 • м’якість і шовковистість волосся,
 • витонченість та витонченість кистей, пальців.

А ось компліменти дівчині про груди, стегна, попу краще приберегти для більш тісного знайомства. На початковому етапі спілкування акцент цих частинах жіночого тіла швидше злякає чи образить даму. Якщо так сильно хочеться висловити щось у цьому роді, достатньо буде легкої згадки про те, що вона сексуальна і викликає інтерес.

Дівчині також потішить, якщо хлопець розповість про її вплив на нього . Їй буде приємно почути, що життя чоловіка стало кращим з її появою. Вона посміхнеться, коли дізнається, що викликає у нього мурашки по шкірі, безсоння чи бажання робити щось заради неї.

Ще одна тема для ніжних слів дівчині – почуття до неї. Кохання, ніжність, пристрасть, поміркована ревнощі, довіра, сексуальне бажання — вона хоче знати, що може викликати все це. Такі фрази — підтвердження її значущості та серйозності самого партнера щодо неї.

І насамкінець . Неважливо, наскільки серйозною, суворою, зрілою, сталевою леді вона намагається здаватися світові. Вдома, поряд із коханим хлопцем їй хочеться відчути себе слабкою. Тому будь-які слова турботи про неї, звеличення її жіночих якостей, а також згадки про бажання захищати її будуть їй дуже приємні.

Список ніжних слів коханої:

 1. Ласкава моя, мила, кохана, рідна, єдина.
 2. Радість, щастя, душа, серце, світло, сенс, мрія моя.
 3. Назви милих тварин – кішечка, їжачок, лисичка.
 4. Квіти – трояндочка, лілія, ромашка, тюльпанчик, конвалія.
 5. Маленькі, але милі предмети — макове зернятко, ґудзичок, кнопочка.
 6. Солодощі – цукерка, пиріжка, кексик, шоколадка.
 7. Фрукти та ягоди – апельсинка, малинка, виноградинка.
 8. Сонечко, промінчик, місяць, луноліка, зірочка.
 9. Позитивні якості – господиня, хитрюга, пустунка.
 10. Дикі невеликі птахи – ластівка, горобець, синичка.

Приклади ніжних фраз для дівчини:

 1. Як же я обожнюю це миле личко. Ці улюблені блакитні (зелені, карі, сірі тощо) очі, плавний вигин брів, маленький акуратний носик і солодкі губки. Ти незрівнянна, моя краса.
 2. Твої вигини і форми такі привабливі, що мені часом буває складно втриматися, щоб не торкнутися тебе. Сама Афродіта позаздрила б такій красі.
 3. Я дуже ціную твою турботу. Коли ти така надзвичайно ласкава і ніжна, мені хочеться кинути весь світ до твоїх ніг. Шалено щасливий, що поруч зі мною така жінка.
 4. Лише тобі я можу довіряти. Твоя підтримка дуже цінна для мене, кохана. Я знаю, що ти завжди вислухаєш, даси слушну пораду, приймеш мій бік, постараєшся втішити. Ти у мене найкраща.
 5. Твоє кохання надихає мене боротися, перемагати, підкорювати вершини, про які я раніше навіть не мріяв. Іноді мені здається, що поряд з тобою я можу досягти всього.
 6. Сонечко моє, ти найкращий подарунок, який мені тільки дарувало життя. Я так сильно люблю тебе, що хочу проводити з тобою щосекунди, ділити кожну радість і смуток.
 7. Ти не уявляєш, як я скучив за тобою, кошеня. Але ти зараз поряд – і це головне. Давай присвятимо цей день/вечір один одному. Сьогодні я хочу, щоб увесь світ існував лише для нас.
 8. Ти знаєш, що в мене не дуже добре справи з вираженням почуттів. Я буваю замкнений, небалакучий, стриманий. Але я тебе дуже люблю і хочу зробити щасливою. Моя любов підтверджується в моїх вчинках заради тебе та нас.
 9. Хочу, щоб наша дочка була схожа на тебе. Щоб вона була така ж мила, гарна, жіночна. А якщо буде хлопчик, то нехай йому дістанеться твоя яскравість та вміння надихати людей.
 10. Напевно, я той ще егоїст, бо я хочу всю тебе тільки собі. Я страшенно ревную, коли ти спілкуєшся з іншими чоловіками, посміхаєшся їм. У мене відразу спрацьовує якийсь дикунський інстинкт, і я хочу відштовхнути їх від тебе. Нікому не віддам своєї радості.

Як казати ніжні слова чоловікові?

Зовнішність чоловіків для них самих не така важлива. Але чого точно не пропустить чоловіче вухо, а заразом і его, так це вихваляння його фізичної форми. Зокрема, це:

 • торс (прес, грудні м’язи),
 • руки (біцепс, трицепс),
 • плечі (дельтоподібні та трапецієподібні м’язи),
 • спина (найширші м’язи).

А якщо хлопець серйозно займається спортом або ходить до тренажерної зали, він захоче, щоб хтось оцінив його квадрицепс (м’язи стегна). Якщо чоловік не має видатної спортивної статури, його можна похвалити за підтягнутість, широкоплечість, горду поставу, високий зріст і т.д.

Не менш важливо для коханого, щоб обраниця вміла помічати його здобутки. Підвищення на роботі, широке коло друзів, будь-який виграний конкурс чи навіть звичайна дружня суперечка — за це все бажано хвалити. У чоловіків сильно розвинене прагнення конкуренції. Вони завжди хочуть перемагати, бути найкращими, відстоювати лідерство. Якщо кохана зможе наголосити на все це словами, чоловік залишиться задоволеним.

Справи амурні, вираження емоцій не завжди бувають легкими для сильної статі. А жінки тим часом вимагають гарних слів та лагідних прізвиськ. Тому хлопцеві буде легше все це казати, якщо дівчина оцінить його зусилля. При вдумливому підході до вибору компліменту, можна надихнути чоловіка в розвитку конкретної риси характеру.

Список ніжних слів коханому:

 1. Милий, рідний, єдиний, коханий, солодкий.
 2. Життя, сенс, щастя, радість, серце, моя доля.
 3. Хижі тварини – тигр, лев, вовк, лисиця, гепард.
 4. Дикі великі птахи – орел, сокіл, журавель, пугач.
 5. Позитивні якості – захисник, сміливець, розумниця.
 6. Фізична форма – силач, спортсмен, атлет, титан.
 7. Войовничість – мисливець, завойовник, боєць, воїн.
 8. Титул – принц, король, конунг, халіф, султан.
 9. Переможець, чемпіон, герой, лицар, богатир.
 10. Підмога, захист, опора, опіка, моя підтримка.

Приклади ніжних фраз для хлопця:

 1. Мені так подобається твоє тіло. Сильні руки з чітким рельєфом м’язів, широкі плечі, спина, сильний торс. Ммм, від тебе так і виходить ореол мужності.
 2. Я почуваюся так спокійно, тепло, солодко у твоїх обіймах. Мені здається, що б не відбувалося в моєму житті, ти завжди будеш поряд. Я довіряю тобі, адже з тобою я в безпеці і можу максимально розслабитися.
 3. Те, як ти до мене торкаєшся, викликає в мені хвилі приємного тремтіння. Обожнюю твої руки на моєму тілі, вони знають кожен таємний куточок, кожну чутливу точку.
 4. Я вдячна життю за те, що вона подарувала мені тебе. Тільки поруч із таким чоловіком я можу бути собою. Ти відкрив у мені стільки ніжності, м’якості, жіночності, сексуальності. І я хочу дарувати їх тільки тобі, коханий.
 5. Не знаю, щоб я робила без тебе. Ти найчутливіший, найуважніший, найсильніший і найдбайливіший. Немає нічого, з чим би не впоралися твої золоті руки, рідний.
 6. Я така щаслива з тобою, що мені іноді здається, ніби я сплю. Дякую тобі за кожен радісний день, кожну посмішку та веселий момент, що ти мені подарував. Любий, я тебе дуже люблю.
 7. Ще ніхто не ставився до мене, як ти. Мені здається, що я не просто звичайна дівчина, а якась принцеса із казки. Це трохи бентежить, але в той же час я така задоволена і найщасливіша.
 8. Мені подобаються рішучість, сміливість, свідомість, які є в тобі. Я захоплююсь твоїми заслугами та успіхами. Ти мій переможець. Не дивно, що я закохалась у тебе.
 9. Ти один знаєш, як змусити мене сміятися від душі навіть у похмурий день. Твоє почуття гумору не раз рятувало нас від сварок. А ще в ньому є якась сексуальність, яка мене дуже заводить.
 10. Ти стільки зусиль докладаєш до кожної справи, за яку тільки не берешся. Саме тому ти завжди досягаєш своїх цілей. Я так пишаюся тобою, мій герою.

Вимовляти ніжні слова не так вже й складно, якщо в них є щирість і бажання зробити задоволення коханій людині. Достатньо дозволити своєму серцю говорити за себе – і результат не змусить довго чекати. А якщо є прагнення урізноманітнити список приємних виразів для своєї половинки, можна почерпнути кілька ідей у списках цієї статті.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua