Як перестати бути зручною жінкою для чоловіка, бо набридло

Як перестати бути зручною жінкою для чоловіка, бо набридло

«Я для нього все робила! А він пішов до іншої! Та ще до якої! Кар'єристці! Не випрає, не прибере, обід не зварить! А в нього взагалі виразка!» — нарікає жінка, яку незабаром чекає розлучення. Вона щиро дивується, чому ж її чоловік вирішив з нею розлучитися, адже вона присвятила йому всю себе. І не розуміє вона однієї простої речі: щастя у парі будується не на зручності жінки. А ти зручна чи щаслива?

Психологія зручної жінки

Як перестати бути зручною жінкою для чоловіка, бо набридло

Фото автора Ron Lach: Pexels

Стереотипні установки у мозку російських жінок — величезна проблема. Мама каже слухайся чоловіка, подруга переконує, що треба перетерпіти, сестра пояснює, що запорука жіночого щастя полягає у заміжжі. Виходить, що жінка без чоловіка — нещасна, нікому непотрібна особина.

Багато жінок пишаються фактом наявності чоловіка чи заміжжя. І вони роблять усе, щоби цей статус зберегти. Стають зручними для чоловіка. Кохання треба заслужити, саме так думають російські дівчата та жінки.

З молоком матері вони ввібрали, що потрібно бути ідеальною господинею, чудовою дружиною, щоб отримати порцію ніжних і лагідних слів, похвалу та схвалення від чоловіка. Вона робить все, щоб йому було добре, при цьому забуває про себе: відмовляється від своїх хобі, не витрачає грошей на себе, практично не відпочиває. А в результаті вона виснажується, стає недоглянутою, розпатланою жінкою з хронічною втомою та соматичними хворобами, яка чоловікові нецікава.

Доцільно слово «зручний» застосовувати до неживого: зручне крісло, зручне місце розташування, зручне місце роботи, зручна квартира, зручний графік. Якщо людина стає зручною — вона стає річчю, неживим предметом, який не має своїх бажань, емоцій, запитів та потреб. Гармонія у відносинах будується не так на зручності партнерів, але в взаємоповазі і понимании.

Жінка, яка намагається бути зручною для партнера є пригніченою, вона хоче через відмови від власного щастя зробити щасливим іншого. Причини: побоювання самотності, стереотипність мислення, жорсткий вплив найближчого оточення. Думай своєю головою, краще бути самореалізованою та щасливою, ніж класти на вівтар іншої людини власне життя.

Топ-15 ознак, що ти нещаслива, а зручна

 • Поступаєшся в суперечці або завжди шукаєш компроміс. Іноді треба це робити, але на постійній основі однозначно ні! Ти в себе сама, треба пам'ятати про свій комфорт.
 • Чи не висловлюєш свої бажання. “Ну я потерплю!” — свербить черв'ячок у твоїй голові. Але, моя люба, висловлювати свої бажання партнеру це нормально. Гармонійні стосунки будуються на обліку бажань одне одного.
 • Не знаєш чого хочеш. У тебе одна мета, утриматися у стосунках чи шлюбі. А реалізація в житті – нуль. Ти не знаєш, чи ти хочеш освоїти додаткову професію або отримати нову посаду. Ти знаєш тільки одне, як смачно нагодувати, причарувати чоловіка і стати центром його всесвіту.
 • Твоя основна мета – заміжжя. А має бути — щастя. Можна і без шлюбу бути щасливою. А мучити себе «аби бути одружена» — погана витівка.
 • Присутність страху самотності. Тобі незрозуміла фраза «Краще однієї, ніж із ким потрапило», твій варіант виглядає так: «Найстрашніше — залишитися без стосунків».

Як перестати бути зручною жінкою для чоловіка, бо набридло

Як не стати зручною жінкою?

 • Пригнічення негативних емоцій. Тобі погано, тобі боляче, тобі страшно, але ти не нарікаєш, ти терпиш. Усім потрібна весела і щаслива, а не «баба з проблемами».
 • Виправдовуєш усі його вчинки, незважаючи, що вони аморальні чи несправедливі.
 • Ти не є самодостатньою та самостійною. Ти залежить від чоловіка в матеріальному плані. Ти або перебуваєш на повному матеріальному забезпеченні, або твоя робота малооплачувана та нереспектабельна.
 • Відсутність прагнення щастя, внутрішньої гармонії. Ти не думаєш про те, щоб тобі було добре, ти навіть можеш потерпіти, аби добре було чоловікові.
 • Інтереси чоловіка є первинними, спочатку він, потім ти. Ти не любиш жахи, але дивитимешся їх тому, що твій чоловік любить. Ти готуєш їжу, яка подобається чоловікові, а не тобі. І так у всьому.
 • Ти терпиш негідне ставлення до себе. Тобі неприємні розмови, про те, наскільки змінилася твоя зовнішність у гірший бік, образи, злі жарти, але ти дозволяєш дані дії та слова у свій бік.
 • Ти любиш вухами. Дуже зручно пообіцяти все й одразу, правда виконати це забути. Ти вважаєш за краще слухати красиві промови від чоловіка, не звертаючи уваги на його вчинки та дії.
 • З усіх сил намагаєшся сподобатися. Іноді це сягає того, що ти створюєш комфортну особистість для чоловіка.
 • Відсутність самоповаги. Якщо ти сама себе не поважаєш та не цінуєш, повір, чоловік цього робити теж не буде.
 • Занижена самооцінка. По-перше, при заниженій самооцінці легко людиною маніпулювати, по-друге, чоловік буде впевнений, що ти нікуди не дінешся.

Як перестати бути зручною та побудувати гармонійні стосунки

 • Перший крок – це проаналізуй свою поведінку. Відзнач собі вчинки та дії, при яких ти «наступаєш собі на горло» на догоду своєму чоловікові.
 • Висловлюй свої почуття чоловікові: “Дорогий, коли ти мені сказав, що я сьогодні виглядаю жахливо, мені було прикро”. Не погоджуйся на те, що тобі неприємно: «Вибач, я не можу погодитися з тобою з цього питання, ця дія у мене викликає огиду».
 • Віддзеркалюй його негідне ставлення. Так, як кажуть метод «нижче за пояс», але дуже ефективний. Чоловік на прикладі зрозуміє, як може бути прикро після такого вчинку. Тільки не забудь про це сказати: «Мені теж було неприємно, коли ти так зі мною вчинив».
 • Роби, що хочеться, а якщо не хочеться, то не ґвалтуй себе. Ти не зобов'язана дивитися фільм, який тобі не цікавий або їхати туди, куди тобі не хочеться аби догодити чоловікові. Наприклад, «Дорогий, я сьогодні не поїду до твоїх батьків, погано почуваюся, краще полежу і почитаю книгу», замість «Так, у мене болить голова, але я поїду з чоловіком до його батьків, а то він образиться».
 • Цінуй себе і свій час. Став свої інтереси на перше місце.
 • Звертай увагу на вчинки та дії свого чоловіка, не варто просто вірити його словам.
 • Відстоюй свою точку зору у важливих питаннях.

Зверніть увагу, що цінувати себе та егоїзм — це різні речі. Егоїст якраз оточує себе зручними людьми. Виявляй любов, турботу і ласку, даруй увагу, але не варто при цьому поступатися своїми інтересами та потребами. Стаючи зручною, ти орієнтуєшся на те, якою тебе хоче бачити чоловік, при цьому роблячи себе нещасною.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua