Ранні шлюби та проблеми у них – чому розпадаються спілки

Ранні шлюби та проблеми у них – чому розпадаються спілки

Ранні шлюби засуджуються суспільством. Вважається, що вони є нестійкими та необдуманими. А ти як вважаєш, ранній шлюб – це необачний порив чи сімейне щастя можливо у будь-якому віці?

Причини ранніх шлюбів

Ранні шлюби та проблеми у них – чому розпадаються спілки

Фото автора Ufuk Hambardüzü: Pexels

Задумайся, не просто так люди мають бажання рано створити осередок суспільства. Є такі основні причини:

 • Незапланована вагітність. Після незапланованої вагітності часто молоді люди одружуються навіть без кохання. Часто такий шлюб відбувається, щоб уникнути судимості чи засудження суспільства. Іноді він таки ґрунтується на взаємному коханні.
 • Почуття самотності, пов'язане з батьківською родиною. Молодих людей у ній не помічали власні батьки. Але їм дуже хотілося кохання та тепла. Тож вони завели свою родину.
 • Авторитарність батьків. Батьки є жорстокими тиранами. Для молодих людей шлюб стає виходом з-під їх контролю.
 • Соціально-небезпечне становище. Молоді люди прагнуть безпеки.
 • Прагнення самостійності. Молоді люди амбітні. Їм тягар залежність від батьків. Такі люди прагнуть самостійності, тому рано одружуються.
 • Переконання, що вести інтимне життя до шлюбу не можна. І щоб нарешті було можна, молоді люди вирішуються на шлюб.
 • Пристрасне кохання. Молоді люди настільки закохані, що вирішують одружитися.
 • Релігійні мотиви. Релігія заохочує раннє одруження, особливо це стосується мусульманства.

Чому ранні шлюби розпадаються

Не дарма ранні шлюби вважаються нестійкими. Погодься, є психологічні чинники, які перешкоджають молодим людям вибудувати гармонійні стосунки у шлюбі.

 • Інфантильна сім'я. Пара не готова взяти він зобов'язання за сім'ю: фінансову, моральну, моральну, виховну.
 • Вплив батьківських сімей. Мами та тата були незадоволені раннім шлюбом молодят. Вони починають переконувати молодих істот про безглуздість цього рішення.
 • Погано впізнали одне одного. Пристрасть, кохання, запаморочення – основа цього шлюбу. Але в сімейному житті пара не зійшлася у побутовому плані та інтересах. Іноді починають дратувати якісь риси особистості та звички.
 • Побутові інваліди. Молоді люди не спроможні вести побут. У батьківській сім'ї такі зобов'язання не покладали, тому вони не здатні виконувати побутові функції, а часом навіть розподілити їх.
 • Відсутність кохання та взаєморозуміння. Шлюб був укладений через вагітність або за вказівкою батьків.
 • Фінансова нестабільність. Молоді люди або залежать у фінансовому плані від батьків, або грошей хронічно не вистачає, тому що в молодому віці важко знайти роботу, що високо оплачується. Тут можуть бути закиди від батьківських сімей і сварки на цьому ґрунті, а також закиди один одного про неспроможність.

Ранні шлюби та проблеми у них – чому розпадаються спілки

Коли жінці краще виходити заміж? Плюси та мінуси різного віку

 • Невміння знайти компроміс, поступитися один одному. Юнаки у своїй більшості страждають на максималізм. На цьому ґрунті виникають конфлікти, які молоді люди не здатні конструктивно вирішити.
 • Неготовність до народження дитини. Турбота про нього може стати підґрунтям для конфліктів у молодій сім'ї.

Щоб тобі були зрозуміліші складності раннього шлюбу — живий приклад. Маша та Денис познайомилися на першому курсі університету. На той момент Маші було 17, Денису – 18 років. Пристрасть і кохання закрутило парі голову. Здавалося, що такого кохання не було ні в кого на цій планеті.

Денис на третій місяць відносин зробив Маші пропозицію. Батьки молоді підтримали. Було ухвалено рішення жити з батьками Дениса. Маша виявилася поганою господаркою, звикла, що в неї вдома все робила мама. Почалися конфлікти між мамою Дениса та Машею.

Після низки скандалів було вирішено переїхати в родину Маші. Але й там молодим було непросто жити. Батьки Маші стали насідати на Дениса, що йому пора вже знайти підробіток, на що Денис реагував дуже різко: «Я вчуся, мені ніколи працювати!». Конфлікт посилювався тим, що батьки Дениса його підтримували у цьому рішенні, а Маша була на боці своїх батьків.

З горем навпіл університет було закінчено, з цього приводу молодим подарували квартиру. Але й тут виникли складнощі. Маша та Денис були нездатні господарювати. Вони могли спустити всі гроші на розваги, а згодом не знали, на що жити. На що Маша висувала претензії Денису: «Це тому, що ти мало заробляєш, от і грошей не вистачає!». Та й виникали конфлікти через збирання та приготування їжі.

Через постійні суперечки було ухвалено рішення про розлучення. Але батьки були проти такого рішення, вони послали пару до сімейного психолога. Дітям довелося дорослішати. Шлюб вдалося зберегти.

Плюси ранніх шлюбів

Не думай, що ранні шлюби мають лише одні мінуси. Є й позитивні моменти, особливо якщо молоді люди щиро кохають одне одного.

 • Головний плюс раннього шлюбу – це гарна фізична форма.

Шлюб передбачає народження дітей. У молодому віці дівчині легше виносити дитину, та й справлятися з нею молодим батькам легше, ніж зрілішим. Молоді батьки часто мають спільні інтереси зі своїми дітьми. Вони легко приймають навіть найсміливіші модні віяння, слухають популярну музику. Досить часто відносини між дітьми та їхніми молодими батьками більш щирі та відкриті.

 • Вирішення деяких психологічних проблем.

У батьківській сім'ї молоді були проблеми. Створивши свою сім'ю, вони сепаруються від батьків, які не помічають їх чи виявляють до них психологічне, фізичне насильство.

 • Молода сім'я проходить “школу життя”.

Молоді люди позбавляються інфантильності, навчаються терплячості, відповідальності та самостійності, опановують навички конструктивного вирішення конфліктів.

 • Емоційна близькість.

У молодості сильна віра у кохання. Почуття загострені, стосунки романтичніші і просякнуті яскравими емоціями.

 • Молоді люди, які одружилися, швидше приходять до успіху, оскільки потрібно мати фінансову незалежність від батьківської сім'ї.

Наведу тобі приклад щасливого раннього шлюбу. Олександру та Ірині зараз по 45 років. За плечима 27 років щасливого шлюбу та троє прекрасних дітей. Досі вони дивляться один на одного закоханими очима.

Ірина з неблагополучної родини, Олександр – з доброї та забезпеченої. Закохавшись в Ірину, Олександр дуже хотів «врятувати» її з тяжкого становища. Тому й зробив пропозицію так рано. Батьки Олександра були проти такої невістки, тому на допомогу молодій сім'ї чекати не було звідки.

Олександру довелося багато працювати, він швидко піднявся кар'єрними сходами. Ірина виявилася гарною господаркою, побут був швидко налагоджений. У сім'ї панувала атмосфера кохання та щастя. Батьки Олександра, побачивши, що в сім'ї сина все гаразд, прийняли Ірину в сім'ю і помирилися із сином.

Як бачиш, ранній шлюб не є чимось поганим. Успішність раннього шлюбу залежить від причин, через які до нього вступили, від особливостей характеру та особистості молодят. Якщо шлюб будується на взаєморозумінні, повазі, довірі та любові, неважливо, коли його укладуть, у 18 чи 30 років.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua