Як вмовити чоловіка на дитину, якщо він його не хоче

Як вмовити чоловіка на дитину, якщо він його не хоче

Небажання чоловіка мати дітей часто стає сюрпризом для жінки, оскільки у її поданні була певна картина того, як мають розвиватися стосунки. Наявність дітей – це цілком нормальний, навіть необхідний етап.

Такі питання, як ставлення до дітей, краще обговорювати заздалегідь, ще на перших стадіях відносин. Але це буває далеко не завжди. Що робити, якщо чоловік не хоче мати дітей? Чи можна це виправити? І як змінити його думку?

Чому чоловік не хоче дітей

Як вмовити чоловіка на дитину, якщо він його не хоче

Фото автора Anthony Shkraba: Pexels

Перш, ніж «штурмувати» чоловіка та вмовляти його завести дітей, важливо розібратися у причинах його небажання. У цього можуть бути різні підстави:

 • інфантильність – він не готовий брати на себе відповідальність та приймати такі серйозні рішення;
 • страх – чоловік може боятися різних речей: стати поганим батьком, не зуміти забезпечити матеріально, що дружина припинить приділяти йому увагу або втратить форму;
 • але є й інший вид страху – страх, що дитина народиться хворим, що дружина загине під час пологів, що у неї буде післяпологова депресія та проблеми зі здоров'ям;
 • небажання змінювати звичний спосіб життя – якщо він любить спілкування з друзями, екстрим, подорожі, у нього багато захоплень, то боїться, що від цього доведеться відмовитися;
 • негативний досвід – якщо в нього самого були проблеми у сім'ї чи його друзів, які народили дитину;
 • невпевненість у стосунках – навіть якщо пара вже одружена, але чоловік ще сумнівається, що готовий розділити з цією жінкою все своє життя;
 • невміння спілкуватися з дітьми та страх перед ними – якщо у чоловіка не було братів чи сестер, він не має дитячої безпосередності та стриманий в емоціях;
 • невпевненість у своєму матеріальному становищі – надто маленька квартира, невідповідна машина, проблеми на роботі, відсутність накопичень, адже чоловік розуміє, що дитина потребує серйозних витрат;
 • інші пріоритети – на даний момент у чоловіка може бути на першому плані кар'єра чи захоплення, і він вважає, що зараз не час для дітей;
 • життєва позиція – чоловік просто не хоче дітей, не любить їх та не бажає заводити.

Дізнайся, у чому справжня причина його небажання. Якщо це страх, то швидше за все в нього є підстави – психологічна травма, важкі стосунки у його сім'ї. З цим цілком можна розібратися та допомогти йому змінити думку.

Якщо це небажання брати відповідальність, то змусити його «подорослішати» неможливо, поки він сам цього не захоче. Якщо справа у проблемах у ваших відносинах, то саме час над ними попрацювати.

Якщо він зараз вкладається в кар'єру, то варто подумати – може він має рацію? Дуже важко одночасно мати кілька пріоритетів. Тоді тобі потрібно вирішити, чи готова ти взяти на себе велику частину турботи про дитину, даючи можливість будувати кар'єру. Важливо продумати, як буде влаштовано ваш побут. Або разом вирішите, коли ви обидва будете готові мати дітей.

Як вмовити чоловіка на дитину, якщо він його не хоче

Коли говорити із чоловіком про бажання завести дитину?

Більшість із цих проблем можна вирішити. Найскладнішим, а часом і неможливим буде, якщо відсутність дітей – це принципова позиція чоловіка.

Чи можна його умовити на дитину

Поговори з ним відверто. Вислухай його думку, не намагайся відразу заперечувати. Послухай його, зрозумій його позицію та його переживання. Дай собі час усвідомити та проаналізувати їх. Чи є у його аргументах частка істини?

Якщо він боїться труднощів, сумнівається у матеріальному становищі, побоюється, що все твоє життя буде присвячене турботі про дітей, подумай, чи можеш ти навести контраргументи? Продумай ваше майбутнє з дітьми та способи, які допоможуть уникнути можливих проблем, наприклад, допомога ваших батьків, влаштованість побуту.

Якщо чоловік переповнений сумнівами, на нього не потрібно тиснути. Важливо своєю поведінкою та словами показувати, що ти впевнена у собі. І в ньому також. Твій емоційний стан передасться йому. Але якщо ти сама сумніваєшся, це не спрацює.

Ще добрий спосіб – показувати йому позитивний приклад. Більше ходіть у гості до друзів, які вже мають дітей. Запрошуйте їх до себе.

Тільки подбай, щоб ці діти не були «важкими», інакше це чоловіка тільки відлякає. Дай можливість з ними пограти, поспілкуватися. Це зніме частину його страхів. Сама покажи, як ти з ними спілкуєшся. Дай йому подивитися на тебе у новій ролі. Це допоможе і тобі самій. Звертай увагу на свої відчуття. Чи готова ти сама?

Донеси до чоловіка, наскільки тобі важливо – мати дітей. Не просто тому, що «годинники цокають», «у всіх подруг уже діти» чи «мама хоче онуків». Розкажи про свої почуття. Покажи, наскільки тобі важливо бути матір'ю.

Намагайся зміцнити ваші стосунки та зблизитися. Більше говори з ним про його роботу, почуття, думки, друзів, захоплення. Сама поділися своїми переживаннями. Коли ви в сварці, вчися доносити свою позицію без докорів та звинувачень шляхом «Я-повідомлень». Підтримуй романтику у стосунках, це зменшить його страх, що він втратить тебе як кохану, а придбає жінку, зациклену лише на дитині. Це зміцнить ваші стосунки, в них буде більше близькості та довіри.

Чого не можна робити, якщо ти хочеш дітей, а він нема:

 • щодня про це нагадувати та «пиляти» чоловіка;
 • ставити його перед вибором – або діти, або розлучення;
 • звинувачувати його в тому, що «витрачаєш на нього найкращі роки»;
 • намагатися підлаштовувати «випадкову» вагітність

Ці способи мають серйозні негативні наслідки. Або чоловік подасть на розлучення, або «здасться». І друге навіть гірше. Тому що, якщо він все ще не хоче дітей, він швидше за все таки подасть на розлучення, а ти станеш з маленькою дитиною на руках.

І причина тому проста: діти – це випробування для пари, а якщо один втягнутий у нього не з власної волі, йому впоратися з цим подвійно важко. Є й інший варіант розвитку подій – чоловік зніме з себе відповідальність і повністю усунеться з процесу виховання чи вирішення проблем. Він займе позицію «я взагалі цього не хотів, чому я маю щось робити».

Пам'ятай, таке серйозне рішення може прийматися, лише якщо обидві людини щиро бажають завести дітей. Якщо у чоловіка такого бажання немає, навіть якщо ти допомогла йому подолати страхи та показала позитивний приклад, то варто прийняти факт – він взагалі може цього не захотіти. Це його принципова позиція, чи він просто не любить дітей.

Тоді тобі залишається проаналізувати свої потреби та ваші стосунки. Роками жити з надією, що він передумає – це небезпечна позиція. Вона ризикує обернутися жалем та втраченими можливостями. Тому доводиться робити вибір – або приймати його позицію, але по-справжньому так, щоб не шкодувати. Або шукати іншого супутника життя.

Якщо чоловік сумнівається у цьому питанні, тобі важливо вміти поставити себе на його місце та зрозуміти його переживання. Те, що тобі здається природним і простим, може викликати страх і невпевненість. Або ти зможеш передати йому свою впевненість і допомогти подолати сумніви, або тобі доведеться робити вибір між чоловіком та материнством.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua