Подруга зустрічається з хлопцем, який мені подобається, і це взаємно – як бути

Подруга зустрічається з хлопцем, який мені подобається, і це взаємно – як бути

Якими б люди не були раціональними, мало хто може керувати своїми почуттями. Тому закоханість у хлопця подруги – це часте явище. Так як у вас дружні відносини, ви багато спілкуєтеся, він постійно на увазі. Виникають почуття. Як зрозуміти, у чому їхня причина? Чи можна з ними впоратися? Як вчинити у такому разі?

Чому тобі сподобався хлопець подруги

Подруга зустрічається з хлопцем, який мені подобається, і це взаємно – як бути

Фото Allef Vinicius on Unsplash

Важливо зрозуміти, чи справді це кохання. Справа в тому, що ти можеш відчувати сильні емоції, які насправді мають інші причини. Звичайно, кожен випадок унікальний, і потрібна серйозна робота з самоаналізу, щоб розібратися в тих причинах, які стосуються особисто тебе.

Це не завжди просто, але дуже корисно і вплине не лише на ту проблему, з якою ти зіткнулася зараз, а й на все твоє життя. Тільки ти можеш розібратися у своїх почуттях, але є кілька причин, які призводять до такої ситуації:

  • хлопець як ідеалізований образ;
  • особливості стосунків із подругою;
  • страх серйозних відносин.

Хлопець як ідеалізований образ

Важливо визнавати, що ти не знаєш, напевно, що він за людина. З боку він може здаватися ідеальним, як і те, що він будує відносини. Коли ти так близько, то здається, що все знаєш. Але насправді подруга не завжди розповідає про проблеми, недоліки чоловіка, про побутові сварки та шкідливі звички.

Їй приємно показувати, наскільки має чудовий хлопець. Щось каже вона, щось твоя підсвідомість «додумує» сама. Через нестачу інформації, психіка наділяє іншу людину якостями, яких може і не бути.

Особливості стосунку з подругою

Якщо подруга є емоційним лідером, тобі важлива її думка, ти захоплюєшся її способом життя – вона твій зразок для наслідування. Закоханість у її хлопця може бути наслідком того, що ти апріорі вважаєш її вибір найкращим. Ти заражаєшся її емоціями стосовно нього, але насправді це не твої емоції.

Страх серйозних стосунків

Якщо ти помічаєш, що часто закохуєшся у чоловіків, з якими у тебе не можеш бути стосунків, це підсвідома спроба їх уникнути. Таке буває, коли людина хоче стосунків, але боїться їх. Тому знаходить недосяжний об'єкт. У цьому випадку важливо розібратися, чому ти маєш цей страх.

Що робити, якщо тобі подобається хлопець подруги

По-перше, спробуй зрозуміти справжню причину своїх почуттів. Чи вони пов'язані з любов'ю? Подивися на хлопця більш критично, як на людину, яку бачиш уперше. Які в ньому є позитивні риси, а які негативні? Сконцентруйся на других, склади докладний список.

Якщо ти не можеш знайти жодного недоліку, то постав під сумнів своє сприйняття – велика ймовірність, що ти ідеалізуєш цю людину. Насправді кожен має недоліки, це нормально. Ідеальних людей немає у принципі.

Подруга зустрічається з хлопцем, який мені подобається, і це взаємно – як бути

Мені подобається хлопець моєї подруги. Що робити?

У такому разі, подумай, чому тобі так важливо бачити у ньому ідеал? І чому саме у ньому? Може тому, що об'єкт твоєї закоханості недоступний? З ним не може бути стосунків, а отже, не може бути й розчарування.

Якщо ти не хочеш втратити дружбу, дотримуйся простих правил:

  • уникай спілкування з ним – намагайся якнайменше часу проводити в компанії, де він є, ухиляйся від спільних заходів;
  • не слідкуй за ним у соцмережах – це тільки посилить твою закоханість, але водночас принесе багато душевних страждань;
  • не зустрічайся з ним наодинці – це правило, яке потрібно дотримуватись залізно. Навіть якщо ви стикаєтеся, ухиляйся від пропозицій попити кави або проводити тебе додому;
  • не фліртуй – це досить важко, оскільки часто флірт відбувається неусвідомлено;
  • будь само собою – не намагайся здаватися розумнішим, веселішим і жіночнішим, одягайся так, ніби ти йдеш на зустріч з подругою, а не з чоловіком;
  • намагайся не давати подрузі порад щодо їхніх стосунків – підсвідомо ти можеш спробувати їх зіпсувати, хоча сама цього не помітиш, а потім відчуєш почуття провини та сорому;
  • намагайся зміцнити вашу дружбу – більше проводи часу з нею, поділися переживаннями, приходь на допомогу.

Подумай про те, яку цінність для тебе є дружба, адже це стосунки, які вже склалися і довели свою міцність та щирість. Чи такими ж стосунки в тебе з цим хлопцем – це ще велике питання. Як правило, чим більше ти нерозділено закохана, тим більше ідеалізуєш його. У такій ситуації, коли людина отримує бажане, реальність викликає лише розчарування. Це тому, що твої очікування часто не відповідають дійсності.

Пам'ятай, що не можна «відвести» чоловіка зі стосунків, якщо він сам цього не хоче. Здійснюючи якісь дії, ти тільки втратиш дружбу, а ось чи придбаєш кохання – це велике питання. Навіть якщо чоловік піддався на твої різні маніпуляції, але він не мав глибоких почуттів, такі стосунки не тривають довго.

Ти почнеш відчувати постійне почуття провини, з яким важко впоратися. Воно негативно впливає як у душевну рівновагу, і на фізичне самопочуття.

Замість того, щоб концентрувати всю свою увагу на хлопці подруги, краще задумайся про себе та своє життя. Чому тобі здається, що довкола немає інших чоловіків? Більше знайомся з новими цікавими людьми, спілкуйся з іншими друзями та близькими.

Займайся спортом та саморозвитком. Постав собі амбітну мету і спрямуй енергію на її досягнення. Спробуй урізноманітнити своє життя, знайти нові захоплення. Все це допоможе тобі відволіктися від свого нерозділеного кохання і наповнити життя позитивними емоціями.

Що робити, якщо це взаємно

Виникає питання, як зробити, якщо ти йому теж подобаєшся? Це може викликати в тебе почуття радості, адже приємно відчувати взаємні почуття. Але тут є тонкий момент, який важливо звернути увагу.

Тобі від початку подобався хлопець подруги? Чи вона виникла, коли ти почала усвідомлювати, що подобаєшся йому? У такому разі велика ймовірність, що ти просто «віддзеркалюєш» його ставлення. Психіка людини так улаштована, що він знижується ступінь критичності до тих, кому ми подобаємося.

Якщо ти твердо переконалася, що хлопець тебе закоханий, але зустрічається з подругою? Чоловік, впевнений у своїх почуттях, має самостійно зробити вибір. Не варто заводити роман за спиною у подруги. Якщо він не любить твою подругу – зізнатися їй у цьому і розлучитися, щоб вона не мала ілюзій і не витрачала на нього час.

Після їхнього розставання не варто відразу починати зустрічатися. Поважайте переживання, з якими зіткнулася подруга. Дайте їй час. Потім можна зізнатися у своїх почуттях, але будь готовий до того, що ти втратиш подругу.

У такій ситуації тільки ти можеш прийняти правильне рішення, розібратися у своїх почуттях, їх причинах та наслідках. Зрозуміти, що тобі важливіше і зробити такий вибір, про який потім не доведеться шкодувати.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua