Чи повернеться колишній чоловік від коханки – чи є шанс зійтися після розлучення

Чи повернеться колишній чоловік від коханки – чи є шанс зійтися після розлучення

Що робити, якщо шлюбу вже нема, а почуття залишилися? Чи є шанс, що колишній чоловік повернеться і як зрозуміти, чи варто сподіватися? Чому ти продовжуєш чекати і чим це небезпечно?

Як зрозуміти, чи повернеться чоловік

Чи повернеться колишній чоловік від коханки – чи є шанс зійтися після розлучення

Фото автора Becca Correia: Pexels

На жаль, немає таких ознак, якими це можна визначити на 100%. Коли дружина чекає на його повернення, вона перебільшує цю ймовірність, оскільки боїться змін, з якими доведеться зіткнутися.

Багато жінок відносять до добрих ознак, якщо:

 • постійно дзвонить і каже, як йому погано;
 • не забирає речі, хоч обіцяє забрати;
 • цікавиться, чи дружина не завела іншого чоловіка;
 • каже, що якби не вона, вони все ще були б разом;
 • відвідує дітей та проводить із ними час.

Але це абсолютно не гарантує його повернення. Це лише показує, що, незважаючи на розлучення, люди залишилися у психологічній залежності один від одного. Чоловікові зручніше і спокійніше думати, що колишня дружина все ще чекає на нього.

Це означає, що він будь-якої миті може повернутися у звичне середовище, якщо все буде «зовсім погано». Але, як правило, повернення так і не настає. Він будує нове життя, тоді як дружина «застряє» у своєму вічному очікуванні його повернення, яке чоловік підживлює дзвінками та візитами.

Єдиним показником, яким можна визначити ймовірність його повернення є сам момент догляду. Як поводився чоловік? Якщо у пориві сварки та взаємних претензій він зібрав речі і пішов, грюкнувши дверима, то це рішення було прийнято на емоціях.

А точніше, це взагалі не рішення, а лише емоційна реакція на подію. Зазвичай, згодом, коли емоції стихли, чоловік може раціонально проаналізувати ситуацію. Як правило, після цього він повертається.

Але якщо він повідомив про розлучення спокійним тоном, якщо навіть підібрав слова, аргументи, і ти помітила, що він все продумав і розпланував подальші кроки – значить, він уже довго розмірковував про це. Він уже зважив усі «за» та «проти», переконався у правильності свого вибору. Імовірність його повернення зводитиметься практично до нуля.

Що не потрібно робити

Якщо ти сподіваєшся, що колишній чоловік повернеться, тобі здається, що будь-які дії можуть цьому допомогти. Але, як правило, вони лише посилюють ситуацію.

Що не потрібно робити, якщо ти сподіваєшся повернути колишнього чоловіка:

 • постійно йому дзвонити, викликати себе і без;
 • питати про його нове життя і критикувати його;
 • через спільних знайомих нагадувати йому себе;

Чи повернеться колишній чоловік від коханки – чи є шанс зійтися після розлучення

Чи повернеться колишній чоловік? Чи можливо повернути чоловіка?

 • «випадково» зіштовхуватися чи надсилати повідомлення, та був писати «вибач не тобі»;
 • розповідати йому про своїх шанувальників або побачення, намагаючись викликати ревнощі.

Всі ці прийоми не допомагають, бо проблема не в тому, чи добре йому зараз, а в тому, що йому було погано у шлюбі з тобою. Подумай, у чому причина розлучення? Ваші почуття згасли? Відбулася зрада? Чи були побутові проблеми? Чи ви постійно сварилися?

Єдина причина, через яку він може повернутися – це вирішення головної проблеми, тієї, через яку сталося розставання. Поки її не виправити, ваші стосунки не налагодяться. Але, на жаль, деякі речі виправити вже неможливо.

Якщо чоловік хоче повернутись, то він тобі так і скаже. Намагатиметься налагодити стосунки, піклуватися. Але якщо він нічого не каже, то це вже відповідь на запитання, чи хоче він повернутись.

Чекати чи не чекати

Якщо справа дійшла до розлучення, то вже кілька тижнів у нього був час передумати, але він цього не зробив. Можна вірити, що він поживе сам і «одумається».

Але краще подумати, що з тобою робить це очікування? З погляду психології, чекати на повернення – це форма «застрягання» на стадії торгу. Потрібно пройти 5 стадій, щоб змиритися зі втратою, у тому числі і свого шлюбу: заперечення, гнів, торги, депресія та прийняття. Стадія торгів означає, що ти намагаєшся домовитись із самою собою, знайти способи «повернути все як було». Хочеш вірити, що це можливо, потрібно просто знайти правильні слова, змінити свою поведінку, частіше нагадувати колишньому чоловікові про себе.

Але правда, що ти не можеш вплинути на думку іншої людини, на її свободу волі. Ти можеш тільки визнати цей факт і рухатися далі стадіями. Дозволити собі плакати і сумувати, зняти психологічну напругу для того, щоб прийняти ситуацію такою, якою вона є.

Це потрібно насамперед тобі. Інакше твоя нервова система втратить останні ресурси, а життя почне циклуватися лише на одному – чекаючи колишнього чоловіка. А мушу циклитися на тобі. Ти найдорожча у себе людина. Не варто боятися можливої самотності і тікати від неї, оскільки головний, хто тебе має любити – це ти сама.

Уяви, що в тебе є дочка чи подруга, яка опинилася в такому ж становищі. Що б ти сказала їй про очікування повернення колишнього чоловіка?

Якщо ви вже розлучилися, то з моменту розставання минуло більше місяця. За цей час будь-яка людина визначиться зі своїми рішеннями. Гірше коли колишній чоловік повертається, але ненадовго. У вас відбуваються зустрічі, ви навіть добре спілкуєтеся. А потім він знову йде. Такі гойдалки можуть продовжуватися нескінченно. У цей час може зустрічатися з іншими. Таке життя йому цілком може підходити. Найважливіше, чи підходить вона тобі. Лише ти можеш відповісти на це запитання.

Як перестати чекати

Замість того, щоб усі свої думки присвячувати колишньому чоловікові, краще подумай про себе. Розлучення важко пережити, особливо якщо звістка про нього була раптовою. Тобі може здаватися, що в тебе забрали половину. Замість того, щоб чекати, поки її хтось поверне, краще почати вибудовувати свою цілісність знову. Взяти відповідальність за своє життя та своє щастя, вчитися жити самостійно.

Щоб відновити внутрішню гармонію потрібно:

 • більше спілкуватися з близькими, говорити про свої переживання та почуття;
 • наповнити своє життя новими враженнями – фільми, книги, театр, подорожі, друзі, хобі, речі;
 • прибери з дому все, що нагадує тобі про колишнього чоловіка, почни «з чистого листа»;
 • подумай, про що ти завжди мріяла, перетвори це на мету і почни її досягати;
 • звертай увагу на ті позитивні моменти, які зараз є у твоєму житті та подумай, як можна їх примножити;
 • піклуватися про себе – гарне харчування, здоровий сон, відпочинок, прогулянки на свіжому повітрі.

Прийми рішення більше не чекаєш, а починай жити. Подумай, якою ти хочеш бачити своє нове життя. І що потрібно зробити, щоб цього досягти?

Життя непередбачуване. У ній часто траплялися випадки, коли після розлучення пара знову сходилася і починала стосунки, причому успішно та надовго. Але це вже були нові стосунки та зовсім інші люди. Кризи, які вони подолали, змінили їх самих, їхнє ставлення до сімейного життя.

Такі люди не «встрибують» назад у той шлюб, яким він був раніше. Вони починають все наново: нові зустрічі, нові розмови, нові правила та рішення. Навіть нові почуття. Але це можливо, тільки якщо старі стосунки справді скінчилися. Якщо ви обидва відновили ресурси, дійшли гармонії собою і почали жити повним життям.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua