Перші проблеми у відносинах – чого чекати від спільного життя

Перші проблеми у відносинах – чого чекати від спільного життя

Молоді сім'ї обов'язково проходять етапи свого становлення. На шляху їх розвитку зустрічаються кризи, які є переломними, і якщо пара виходить із них грамотно, то вона переходить на вищий і міцніший рівень відносин. Коли йдеться про відносини, то тут йдеться про законний чи цивільний шлюб.

Перші проблеми у відносинах – чого чекати від спільного життя

Фото автора Dziana Hasanbekava: Pexels

Молоді люди створюють сім'ю, у кожного з них свої очікування та уявлення про сім'ю. Як показує статистика, спочатку пара перебуває у стані сильної закоханості, яка просякнута пристрастю і почуттям самостійності.

Але, спільне життя – це обов'язки та розподіл ролей, що дозволяє створити модель сім'ї та відчувати, в якому напрямку обом варто розвиватися. У найміцніших і найміцніших пар бувають проблеми та кризи, і вони часом неминучі. За статистикою, перший рік співжиття є найскладнішим і багато пар, не витримуючи кризи, розходяться.

Криза першого року відносин

Сім'я, проживши рік чи два, неминуче проживає кризу, це з вимушеним переходом новий етап відносин.

Якщо закоханість сильна, і люди все ще намагаються демонструвати своїм партнерам лише позитивні якості, то через деякий час вони починають виявляти свої справжні якості характеру та вступати до конфронтації.

Складнощі наростають із обов'язками, які лягають на плечі кожного в сім'ї. У народі кажуть, що молодим треба протягом першого року «притертись» один до одного, але що стоїть за цими словами, розуміють не всі.

Насправді це досить глибокий психологічний процес прийняття один одного в парі, коли обговорюються всі проблеми та йде домовленість з урахуванням інтересів кожного. Тільки в цьому випадку пара зможе безболісно пережити перші роки спільного життя, це як закладення міцного та міцного фундаменту для дому.

Але найчастіше в юному віці ще не вистачає досвіду і розсудливості, щоб поступатися і йти назустріч, різкість у судженнях і запальність багатьом завадила почути одне одного. Розлучення в перші 1-3 роки спільного життя складають до 80% від загального числа. Виходить, що це один із найскладніших періодів у житті молодої пари.

Ймовірні причини кризи

  • Спільний побут та господарювання.

На жаль, цей пункт занапастив багато молодих родин. Проблема полягає в тому, що у кожного свої уявлення про цей процес та у разі виникнення спірних ситуацій вони можуть домовитися. Або один із партнерів просто мовчить і накопичує образу на другого, але рано чи пізно емоції вирвуться і станеться конфлікт.

  • Народження дитини.

Тут багато питань, які потрібно вирішувати новоспеченим батькам та подружжю. По-перше матеріальна мало забезпеченість та фінансова нестабільність, однозначно створюють проблеми. У подружжя додаються нові обов'язки, турбота про дитину, її утримання та догляд, все це вимагає сил, терпіння, фінансів та часу.

Перші проблеми у відносинах – чого чекати від спільного життя

Кризи у відносинах за роками

Жінка переживає кризу після народження дитини, вона входить у зовсім нову для себе роль, їй складно та важко, як морально, так і фізично. Чоловік так само несе обов'язки щодо утримання всієї родини і чекає на подяку та любов від дружини, але обидва перебувають не в ресурсі. Тут якраз і бере початок криза молодої сім'ї.

  • Різні моделі стосунків чи розбіжність сценаріїв подружнього життя.

Кожен із подружжя на момент одруження вже має уявлення, якою має бути його сім'я і які ролі вони виконуватимуть. Психологи вважають, що є два варіанти сценарію у кожного, перший сформований раціонально і знаходиться в межах його свідомості, тобто він його обмірковує, оцінює та приймає, а другий сценарій, знаходиться у нашій підсвідомості, він був скопійований із стосунків у батьківській родині.

На жаль, другий варіант проявляється у житті набагато частіше, оскільки він просто вписаний у психіку людини, це те середовище, в якому він ріс і виховувався, інакше йому буде складно. Якщо сценарії, а точніше, ролі в сім'ї не збігаються, то конфлікту не уникнути.

Це далеко не всі причини, через які пара може вступити в кризу та переживати складні часи.

Як проявляється криза у відносинах

Зрозуміти, що в сім'ї є проблеми, це, мабуть, перший крок на шляху вирішення конфлікту. Можна нескінченно довго заплющувати очі на незадоволене обличчя чоловіка, на холодність і різкість у відповідях один одному, але коли виникає думка, що вдома важко і нестерпно перебувати це вже не просто сигнал, а справжня серена, що терміново потрібно вирішувати проблему.

Поява кризи складно не помітити, у неї один яскравий симптом, це невдоволення та негатив по відношенню один до одного. За цією поведінкою чи реакцією стоїть безліч претензій та образ. Можливо, якби люди відразу вирішували свої проблеми, а не накопичували б їх роками, то криза пройшла б безболісно.

У кризи є особливість: вона набуває все більших розмірів від недомовленості подружжям одне одному своїх справжніх переживань і почуттів. Молодій дівчині в цей період здається, що її вже не люблять, і вона не така приваблива, хлопець у свою чергу вважає, що від нього занадто багато вимагають, і він не отримує належної уваги від дружини. Це лише найпримітивніший приклад із життя молодої сім'ї, який демонструє кризу у відносинах.

На цьому етапі часто і ламаються долі закоханих, які могли б побудувати по-справжньому міцну сім'ю. Варто сказати, що не завжди в обох подружжя є невдоволення, буває так, що один живе і начебто добре, і він навіть не підозрює про те, що його другій половинці важко і нестерпно виконувати свою роль.

Як пережити проблеми у відносинах

Пережити кризу молодій сім'ї в перший рік або два спільні життя допоможуть наступні рекомендації:

  • Потрібно завести правило обговорювати проблеми своєї сім'ї.

Це стосується матеріальної сторони, емоційної та чуттєвої. Не потрібно доводити ситуацію до краю, щоб потім почати розбирати завали та шукати першопричину розколу. Обговорюючи проблеми у невимушеній формі, кожен зможе висловити свою думку.

  • Завжди шукати компроміс.

Гнучкість у відношенні – це велика перевага, якщо люди можуть вирішувати проблеми, враховуючи інтереси один одного, це тільки зміцнить їхні стосунки.

  • Не треба тримати образи у собі.

Прості слова: «Мені зараз неприємно, як ти вчинив», «Мені прикро тому, що…», це все, більше нічого не треба, саме так починається розмов двох дорослих людей, а якщо накопичувати образи, негатив невдоволення, то це завдасть шкоди насамперед твоїй психіці і надалі все одно знайде вихід у нервовому зриві.

  • Головним правилом у всіх відносинах є те, що ніколи не варто намагатися переробити свого партнера.

Спілкування з позиції ти поганий, а я хороша, однозначно приречені на провал. Це токсинні стосунки, які гублять найсвітліше почуття.

Пережити кризу нескладно, якщо люди орієнтовані один на одного. Молоде подружжя зможе вийти з кризи на новий рівень із новими правилами своєї сім'ї, села буде відкрито для діалогів.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua