Як вибачити чоловікові образу і чи варто – поради психолога

Як вибачити чоловікові образу і чи варто – поради психолога

Життя в парі не тільки має на увазі турботу, повагу та співпереживання, але й не може бути без конфліктів та сварок. Тому доводиться прощати одне одного. Часом здається, що так любиш людину, що можеш їй вибачити будь-що.

Насправді ж, необхідно чітко розуміти, які вчинки можуть попрощатися, з якими не варто миритися в жодному разі. Інакше ти ризикуєш зруйнувати свою індивідуальність. Давай подивимося, чи можна прощати, і як це зробити.

Чи варто прощати чоловікові образу

Як вибачити чоловікові образу і чи варто – поради психолога

Фото автора cottonbro: Pexels

Чоловіки та жінки – це істоти з різних планет. Внаслідок чого нам непросто зрозуміти почуття одне одного, мотивацію тих чи інших дій. Це необхідно пам'ятати при оцінці, наскільки прикро тобі його поведінка.

Нерідко те, що нас обпалює, ображає, чоловік навіть не помічає. Він не розуміє, що ця неважлива для нього фраза могла справити на тебе таке враження. Поясни йому, що його висловлювання чи вчинок був образливим для тебе.

Загалом ти готова його пробачити, але хотіла б, щоб це не повторювалося.

Виходячи зі сказаного можна зробити висновок, що кохана людина може образити через незнання. Звичайно, це неприємно, але трапляється нечасто.

Буває, що таке повторюється знову і знову. Чоловік розуміє, що тобі неприємні його дії, але нічого не робить для їх усунення, продовжує поводитися таким чином, посилаючись на те, що ви різні.

Тоді є сенс подумати, чи дійсно тобі потрібні такі стосунки. Наскільки ви підходите один до одного. Можливо, це вже нехтування твоїми почуттями, твоєю думкою. Навіть якщо чоловік не згоден з твоєю точкою зору, він повинен її поважати, отже, не приносити образи тобі.

У яких випадках можна пробачити образу чоловікові

У жодному разі не можна терпіти негідної поведінки чоловіка. Припустимо, він щось сказав не так чи не те, то не варто прощати його просто так, щоб він не зрозумів про твої почуття. Важливо, щоб чоловік досяг свого вибачення. Причому це не обіцянки та подарунки.

 • Чоловік повинен щиро жалкувати за скоєне.
 • У чоловіка має виникнути почуття провини.
 • Чоловік повинен усвідомити неправильний вчинок та вибачитись.
 • Чоловік поведінкою показує, а не каже лише словами, що подібне більше не повториться.
 • Чоловік не звинувачує тебе у своїх діях, не каже, що ти проблеми «висмоктала з нічого», що ти вічно «робиш із мухи слона».

Як вибачити чоловікові образу і чи варто – поради психолога

Чого не можна прощати чоловікові?

Якщо тобі дорогі стосунки з молодою людиною, а вона не розуміє твоїх образ, вважає, що проблема тільки в твоїй голові, то за допомогою «Я-повідомлень» у спокійній обстановці скажи, про що ти думаєш, донеси свої переживання. Ситуація зміниться лише у тому випадку, якщо чоловік зрозуміє твою позицію.

У яких випадках не варто пробачати образу чоловікові

Якщо чоловік відмовляється розуміти твою образу, знімає будь-яку відповідальність зі своїх дій, то подумай, чому ти повинна його постійно прощати. Коли він не визнає для себе наявності проблеми, ситуація повторюватиметься без кінця.

Хоч би як ти любила чоловіка, є певні моменти, які прощати в жодному разі не можна. Це призведе лише до руйнування тебе.

 • Керівництво.

Нерідко жінки живуть поняттям, що «б'є, значить кохає». Зазвичай така життєва позиція бере початок у батьківській сім'ї. Якщо між батьком і матір'ю були такі стосунки, то цілком імовірно, що й дочка перенесе їх у сім'ю.

Якщо чоловік піднімає на тобі руку, то прощати це в жодному разі не можна. Від цієї ситуації необхідно бігти якнайшвидше. Однозначно, що вона повториться, але не зрозуміло, які будуть у неї наслідки.

 • Егоїстичне ставлення.

Якщо перед тобою самозакоханий нарцис, якого в дитинстві балували, будь готова весь час перебувати на других ролях. Чоловік-егоїст робить все виключно для себе, твої інтереси його не зачіпають зовсім. Коли ж ти не готова до таких відносин, не звикла до цього, то краще одразу припинити спілкування.

 • Жадібність.

Якщо перед тобою жадібний чоловік, який економить на всьому, дорікає тобі в триньканні, постійно плачеться на дорожнечу, то подумай, чи готова ти все життя вислуховувати, що купила дуже дорогу помаду. Жадина не перевиховується.

Якщо ти почнеш висловлювати своє невдоволення його баченню ситуації, то лише спровокуєш скандал. Причому чоловік щиро не розуміє, чого ти від нього хочеш і звинувачує тебе в марнотратстві.

 • Зрада.

Тут питання неоднозначне, що для тебе зрада, а що ні. Деякі жінки не будуть продовжувати стосунки з чоловіком при його листуванні з іншою дівчиною, інші на факт, що вже склався, заплющують очі. Найбільш складно питання з психологічною зрадою, коли чоловік став емоційно залежний від іншої жінки.

Тут ти сама собі виріши, чи готова ти знайти сили і боротися за партнера. Крім того, дай відповідь собі, чи зможеш пробачити цю ситуацію, відпустити її і ніколи не згадувати про неї за жодних обставин.

 • Залежність.

Це складне питання. У парі крім жінки та чоловіка присутня ще й залежність, яка має більшу силу, ніж кохання. Якщо сам чоловік не захоче змінитись, то ти не зможеш йому в цьому допомогти. Залежність завжди візьме гору.

Чоловік може викручуватися, обіцяти, обманювати, маніпулювати, але продовжить свої дії нишком. Спочатку не можна миритися із залежністю чоловіка. Легше припинити ці відносини на стадії розвитку, ніж терпіти це все життя.

 • Образи.

Якщо чоловік ображає тебе, він демонструє свою перевагу. Він ніби отримує задоволення від твоєї безпорадності, твоїх сліз. Не треба шукати виправдання з того, що чоловік накричав на тебе, ображав, принижував.

Задумайся, навіщо він так поводиться. Навіщо продовжувати жити з агресором, який здатний тебе образити як наодинці, так і прилюдно. Не треба списувати його поведінку на запальний характер. Не слухай тих, хто каже, що образи є проявом любові.

Як вибачити чоловікові образи

Насамперед зрозумій, що ідеальних людей немає. Напевно, над тобою також неодноразово брали гору емоції. Якщо твій чоловік помилився, то дай можливість виправити свою дію. Дозволь партнеру вибачитись, зробити правильний висновок і не допустити подібної ситуації згодом.

Коли ти навчишся прощати негатив, тоді сама станеш більш врівноваженою, будеш готова вибачатися. Не витрачай свій час на нескінченне з'ясування відносин, безглузді роздуми про вимовлені в пориві емоцій слова.

Якщо день у день думати про образу, це руйнівним чином вплине на тебе і врешті-решт призведе до потужного вибуху. Коли чоловік жалкує про скоєне чи сказане, він вибачився, то відпусти ситуацію, вибач його, причому не просто словами, а на ділі.

Інакше ти страждатимеш і перетворишся з самовпевненої на емоційно неврівноважену жінку. За будь-якої дрібниці будеш готова зірватися. Займи своє тіло та думки будь-якою діяльністю, тим, що допоможе тобі відволіктися від власної образи.

Відповісти однозначно питанням «чи варто прощати чоловіка, якого любиш» не можна. Це залежить від того, наскільки була для тебе серйозна образа, чи зможеш ти вибачитися, чи не увійшла подібна поведінка до звички. Якщо ти прийняла рішення про прощення, то не витрачай свою життєву енергію на образи.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua