5 варіантів відношення до зради чоловіка – який вибрати?

5 варіантів відношення до зради чоловіка – який вибрати?

Дізнавшись про зраду чоловіка, ти можеш кидати речі, подавати на розлучення, міняти роботу, місце проживання чи взагалі нічого не робити. Будь-яка з цих дій у певній ситуації може бути правильною. Як поставитися до зради чоловіка – поради психолога на різні випадки.

Як поставитися до невірності чоловіка?

5 варіантів відношення до зради чоловіка – який вибрати?

Фото автора cottonbro: Pexels

Кожна жінка розуміє під зрадою щось своє. Для однієї це побачити на власні очі, як її чоловік гуляє з іншою дівчиною, ходить з нею в ресторан, кохається або навіть заводить другу сім'ю. Інший досить уявити, як чоловік спілкується з новою коханою, усміхається до неї, доглядає за нею.

Жодних відносин насправді може і не бути. Головне трапляється в уяві; воно народжує ревнощі та страхи. Зраду чоловіка, яка виникає в уяві, часто буває перенести складніше, ніж обман, що насправді відбувся.

Включаються переживання, образи. У голові проноситься вир думок, спогадів, почуттів. Події, що реально спостерігаються, спочатку ведуть до шоку. Через деякий час вони можуть сприяти заспокоєнню – ти бачиш факт, що відбувся, і щось усередині тебе каже, що тепер, коли все стало відомо, життя налагодиться.

Єдиної поради, як поставитися до зради благовірного, бути не може, а тому давай розглянемо різні погляди.

Розлучення та точка

Найчастіша думка, яка спадає на думку у зв'язку зі зрадою чоловіка – терміново подати на розлучення. Неважливо, як ти житимеш без нього. Не відіграє жодної ролі те, що у вас є діти і тобі нікуди з ними йти. Головне – якнайшвидше уникнути цього ошуканця і зрадника.

Подібні думки відображають образу, біль, спробу захистити себе від людини, якій ти довіряла. Часто ці думки залишаються з жінкою надовго, і навіть за кілька років вона продовжує думати, що розлучення було вірним ходом.

І все-таки не поспішай приймати рішення. Поплач, а, заспокоївшись, обдумай своє становище, дай на такі припущення ствердну чи негативну відповідь:

  • Розлучення дасть тобі можливість поставити крапку у стосунках із людиною, якій ти більше не довіряєш.
  • Без чоловіка тобі буде легше морально. Ти звільнишся від страхів, підозр, даси можливість побудувати нове життя. Знайдеш людину, з якою почуватимешся комфортно та щасливо.
  • Залишившись сама, тобі доведеться виживати, але ти впораєшся. Ти маєш друзів, близьких, які завжди готові тебе підтримати.
  • У будь-якому випадку все йшло до розлучення. І зрада це просто додатковий стимул до завершення відносин.

Якщо на всі ці пункти ти відповіла ствердно, ймовірно, розлучення дійсно допоможе тобі впоратися із ситуацією.

5 варіантів відношення до зради чоловіка – який вибрати?

Зрада чоловіка: пробачити чи відпустити?

Однак розлучення не завжди найкраще рішення. Він може зіграти погану службу, якщо ти, наприклад, не знаєш точно, чи була зрада.

приклад. Жінка йде з роботи, втомлена та змучена. У вікнах кафе бачить свого чоловіка із незнайомою дівчиною. Вони сміються, дивляться один на одного, балакають.

Наша героїня, не розібравшись, іде додому, збирає речі, йде до мами, відключає телефон. Усім каже, що чоловік їй зрадив. За тиждень подає на розлучення.

І вже після того, як наламала купу дров, дізнається, що до міста приїхала двоюрідна сестра чоловіка, яку вона ніколи не бачила. Чоловік зустрівся з нею, поки чекав дружину з роботи і заговорився.

Смиренність

Зі зрадою можна змиритися. І іноді варто підтримати цю ідею, хоч би якою абсурдною вона здавалася спочатку.

Щоб пояснити, чому зраду можна стерпіти, прокоментуй собі такі ситуації:

  • У тебе немає стабільної роботи, немає запасу грошей, немає своєї квартири, натомість є троє дітей. Якщо ти розлучишся, то працюватимеш за п'ятьох, що призведе до значного погіршення здоров'я та рівня життя аж до ризику стати інвалідом.

Якщо не розлучишся, знатимеш, що тобі зраджують, але, принаймні, ти і твої діти житимуть у нормальних умовах.

Перед таким вибором часто опиняються жінки, які одружилися з іноземцями.

  • Ти точно не знаєш, чи була зрада. Подруги кажуть, що постійно бачать твого чоловіка з іншими жінками. Але ж ти ніколи не бачила його з іншими. Він дбає про тебе, намагається, щоб у сім'ї всім було зручно і добре. Що б він не робив з іншими, тобі він ідеальний чоловік.

В обох цих ситуаціях тобі, можливо, доведеться перейти через себе, усвідомити обман, неповагу. Але варто пам'ятати, що зараз для душевної рівноваги і вирішення матеріальних проблем це адекватне рішення.

Смиренність не означає, що в майбутньому ти не захочеш розлучитися. Але на момент гострої кризи, пов'язаної зі зрадою, вона виконує роль ліків.

байдужість

На зраду можна реагувати байдужістю.

Ти впевнена в собі жінка. Знаєш, чого хочеш, розумієш, що через дітей, бізнес, власні амбіції тобі невигідно зараз розривати стосунки з чоловіком.

Все, що ти робиш – включаєш «пофігізм» і намагаєшся жити як раніше. Крім деяких обмежень. Так, ти відкидаєш інтимне життя, не довіряєш чоловікові. Ви просто стаєте двома людьми, які мешкають під одним дахом.

Ви робите вигляд, що все у вас добре, але близькі чудово бачать, що нормальних стосунків між вами немає.

Не кожній жінці личить байдужість. Більшість швидко втомлюється від лицемірства, нестабільності, починає емоційно реагувати на чоловіка та його поведінку. Тому якщо ти шукаєш ясності у взаєминах з чоловіком, краще за цю стратегію уникати.

Чоловіка треба повернути

Зрада благовірного може служити мотиватором повернути його в сім'ю.

приклад. Сильна, владна жінка дізналася, що чоловік їй зраджує. Про розлучення не хоче й чути. Просто поставила собі за мету – повернути чоловіка за всяку ціну, посадити його біля себе і не відпускати.

Поговорили із чоловіком. Гарний симпатичний чоловік. Чи не схильний обманювати. На зраду пішов, сподіваючись, що змусить дружину подати на розлучення.

Він утомився від її владності. Не може змиритися з тим, що практично позбавлений сім'ї прав і змушений їй підкорятися. Не може забути, що вона обманом змусила його одружитися, пославшись на неіснуючу вагітність.

Для жінки в цій ситуації не мали значення почуття чоловіка, ні те, що він змінив.

З погляду психолога, подібне ставлення до зради чоловіка таїть у собі багато труднощів через відсутність розуміння між сторонами. Як вона закінчиться, передбачити неможливо. Тому якщо чоловік змінив, проаналізуй ваші стосунки, спробуй розібратися з його мотивацією.

Можливо, в чомусь винна ти. Можливо, винні обидва. Але якщо чоловік не хоче бути з тобою, то краще його відпустити.

Награється та заспокоїться

Ще один підхід, який жінки можуть вибирати щодо чоловіка, що зрадив – впевненість у тому, що він награється і повернеться.

У це вірять впевнені в собі жінки, які вважають себе кращими за інших. Його підтримують ті, хто не сильно поважає чоловіка, звик їм потурати. Як правило, у таких відносинах немає довіри, щирості, і обидві сторони зраджують одне одного.

Рекомендувати такий підхід будь-кому було б помилкою, оскільки він веде до особистісної деструкції та проблем у сім'ї.

Як правило, жінка, згодна відпустити чоловіка пограти і впевнена в тому, що він повернеться, не відчуває поваги навіть до себе, хоча не здогадується про це. Вона вибудовує величезну стіну у вигляді владної, непробивної жінки, приховуючи за нею слабку дитину.

Часто в таких сім'ях працює модель батька-дитина, де дружина грає роль матері, а чоловік – неслухняна дитина. Вирішувати проблеми на рівні дорослих, виявляючи розуміння, повагу та щирість один до одного, вони не можуть.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua