Чи варто розходитися, якщо чоловік заробляє менше за жінку?

Чи варто розходитися, якщо чоловік заробляє менше за жінку?

У сучасних шлюбів з'явилася ще причина, яка веде до їх руйнації. Це низький заробіток чоловіка, особливо якщо порівнювати його із доходом дружини. У стосунках виникає невдоволення, конфлікти, сварки. Чи проблема, що чоловік заробляє менше за дружину і чи варто при цьому розходитися?

Приклади, коли чоловік заробляє менше

Чи варто розходитися, якщо чоловік заробляє менше за жінку?

Фото Joshua Rondeau on Unsplash

Історично склалося, що роль чоловіка – заробляти гроші та забезпечувати сім'ю. Був час, коли жінки не працювали зовсім і лише вели домашнє господарство. Сьогодні є пари, в яких жінкам вдається заробляти більше, ніж чоловікам.

Відбувається це завдяки її таланту, вдалому збігу обставин, уміння правильно вибрати роботу. Велику роль грає свобода вибору професії. Здавалося б, треба радіти, але більшість пар, у яких чоловік заробляє менше, розпадаються. Ось кілька прикладів, які дають змогу побачити причину, чому це відбувається.

  • Приклад 1

Жінка із чоловіком живуть на сімейних засадах близько 14 років. У них народилися двоє синів. Жінка сидить з дітьми вдома, і водночас працює у кількох компаніях бухгалтером та непогано заробляє. Загальний дохід у неї виходить вище заробітку чоловіка.

Через те, що їй вдається бути доброю матір'ю, дружиною, та ще й отримувати гроші, вона згодом починає відчувати зневагу до свого менш щасливого, як їй здається, партнера. Постійно звинувачує його в лінощі, нездатності забезпечувати сім'ю.

Одночасно дорікає тим, що він нічого не робить по дому, і їй доводиться все тягти на собі. При цьому ніколи його ні про що не просить і лише скандалить, що він сам мав здогадатися, що треба було зробити.

Підсумок – через 14 років жінка пішла, не витримавши «байдужості, тугоумства, лінощів і неквапливості» партнера.

  • Приклад 2

Пара одружилася. Після народження дитини дружина вийшла на нову роботу, швидко адаптувалася та почала добре заробляти. Чоловік як працював на якійсь середній посаді з низьким окладом, так і продовжував працювати.

Жодних амбіцій, прагнення знайти роботу з вищим заробітком чи перспективами підвищення доходу в нього не було.

Водночас, він сам зробив ремонт у будинку. Проводив увесь вільний час із донькою. Забирав її із садка, водив на гуртки.

Дружина ставилася до чоловіка рівно, поступово знижуючи контакти та їхню глибину. Якось просто подала на розлучення, пояснивши свою позицію тим, що їй набридло тягнути на собі сім'ю та чоловіка.

Чи варто розходитися, якщо чоловік заробляє менше за жінку?

Жінка заробляє більше за чоловіка — чи норма?

  • Приклад 3

Жінка ще до шлюбу мала високу зарплатню. Все їй завжди давалося легко, і вона ставилася до чоловіка, котрий заробляв менше, з розумінням. Вона хотіла, щоб йому подобалася його робота, і він міг розвиватися.

Однак чоловікові розвиватися і прагнути знань і кар'єрного зростання зовсім не хотілося. Йому було й так добре. Звикнувши, що гроші завжди в сім'ї є, він зовсім полінувався. Приходив додому відпочивати, кіно подивитися. На бонус дружини їздив із нею на відпочинок, купив машину.

Дружина ж мала виконати всю домашню роботу – всіх нагодувати, зводити дітей на заняття. Вона мовчала, не лаялася з чоловіком. Приймала його таким, яким він є.

Але одного разу, коли чоловік поїхав до родичів, вона зрозуміла, що без нього легше. Поговоривши з ним, давши якийсь шанс, але зрозумівши, що нічого не зміниться, зібрала дітей і поїхала.

Чому низький заробіток чоловіка – це проблема

Як бачиш, у всіх трьох ситуаціях, коли чоловік заробляв менше за жінок, саме вона ініціювала розлучення або розставання. Але в описаних випадках є й інші спільні риси:

  • Втомлюючись на роботі, забезпечуючи сімома грошима, дружині доводилося виконувати і звичайні свої обов'язки. Чоловіки за традицією ходили на роботу, втомлювалися на ній, але домашні обов'язки з подружжям не ділили.

В результаті жінка страждала від навантаження і, не отримуючи допомоги, якось розуміла, що без партнерів їм легше.

  • Чоловік жив стереотипним життям – робота-диван-робота. Він самостійно не брав він відповідальність за будинок. Натомість із задоволенням чекав дружину після роботи о 9-10 вечора, щоб вона його нагодувала та допомогла відчути себе чоловіком.
  • Дружина не давала ясно зрозуміти, що їй потрібна допомога та підтримка чоловіка. Обов'язки з-поміж них були чітко розподілені; адже завдяки цьому жінці було б легше. Ця неясність також є важливим чинником розчарування та розвалу сім'ї.
  • Об'єктивно, жінці важко пережити ситуацію, коли дохід партнера нижчий. З'являється образа, бажання вколоти, образити чоловіка, змусити його думати, що він нікчема, яка не має права голосу.

І ще один висновок. Жінки, навіть найсильніші, іноді думають про те, що їм було б добре, якби вони могли вести звичайне, традиційне життя. Багато хто потай мріє, щоб чоловік міг заробляти більше, а вони могли розслабитися.

Чи можна не розлучатися

Прикладів, аналогічних наведеним вище, у житті дуже багато. Можливо, і ти одна із тих жінок, чий чоловік заробляє менше. Але, незважаючи на те, що кінець таких відносин зазвичай сумний, пара має шанс на успіх.

Наступний приклад. Жінка, фінансовий директор великого підприємства, одружилася з приватним юристом. Практика в нього була, але не надто велика; клієнтів також не дуже багато.

Розуміючи, що із зарплатою дружини йому не зрівнятися, він сам їй це сказав. Також пояснив, що у найближчій перспективі йому не вдасться отримувати стільки ж, скільки їй.

Вони проговорили ситуацію, уникаючи недомовок. Визначили свої позиції у сім'ї. В результаті чоловік почав готувати їжу. Коли з'явилися діти, став сидіти з ними, водити їх на заняття. Він ініціював програми здорового харчування, спорту, навіть навчився готувати натуральний йогурт.

Ця пара живе вже разом багато років. У сім'ї є сварки, але вони присвячені не фінансовим питанням – ці нюанси обговорюються спокійно та без образ.

Приклад демонструє, що якщо чоловік заробляє менше, то парі необов'язково розходитися. Головне дотримуватися кількох рекомендацій:

  • Зберігати у відносинах чесність та щирість.

Розповідати про свої проблеми, образи. Уникати недомовок. Якщо тобі прикро, що чоловік мало заробляє, сажі йому про це безпосередньо. Не тримай у собі приховане невдоволення.

Чоловікові ж рекомендується не сидіти за комп'ютером або на дивані, підбираючи ноги, коли дружина о 10-й вечора миє підлогу. Краще запропонувати допомогу або самому уважно озирнутися і зробити щось корисне.

  • Обговорювати та розподіляти обов'язки.

Чоловік повинен розуміти, що якщо ти працюєш, а іноді і без вихідних, тобі потрібна підтримка. Цей принцип діє, до речі, і тоді, коли ваш дохід однаковий, або у тебе він навіть менший.

Взаємопідтримка та взаєморозуміння у сім'ї – основа її збереження.

  • Разом відпочивати та працювати.

Є речі, які партнерам краще робити разом. Можна щодня гуляти. По суботах з ранку ходити до кафе пити каву. Разом планувати ремонт, їздити допомагати батькам на дачу. Не виключати партнера зі свого життя.

У США, більшості європейських країн багато сімей, де жінка заробляє більше. Є такі, де після народження дитини з нею сидить тато, а мама незабаром після пологів виходить на роботу. При цьому про розлучення та розлучення ніхто не думає.

Все це є доказом того, що у різному доході немає нічого страшного. Важливо лише грамотно підійти до питань розподілу обов'язків та внутрішнього ставлення до вищого заробітку дружини.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua