Зеленка, йод від родимок: можна мазати, видалення

Родимки на тілі не самий приємний естетичний момент. Багато намагаються від них позбавитися і вдаються до засобів народної медицини, таких як: видалення родимок йодом або припікання зеленкою. Але ефективні і безпечні ці методи? Наскільки доцільно і безпечно видаляти невус за допомогою йоду або зеленки?

Зеленка, йод от родинок: можно ли мазать, удаление
Обробка родимок йодом або зеленкою з метою їх усунення має сові особливості, які потрібно знати.

Йод і зеленка як засоби народної медицини від родимок

Народна медицина має у своєму розпорядженні засобами, які є в домашній аптечці. Раніше від родимок позбувалися за допомогою припікання йодом, зеленкою або свіжовичавленим соком чистотілу. Але лікарі вкрай негативно налаштовані від таких способів видалення утворень. Такий підхід вважається малоефективним, крім того, ще є деякі ризики для здоров’я.

Видалення за допомогою йоду?

Готовий аптечний розчин йоду розбавляють в пропорції 1:5 з водою. За допомогою ватної палички отриманий розчин необхідно нанести на родимку, залишити на шкірі на 3-4 хвилини, змити теплою водою. Потрібно намагатися при припіканні родимки не зачіпати сусідні ділянки шкіри, що контактують з родимкою, оскільки препарат залишає не тільки сліди на шкірі, але і провокує легкий опік.

Можна мазати з точки зору класичної медицини

Класична медицина володіє дієвими методами в позбавленні від невусів. Вони достатньо вивчені і не несуть в собі негативних наслідків, на відміну від самостійного видалення утворень або їх припікання в домашніх умовах. Серед способів позбавлення від небажаного наростів в сучасній медицині виділяють 3 основних:

  • лазерне видалення;
  • хірургічне або радіохірургічне висічення;
  • усунення методом електрокоагуляції (під впливом електричного струму).

Зеленка, йод от родинок: можно ли мазать, удаление

Припікання невусів йодом або зеленкою може викликати шкірні опіки.

У чому небезпека?

Йод і брильянтовий зелений розчин — антисептичні препарати. Єдиним показанням родимку мазати цими коштами буде необхідність дезінфекції. Приміром, після випадкового пошкодження або після косметичної процедури згідно з рекомендаціями лікаря. Обробка складається з очищення шкірних покривів перекисом водню з подальшим припіканням антисептиками. Тривале використання йоду для позбавлення від родимки не тільки не рекомендується, але і вкрай небажано. Це обумовлено низкою причин, зведених у таблиці.

Небезпека застосування йоду й зеленки для позбавлення від рідних цяток на шкірі
Небезпечні фактори Опис
Посилення кровообігу Призводить до зростання невуса і може спровокувати злоякісне переродження клітин
Фарбування При проведенні діагностичних заходів забарвлення освіти не дозволяє отримати повну інформацію про можливих пошкодженнях тканин і їх переродження у злоякісні форми
Опіки Опіки будь-якого характеру вкрай небажані для тканин з невусами. Тому їх припікання йодом або зеленкою повинні проводитися виключно за рекомендаціями доктора

Самостійне видалення несе за собою певні ризики.

Родимки ― нешкідливі освіти на шкірних покривах людини. Частіше вони є косметичною проблемою. Сучасна медицина надає ефективні способи позбавлення від невусів під наглядом лікаря. Важливо пам’ятати, що будь-які зміни в кольорі або розмірі утворення на шкірі не повинні залишатися непоміченими, тим більше не варто від них позбавлятися самостійно без допомоги фахівця.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: