Шрам після видалення родимки: як прибрати, чому утворюються

Невуси часто не доставляють клопоту, але іноді людина вирішує позбутися утворень. Існують наслідки, найбільш поширене — шрам після видалення родимки. З’являються опуклі сліди на шкірних покривах із-за схильності дерми окремо взятої людини до утворення рубців, і від обраного способу виправлення.

Шрам после удаления родинки: как убрать, почему образуются
Після висічення невуса можливо появи рубця на шкірі, який можна запобігти.

Причини видалення родимок

Незважаючи на те, що нинішня медицина володіє способами, які безболісно усувають невуси, вдаватися до таких процедур рекомендують при присутності наступних факторів:

  1. Постійні механічні пошкодження. Приміром, коли новоутворення розташоване в зоні підвищеного тертя: область гоління у чоловіків, ділянка на переніссі, якщо людина носить окуляри. Позбавляються від родимок і тоді, коли вони зачіпаються і натираються одягом.
  2. Злоякісний характер невуса. У такій ситуації видалення — небажана захід, а обов’язкова.
  3. Естетичний дискомфорт від пігментованого ділянки. Наприклад, якщо родимка була опуклою, великої або висячої.

Чому утворюються шрами після видалення родимки?

Область шкірного покриву, на якому розташовувалася колишня родимка, повинна покритися новим шаром дерми. Утворення шраму залежить від 2-х факторів:

Поява рубця після видалення родимки залежить від досвіду лікаря, методу терапії і особливості шкіри пацієнта.
  1. Використаного методу видалення і досвідченості лікаря. Поява шраму безпосередньо пов’язане з кваліфікацією медпрацівника і застосовуваної процедурою. Коли доктор зробив багато вилучень невусів, шрам найчастіше не з’являється.
  2. Схильність шкірного покриву до утворення шрамів і загальний його стан. Нерідко на генетичному рівні дерма схильна до виникнення шрамів і опуклих рубців. Крім того, утворення шраму рідше зустрічається на шкірі, яка еластична і пружна.

Загальний стан шкірних покривів тісно пов’язане з безліччю факторів, серед яких важливе місце займає здоровий і збалансований раціон. Людині слід включити в меню не тільки свіжі та корисні продукти, але і періодично вживати вітамінні комплекси, багаті вітамінами групи А, С і Е. Саме вони сприятливо впливають на шкірні покриви, роблять їх пружними і попереджають старіння.

Часто виникає гіпертрофічний рубець після видалення родимки. Обумовлено його новоутворення ускладненнями, які відбуваються, коли рана довго не заживає. Слід розвивається, якщо не дотримується необхідний догляд за пошкодженим шкірним покривом. В ранку іноді потрапляє інфекція, починається запальний процес і нагноєння. Після цього і залишаються гіпертрофічні рубці, які псують зовнішній вигляд і турбують їх власників. Тому важливо слідувати вказівкам лікаря по догляду за місцем віддаленої від родимки. Забороняється знімати шкірку з рубців, вона відвалиться самостійно, коли ранка загоюється. У випадках же, коли свербить шрам, болить чи палить, важливо звернутися до лікаря за додатковою консультацією.

Як прибрати шрами?

Використання медикаментозних препаратів

Якщо шрами після видалення родимок все-таки утворилися, важливо не займатися самолікуванням, і звернутися за допомогою до лікаря, який призначить необхідні засоби, що дозволяють прибрати рубці. Особливо це стосується віддалених родимок на обличчі, оскільки ситуація, коли з’явився опуклий слід, турбує власників як жіночої, так і чоловічої статі. Найчастіше, щоб видалити рубець, вдаються за допомогою фармакологічних засобів: кремів, мазей і гелів. Вони намазуються на зону, де раніше розташовувався невус.

Найбільш затребуваним препаратом при боротьбі з рубцями виступає гель «Контрактубекс». Засіб володіє протизапальною дією, який впливає на шкіру розслаблюючим чином, що стає причиною її регенерації. Але важливо відзначити, що курс терапії займає тривалий період. Наносять гель на шкірні покриви, звідки видалили невус, не менше місяця, до тих пір, поки шрам повністю не розсмокчеться. В окремих випадках може знадобитися і більш тривалий термін використання.

Дермабразія

Іншими словами, дермабразія — сучасний вид механічного пілінгу. Спосіб полягає в шліфовці тій ділянці шкірного покриву, де раніше з’явилася родимка, а нині утворився шрам. Шліфування виконують за допомогою спеціальної щіточки, наконечник якої обертається. При дермабразії усуваються безпосередньо поверхневі рубці, за рахунок чого ризик появи глибоких слідів зменшується.

Використання ін’єкцій (мезотерапія)

Часто для усунення шрамів вдаються до допомоги ін’єкцій колагену або жиру. Використовується метод для позбавлення від маленьких рубців. У процесі маніпуляції під шкірний покрив на місці шраму вводиться речовина, яка заповнює ділянку дерми, що робить рубець менш помітним. Крім усунення неестетичних слідів на шкірі, мезотерапія дозволяє і омолодити дерму, зробити швидше процес її регенерації. Шкірні покриви стають більш еластичними, підтягнутими і пружними. У методу є мінус — швидкоплинність результату. Після закінчення певного часу процедуру важливо повторювати. Крім цього, використовуються ін’єкції для боротьби зі шрамами не так часто, як інші способи, у силу високої вартості маніпуляції.

Видалення лазером

Під впливом променя лазера шкірні покриви регенеруються і стимулюється ріст нових шарів дерми. Щоб позбутися від шраму часто потрібно проведення декількох процедур. Використання лазерного видалення проводиться 2-ма методами:

  1. Вплив променів на кровоносні судини. Таким чином усуваються плоскі рубці, а опуклі стають плоскими і менш відчутними.
  2. Вплив на основний шар шкіри.

Хірургічний метод

Вважається найбільш складним методом видалення шрамів. В процесі хірургічного втручання на область, де утворився рубець, пришивають нову шкіру. В процесі маніпуляцій хірург працює скальпелем. Метод цей не тільки тривалий і важкий, але і дорогий. Видаляти рубець хірургічним шляхом дозволено тільки після того, як з моменту позбавлення від невуса пройшов 1 рік.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: