Парацетамол: на що звернути увагу?

Парацетамол – один із найбільш купованих у всьому світі препаратів, і своєю затребуваністю він завдячує багатьом факторам. Так, наприклад, його застосування практично не викликає побічних реакцій, до того ж, на відміну від багатьох інших, ці ліки нешкідливі для майбутніх матерів, жінок, що годують, і маленьких дітей. Засіб містить у собі один-єдиний компонент, і це підтверджує інструкція до його застосування: парацетамол – анальгетик, який здатний впоратися з болем і запалом самостійно. Також існують ліки, що містять у собі цей елемент як основний активний інгредієнт.

Парацетамол

Види випуску

Різноманітність наявних варіантів дозволяє підібрати найбільш зручний для прийому продукт у кожному конкретному випадку, а також вибрати один із наявних уподобань, представлених деякими фармацевтичними формами препарату. Сьогодні в аптеці можна зустріти парацетамол у таких видах:

  • таблетки;
  • шипучих порошках для розчинення у воді;
  • капсулах;
  • пакетиках;
  • супозиторіях;
  • пероральних розчинів для дітей.

Завдяки аналгетичній дії засіб використовується для полегшення болю, а рахунок жарознижувальної здатності швидко досягає зниження у хворої температури. При цьому експерти попереджають, що парацетамол не має протизапальної здатності.

Коли рекомендується його використання?

Парацетамол показаний при лікуванні захворювань, що протікають із жаром або болем від легкої до помірної інтенсивності у дорослих та дітей. Він буде корисним для лікування наступних видів болю:

  • головний;
  • менструальною;
  • спостерігається внаслідок травм, що не викликають запалення;
  • симптомів, спричинених грипом.

Яка доза є правильною та як її приймати?

Лікарі радять пацієнтам починати з прийому мінімальної дози, оскільки її може виявитися достатньо досягнення ефекту. Звичайна доза для дорослих при внутрішньому прийомі коливається в межах 500-1000 мг кожні 6-8 годин залежно від інтенсивності симптомів. Для дітей ліки випускається у вигляді розчинів для вживання, доза яких розраховується залежно від ваги або віку дитини.

Щоб добитися швидкого полегшення болю, краще приймати препарат поза їжею, тому що їжа завадить всмоктуванню його компонентів. Досить запитати ліки водою.

Чи є ризики?

Парацетамол – із найбезпечніших препаратів. І все-таки, він має особливості, які варто враховувати перед тим, як почати його застосування. Так, наприклад, тривале вживання у високих дозах викликає інтерстиціальну нефропатію, але особливо обережно із застосуванням цього засобу повинні поводитися люди з поганим станом здоров’я. 

До цих рекомендацій варто додати необхідність виключення одночасного застосування різних ліків, що містять парацетамол, оскільки вони можуть призвести до інтоксикації організму.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua