5 причин, чому казки корисні для дітей

Психологами доведено, що в дошкільному віці лише за один рік малюки здатні отримати в 20 разів більше знань, ніж на це здатні дорослі люди. Кожен день життя для дитини – нове відкриття, нові навички та нові можливості. Дуже важливо не пропустити цей період і проводити його з максимальною користю для інтелектуального, психічного розвитку дитини. Тож казки для дітей – не лише цікавий спосіб проведення дозвілля. Це повноцінна терапія та ефективна методика навчання. Великий вибір авторських казок чи творів народів світу для дітей ви можете підібрати в книгарні «Є».

Казки для дітей

Чим казкові історії так корисні для дітей

Прищеплювати людяність

Сучасний світ жорстокий. І чимало дітей копіюють поведінку оточуючих. Цей процес триває до моменту підліткового дорослішання. Тобто до того часу, доки дитина сама не навчиться формувати власну думку. Отже, у дошкільний період малюка слід оточити максимальною кількістю вдалих прикладів людяної поведінки. І повчальні казки – найпростіший спосіб продемонструвати, наскільки важливо бути в житті чесною, доброю, привітною, вихованою людиною.

Вміти аналізувати

Як і будь-який художній твір, казка має свою сюжетну лінію. І це розповідь з фіналом та мораллю. Дитина на прикладі казки може проаналізувати вчинки головних героїв, зробити певні висновки. Порада батькам: завжди обговорюйте персонажів казки, коли прочитали твір.

Розвиток мовлення

Через казки дитина завжди збагачує свій словниковий запас. Вона вперше чує назви предметів побуту, рослин чи тварин, явищ природи. А широка лексика має свої корисні впливи на розвиток дитини:

  • вміння чітко висловлювати свої думки;
  • легке освоєння філологічних наук, іноземних мов у майбутньому;
  • гарна пам’ять;
  • широкий кругозір.

Перший життєвий досвід

Чи знаєте ви, що діти, які багато читали в дитинстві, більш стійко сприймають будь-які життєві труднощі? Пов’язано це з пережитим літературним досвідом. Дитина запам’ятовує вчинки та ситуації казкових героїв. У реальному житті вона може повторити вже готову й зрозумілу для неї модель поведінки.

Приміром, як поводитися, коли ображають слабших. Якими будуть наслідки, якщо лінуватися та марнувати час? Як знайти вірних друзів та самому бути зразковим товаришем?

Розвиток творчих здібностей

Перші кроки до творчої професії – це гарна уява. І фантастичні казки чудово розвивають її в дитини. Також, доки малюк ще не вміє читати, він часто розглядає барвисті книжкові ілюстрації до казок. Це сприяє вмінню гармонійно поєднувати кольори, вимальовувати незвичні образи, створювати оригінальні ідеї.

Усе, що було закладено в дитинстві, завжди дає плоди в дорослому житті. Тож саме батькам вирішувати, яким буде дозвілля малюка. І як добрі дитячі казки здатні сформувати з дитини порядну людину.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua