Надійний захист багажного відділення

Для захисту салону існують спеціальні килимки. Їх виготовляють з гуми, текстилю чи поліуретану. Між тим не лише підлога в салоні потребує такого захисту. Досить популярними та затребуваними серед покупців залишаються килимки для багажника.

Головне призначення – захист обшивки та елементів кузова від пошкоджень вантажем. Тут важливо розуміти: якщо багажник буде охайним, то автомобіль можна буде продати дорожче.

Надійний захист багажного відділення

Типи килимків в багажник

Виріб може бути універсальним або модельним. Перший тип дозволяє використання в будь-якому автомобілі. Звичайно, форма автокилимка не буде в точності повторювати контури багажного відділення, але частково захистить його.

Модельні килимки більш надійні. Вони в точності повторюють кожну звивину багажника. Високі бортики виробу не дозволяють забруднювати обшивку. Якщо з вантажу пролилась якась рідина, то такі бортики втримають її та не дадуть забруднитися іншим елементам кузова.

Матеріали для виготовлення автокилимків в багажник

Незалежно від класу самого автомобіля, килимки завжди виготовлені з:

  • гуми;

  • текстилю;

  • поліуретану;

  • пластика.

Гумові моделі є не лише найдешевшим варіантом, але і найбільш практичним. Поверхню легко очищувати від забруднення. Якщо забезпечити правильний догляд, то гума може використовуватися багато років.

Текстильні вироби слід застосовувати в тих авто, які нечасто перевозять вантажі. Такий елемент більш декоративний: він не захистить від пилу та вологи, гірше сохне, може зберігати неприємні запахи.

Поліуретанові килимки легше гумових у два рази, більш різноманітні в плані кольору. Окрім чорного, автокилимок може бути сірим або бежевим. Поліуретан гарантує надійний захист від вологи та пилу. Матеріал не дубіє на морозі, як гума. Пластикові моделі не відрізняються особливою гнучкістю, але вони надійно захищають простір багажного відсіку від потрапляння води.

Кожен з варіантів потребує мінімум уваги. Під час мийки авто достатньо вийняти з нього всі килимки, обдати їх піною та водою.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua