Аналізи при прищах: які здають, підготовка, здача

Прищі часто зустрічаються у людей різних вікових категорій. Хтось звертається до лікарів, а деякі ні. Аналізи при прищах призначаються для визначення причин їх появи, а отримані результати допомагають підібрати ефективний метод їх лікування. Дослідження важливо проводити натщесерце, а при гормональних порушеннях потрібно здавати кров в певний день менструального циклу.

Анализы при прыщах: какие сдают, подготовка, сдача

Який привід при прищах здавати аналізи?

Причиною обстеження при різних висипах служить утруднення в постановки діагнозу. В основному проблеми з шкірним покривом виникають за таких патологічних станів:

 • збій гормонального фону;
 • неправильне харчування;
 • високий виробок тестостерону;
 • порушення в роботі печінки, жовчного міхура, органів травної системи, кишечника, нирок;
 • неправильний вивід води та солей з організму.

Головне — вчасно з’ясувати який стався збій в організмі, адже чим раніше виявити хворобу — тим швидше буде вироблено лікування висипань. При прищах слід здати аналізи і дочекатися їх результатів. Нерідко причиною стає сильне виділення шкірного сала з пір, яке викликає вугри при порушеній функції виділення секрету. При такій проблемі необхідно обстеження у лікаря-дерматолога, який призначить антибіотики та засоби для звуження пор. Кожне висипання на тілі може стати сигналом для людини про яке-небудь порушення в організмі. Приводом для здачі аналізів можуть бути довго незагойні прищі або хворобливі комедони. Згідно експертного думку дерматологів, якщо проблема шкірних покривів виникає у жінки старше 28 років, то причиною висипань у більшості випадків є гормональний дисбаланс.

Не слід починати лікування прищів самостійно без консультації у лікаря. Адже проблема може ховатися усередині організму і вимагати комплексного лікування, а не тільки на верхніх шарах дерми обличчя і всього тіла.

Які аналізи здають при прищах?

Анализы при прыщах: какие сдают, подготовка, сдача
Для виявлення причини висипань необхідно зробити аналіз крові, який покаже наявність патогенних мікроорганізмів.

Дослідження організму — це шлях до вирішення проблем шкіри. Для того щоб лікар прийшов до правильного висновку, призначаються такі види діагностики:

 • Аналіз крові. Часто беруть загальний і на біохімію. Виявляють наявність мікробів і бактерій в крові, з якими треба боротися за допомогою антибіотиків.
 • Бак посів. Виявляє наявність мікроорганізмів в організмі, які викликають запальні процеси на епідермісі людини.
 • Аналіз на гормони у жінок. Гінеколог бере мазок на мікрофлору. Також береться аналіз крові на перевірку гормонального фону.
 • Зішкріб. На виявлення шкірних паразитів — кліщів.

При акне і вугрової висипки потрібно здавати зішкріб з ділянок ураженої шкіри, кров на біохімію та на баланс гормональної системи. Адже порушення роботи залоз щитовидної і надниркової можуть вплинути на появу прищів на обличчі, спині і руках. Іноді обстеження затягується на деякий час, так як аналізи крові і зішкріб можуть перевірятися більше трьох днів для визначення причини появи вугрів і акне.

Підготовка і здача аналізів на гормони

Щоб правильно підготуватися до перевірки, необхідно:

 • Здавати кров бажано натщесерце і тільки з ранку.
 • Паркан на гормони у дівчат і у жінок проходить в певну фазу циклу.
 • Слід не вдаватися до фізичних труднощів перед здачею.

Інші аналізи

Додатковою процедурою для постановки точного діагнозу є зішкріб шкірних покривів на демодекоз.

Здати кров — це мінімум, також лікарі для визначення першопричини прищів можуть рекомендувати такі аналізи:

 • зішкріб шкірних покривів для виявлення кліща Демодекса;
 • рівень тестостерону та пролактину;
 • кількість глюкози і сечовини в крові.

Діагностика при вуграх, прищах повинна проводитися кілька разів, щоб визначити як проходить процес боротьби з ними. Перевіряти бажано комплексно, це допоможе виявити причину більш точно підібрати конкретне лікування. Варто також перевірити шкірні покриви на наявність бактерій і грибкових інфекцій, так як це може викликати сильні подразнення шкіри, свербіж, печіння і поява неприємних висипань у вигляді акне, акне, вугрової висипки або комедонов. Аналізи зможуть показати на що слід звернути увагу і з чого почати терапію.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
zmorshki.in.ua