Що знаходиться в прище і від чого залежить кількість вмісту?

Прищаві висипання, навіть поодинокі, псують життя багатьом. Часто людина намагається вичавлювати ці утворення. Склад прища дивує людей, їм здається, що всередині нічого немає. І дуже засмучує той факт, що потім на місці видавлювання з’являються запалення і ще великі висипання. Поява прищів не завжди пов’язане зі станом шкіри або внутрішніми захворюваннями, червоний горбок може з’явитися у будь-якої людини під впливом певних причин. Це доводять дослідження, проведені Анісімовій М. Ю. для роботи «Акне (Acne Vulgaris) з позиції доказової медицини».

Что находится в прыще и от чего зависит количество содержимого?

Що собою являє?

За своєю суттю внутрішні прищі є фурункулами — вызревающими всередині епідермісу наривами. Медичні працівники називають цю патологію фурункульозом. З якихось причин сальні залози дають збій і починають збільшувати вироблення секрету, тим самим закупорюючи пори. Всередині шкіри з-за цього починають розмножуватися бактерії і виникає запалення. На ураженому місці виникає нарив у вигляді внутрішнього прища.

Що виділяється прищик?

При закупорці пори зайвими виділеннями сальних залоз в епідермісі починається патологічний процес. На шкірі це виглядає як почервоніле ущільнення. У відповідь організм виділяє підвищену кількість лейкоцитів, які прагнуть до місця запалення, щоб його нейтралізувати. Хвороботворні бактерії всередині прища в такій боротьбі гинуть і накопичуються у вигляді гною. На шкірному покриві це виглядає як піднесення з білою головкою. Дерма в цьому місці стоншується і натягується, що призводить до її прорыванию і назовні виходить гнійна маса.

Для запобігання зараження прилеглих ділянок шкіри треба обробити прищ саліциловим спиртом.

При запаленні в микрососудах епідермісу міститься ексудат у вигляді прозорої рідини. Він знаходиться всередині і випливає з прища після виходу гною. Саме в ньому містяться хвороботворні бактерії, які, потрапляючи на здорові тканини, інфікує їх через пори шкіри. Це провокує появу нових внутрішніх прищів. У невоспаленном прыщике знаходиться шкірне сало або ороговілі частинки. Запалений червоний горбок містить таку суміш:

  • прозора білкова рідина, що виділяється серозними оболонками;
  • загиблі мікроорганізми і продукти їх життєдіяльності;
  • клітини імунної системи;
  • вода.

Щоб дезінфікувати рану після витікання з неї гною і прозорого ексудату, потрібно обробити прилеглі тканини саліциловим спиртом і прикласти до ранки цинкову або ихтиоловую мазь.

Від чого залежить кількість вмісту?

На обсяг рідинної маси, що наповнює прищ, впливають такі фактори:

  • Збої гормонального фону. Нестійке кількість естрогенів або підвищення рівня тестостерону негативно впливають на організм і викликають запальні процеси в епідермісі. Це веде до появи висипань на шкірі.
  • Недостатній догляд. Не знята вчасно косметика, недостатньо очищену шкіру обличчя, неправильно підібрані косметичні засоби заважають природному відлущуванню відмерлих клітин епідермісу. Пори забиваються, що перешкоджає виходу шкірного жиру, що виробляється сальними залозами. На цьому місці починається патологічний процес, який на шкірі проявляється у вигляді прища.
  • Навколишнє середовище. Недостатньо очищена від хімічних домішок вода, яку використовують для догляду за шкірою, теж негативно впливає на шкірний покрив і може викликати запалення. Забруднене повітря не дає дермі вільно дихати і насичуватися киснем, що викликає запальні процеси і появу прищів.
  • Перехідний вік. В цей період у дітей відбувається перебудова організму. Йдуть суттєві гормональні процеси та активний розвиток органів. На цьому тлі сальні залози виділяють набагато більше шкірного жиру, що веде до забивання пор і виникненню гнійних висипань.

Видавлювання прищів самостійно часто призводить до появи нових прищиків із-за інфікування шкіри масою, що знаходиться в збудженому місці і містить хвороботворні бактерії. Рекомендується звернутися до косметолога для професійного видалення висипу або до дерматолога, який підбере правильні препарати для лікування і усунення причин, що впливають на появу висипань.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: