Гостинг у психології та її причини: чому чоловіки не повертаються

Гостинг у психології та її причини: чому чоловіки не повертаються

«Все було добре, він був зі мною ввічливий, ніжний і милий і раптом пропав! Перестав відповідати на мої повідомлення та дзвінки! Що я зробила не так?!”. Чи бували з тобою ситуації, коли чоловік замість того, щоб порозумітися про причини розлучення просто починав тебе ігнорувати?

А найгірше в цій ситуації, що дівчина починає звинувачувати себе. Шукати причини ігнорування у своїй поведінці, якостях та характері. У цій статті буде розбір причин цієї поведінки чоловіків та пояснення чому турбуватися в ситуації держтингу не варто.

Поняття держтингу та його наслідки

Гостинг у психології та її причини: чому чоловіки не повертаються

Фото автора RODNAE Productions: Pexels

Поняття “гостинг” походить від англійського “ghost”, що означає “примара”. Гостінг – це закінчення дружніх або романтичних відносин шляхом ігнорування. Гостинг відносять до видів емоційного насильства, тому що людина, яку залишили саме таким шляхом, починає «з'їдати» себе зсередини. Він відчуває величезне почуття провини та займається згубним самокопанням.

Якщо ти випробувала на собі держтинг, то тебе не залишають такі думки, як «Чим я могла його образити?», «Що йому могло не сподобається?», «Напевно, це тому, що я багато балакала», «Не варто йому цього розповідати », «Напевно він вважав мене не рівним собі» і так далі.

Це дуже часто призводить до такого перекрученого процесу мислення, як румінація, тобто до нав'язливих думок. Ти не можеш думати ні про що інше, знижується активність та якість життя.

У ситуаціях держтингу ти ні в чому не винна. Перестань шукати причину у собі. Психологічно здорова людина так ніколи не використовуватиме держтинг.

Він знайде час і мужність перед тобою порозумітися. А щоб тобі було легше усвідомити це, давай розберемо причини різкого ігнорування з боку чоловіка.

Типи особистості чоловіків, які практикують держтинг у прикладах

Як сказано вище, що шлях держтингу обирають лише психічно хворі особи. Усього можна виділити три типи чоловіків, які практикують ігнорування. Тобі корисно їх знати, щоб у разі такої ситуації ти не стала звинувачувати себе.

Бідна та нещасна жертва

Він так вчинив, бо був наляканий. У минулих стосунках він був травмований. Можливо, це були зради, нерозуміння або психологічне насильство з боку колишньої пасії. Причиною може бути важке розлучення або незакінчені стосунки з колишньою дружиною.

Все було між вами добре, а він зник. І справді він відчував щирі почуття. І почала з'являтися прихильність до тебе. Але так як невдалий минулий досвід на нього тисне, нове кохання призводить його до ціпеніючого страху. Він починає відчувати тривогу та біжить.

Він тебе ігнорує, бо не знає, що сказати. Погодься, дуже дивно прозвучала б фраза: «Я закоханий у тебе, але боюся будувати з тобою стосунки». Цей чоловік розуміє, що при особистій зустрічі знову відчує потяг і не зможе сказати тобі про розлучення.

Гостинг у психології та її причини: чому чоловіки не повертаються

Гостінг: чому він мене ігнорує?

Або коли він напише тобі про бажання припинити стосунки настає страх перед озвучкою причини, адже ти ж швидше за все поставиш резонне запитання: «А що ж сталося?». Важко дорослому чоловікові відповісти на це правдиво: “Я просто боюся”.

приклад ситуації. Костянтин пережив тяжке розлучення. Застав свою дівчину у ліжку зі своїм приятелем. Після цього Костянтин піддався у незліченні одноразові зв'язки.

І тут до нього на роботу влаштовується до сусіднього відділу нова співробітниця Аліса. Якось за обідом вони розмовляли. Аліса виявилася цікавою співрозмовницею, Костянтин запросив її ненароком на каву, а потім кіно, а потім у ресторан, а потім і в гості.

Аліса просто зачарувала Костянтина, він захоплювався її розумом та начитаністю. Вона здавалася йому витонченою та прекрасною. Інтим із нею приносив якусь особливу радість. І ось цей злощасний момент Костянтин зрозумів, що закохався.

І тут він згадав, як буває боляче, якщо про його щирі почуття витирають ноги. Він злякався, що Аліса з ним вчинить так само, як і колишня дівчина. І він її заблокував у всіх соціальних мережах та месенджерах.

На роботі він її просто не помічати. Поводитися так, ніби з нею не знайомий. Усі починання дівчини розпочати розмову Костянтин саботував. Аліса почала божеволіти, не витримавши вона звільнилася.

І що ми маємо у підсумку: двоє нещасних людей, які б могли бути щасливими. У таких випадках чоловікові потрібно опрацювати тривожно-уникаючий тип уподобання.

Егоїстичний нарцис

Ох, нарциси на початку стосунків уміють запудрити голову. Все буде ідеально, а потім йому захочеться емоційних гойдалок. Нарциси часто вибирають тактику “ігнорування – раптова поява”.

Та ще й у добавок у нарцисів геть-чисто відсутня емпатія. Вони просто не замислюються про те, що від їхньої маніпуляції людині може бути погано. А точніше, якщо навіть і погано, то що з того? Головне йому добре.

Нарциса не влаштовує, що його дівчина не закриває всі його потреби і не задовольняє його бажання – це привід для ігнорування. Навіщо намагатися і працювати над відносинами, якщо можна знайти нові, де його облизуватимуть?

Нарцис вміє любити і розуміти лише себе, тому така тактика поведінки для нього властива.

приклад ситуації. «Нарешті він звернув на мене увагу!» — були думки Галини, котра кілька років безнадійно була закохана у двоюрідного брата своєї подруги Кирила. Початок стосунків були схожі на казку.

Але потім Галина Кирилу набридла, та й уже маячили на його обрії інші прихильниці. Молодий чоловік не вважав за потрібне порозумітися, у нього новий пристрасний роман, як би не до цього. А Галина зводила себе з розуму думкою, чим вона Кирила образила.

І на цьому історія не буде закінчено. Оскільки іноді Кирилові ставало нудно, він Галині нагадував про себе, проводив з нею кілька днів і зникав знову. А вона весь час намагалася зрозуміти, що з нею не так.

Підсумок такий: тривожний розлад у дівчини, а про нарциса й казати нема чого, по ньому вже давно психотерапія плакала.

Не від світу цього

Тебе в ньому привабила його творча натура, незвичайний вид діяльності або якась дивна особливість. Він фаталистий, постійно розмірковує про кохання, як у класичному романі чи любовній драмі.

І коли цей роман йде за його сценарієм, він втрачає до нього інтерес. “Значить не доля!” – думає він. Або він відволікся на щось важливіше і забув про тебе. Такі люди часто просто викидають інших людей, вони не мають усвідомлення того, що це може образити людину.

Він живе у своєму фантазійному світі, який далекий від реальності. Такого можна лише «зрозуміти та пробачити». Він не зі зла або з якимось наміром починає застосовувати держтинг. Просто він уже в іншому всесвіті, де тобі не було місця.

приклад ситуації. Мар'яна працює художником-реставратором. Професійна діяльність звела шляхи Мар'яни з Єгором – невизнаним генієм образотворчого мистецтва. Роман був пристрасним та бурхливим. Вони прямо надихатися не могли один одному.

Єгор розповідав Мар'яні про те, як вони йтимуть роками пліч-о-пліч, підкорюючи світ мистецтва. Про те, які красиві будуть діти. І звичайно ж, яке довге і щасливе життя їх чекає.

А потім Єгор раптово зник, бо його покликали очолювати новий проект закордоном.

Чоловіки, які практикують держтинг, іноді повертаються, але немає гарантій, що це знову не повториться. Чи варто давати шанс? Можна спробувати, але тільки з першим типом чоловіка і з урахуванням того, що він готовий працювати над своїм тривожно-уникаючим типом прихильності.

Пам'ятай, якщо чоловік практикує держтинг, твоєї провини тут немає. Проблема у його незрілій особистості, а не в тобі.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua