Як поводяться чоловіки після зради і що відчувають

Як поводяться чоловіки після зради і що відчувають

Зрозуміти людину іншої статі часом дуже складно. Тобі може здаватися, що він по-іншому мислить, переживає, відчуває інші емоції. І не завжди просто поставити себе на місце чоловіка, щоби розібратися в цьому.

Що відчуває чоловік після зради дружини? Чи завжди він кається і чому часом такого не відбувається? Чому зради повторюються, незважаючи на те, що він обіцяв, що такого більше не буде?

Як поводяться чоловіки після зради і що відчувають

Як поводяться чоловіки після зради і що відчувають

Фото JD Mason on Unsplash

Зрада завжди викликає бурхливу реакцію у людини, яка її здійснює.

Строго кажучи, причина багатьох зрад — це не статевий потяг, а саме бажання випробувати емоції, які вони не одружуються: адреналін, новизну, пристрасть, відчуття своєї сексуальності, затребуваності, потяг.

Але, крім усього цього, людина, яка змінила свою другу половинку, стикається з цілою низкою негативних переживань, які наступають у 3 етапи.

Стадія активних дій

Чоловік, який вчинив зраду, спочатку переживає сплеск адреналіну, який загострює всі почуття та відчуття, призводить до стану емоційного збудження, але за цим дуже швидко настає страх бути спійманим.

Навіть якщо рішення змінити з'явилося через розчарування у шлюбі, людина все одно не збирається залишати свою дружину, бо вона – частина її звичного способу життя, її зони комфорту. І він не готовий її втрачати.

Тому після зради довгий час його супроводжує страх, що вона все дізнається і це зруйнує їхні стосунки:

 • чоловік починає думати, чи не міг його хтось бачити з іншого;
 • чи не «попався» він на повідомленнях у телефоні, чи не видав себе якимось іншим чином;
 • продумує собі «алібі» у разі пред'явлення претензій;
 • думає у тому, як зберігати відносини, якщо правда відкриється.

Стадія каяття

Якщо все залишається в таємниці, то за емоційним збудженням приходять депресивні думки, занепад сил, почуття спустошення. Він спостерігає за дружиною, яка нічого не підозрює, і у нього виникає відчуття провини.

Чоловік згадує, з чого починалися їхні стосунки, з'являється ностальгія, він думає про все, що є між ним і дружиною. За виною приходить сором за вчинений ним вчинок, а потім і жаль.

Стадія вибачення

Жити з почуттям провини досить важко, тому чоловік починає прагнути полегшити своє сумління, часом навіть виникають думки, щоб у всьому зізнатися, отримати «наказні», але перестати мучитися моральними сумнівами.

Як поводяться чоловіки після зради і що відчувають

Фізіологічні ознаки зради у жінок та чоловіків

Не всі чоловіки насправді готові ризикнути шлюбом і у всьому зізнатися, тому справляються з почуттям провини іншими способами:

 • виправдовують і раціоналізують свій вчинок – причому переконує не дружину, яка нічого не підозрює, а самого себе;
 • знецінюють факт зради – вдають, що він нічого не означає, що це був лише випадковий зв'язок;
 • навпаки, надають факту зради більше значення – спробують себе переконати, що так було потрібно, що це любов;
 • звинувачують когось іншого у своєму вчинку – жінку, яка спокусила його або дружину, яка не приділяє йому уваги;
 • подарунками та турботою про дружину – чоловік стає більш уважним, намагається порадувати дружину, щоб полегшити своє сумління та загладити вину.

Після цього зазвичай настає почуття заспокоєння та повертається психологічний комфорт. Але важливо розуміти, що навіть якщо чоловік відчував муки совісті після зради, це ще не означає, що він більше ніколи цього не робитиме.

Зліт та падіння самооцінки

Дізнавшись про зраду, у дружини може знизитися впевненість у собі і самооцінка, адже з'являється неприємне відчуття, що коханий чоловік віддав перевагу іншій жінку.

Однак дружина зазвичай не замислюється, що чоловік теж починає відчувати проблеми із самооцінкою, яка пов'язана з його зрадою.

Підвищення рівня самооцінки

Зазвичай на самому початку, коли зрада відбувається, самооцінка підвищується. Так як він утверджується у своїй мужності, затребуваності, доводить сам собі, що він ще може завоювати будь-яку жінку.

Це відчуття підкріплюється поведінкою коханки, адже з нею як на першому побаченні – вона сміється з його жартів, дивиться на нього захопленими, закоханими очима.

Але це почуття проходить у той момент, коли йде ейфорія та збудження, спричинені викидом гормонів. Раціональна частина, яка відповідає за поняття «добре» та «погано», навпаки, активізується.

Зниження рівня самооцінки

Включається внутрішній критик, який починає соромити чоловіка, і підкидати йому думки про «жахливі» наслідки його вчинку. Це викликає почуття тривоги, невпевненості у завтрашньому дні, змушує сумніватися у собі.

Такі переживання негативно впливають на рівень самооцінки чоловіка, особливо, якщо дружина все ж таки дізнається про його зраду. Він одразу стає людиною, від якої не залежить її майбутнє, адже психологічно вся влада переходить до дружини.

Вона вирішує прощати його чи ні, зберігати шлюб чи виганяти до коханки. Більше того, навіть залишившись із чоловіком, він автоматично втрачає всі привілеї і ставати винним у будь-яких сімейних проблемах.

Багатьом чоловікам у такій ролі навіть складно виправдатися, тому що тепер він апріорі не заслуговує на довіру, а його думка нічого не означає. Так може тривати досить довго.

Замкнуте коло

Бажання жінки у цей період зрозуміле – їй потрібна сатисфакція. Але якщо вона занадто затягується, чоловік втомлюється бути «цапом-відбувайлом» і шлюб остаточно розвалюється.

Або він, продовжуючи зазнавати принижень, знову йде на зраду, просто щоб спробувати хоч якось підвищити свою самооцінку. Життя перетворюється на замкнене коло, де він зраджує, воно його прощає, він загладжує вину, а потім знову зраджує.

І щоб не потрапити в це коло, важливо, щоб обоє зупинилися, спробували усвідомити спочатку свої власні почуття, а потім поставили себе на місце партнера. Розібралися, що не так у їхніх стосунках, які потреби вони не можуть реалізувати у шлюбі та як це виправити.

Чи завжди настає каяття

Проходження 3 етапів емоційних переживань зради буває не в усіх ситуаціях. Зазвичай вони найбільш яскраво виражені, коли чоловік зраджує своїй дружині вперше, при цьому цінує стосунки і боїться її втратити.

Каяття не настає у разі, якщо:

 • чоловік звик постійно мати коханок і вважає це чимось поганим;
 • він не цінує і не поважає свою дружину і байдужий до її переживань;
 • він спеціально хоче, щоб вона дізналася про зраду, щоб заподіяти їй біль, помститися, або щоб вона сама припинила стосунки.

Зазвичай у таких ситуаціях чоловік, навіть якщо дружина викрила його у зраді, не намагається зберегти шлюб, повернути її довіру чи отримати прощення, оскільки психологічно він уже завершив ці стосунки.

Будь-яка реакція, яку відчуває чоловік – дуже індивідуальна, вона залежить від його характеру, темпераменту, життєвих принципів та поглядів, а також почуттів, які він відчуває до дружини. Кожна людина проживає свою гаму емоцій та справляється з нею по-своєму.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua