ТОП-10 секретів гармонійних стосунків між чоловіком та жінкою

ТОП-10 секретів гармонійних стосунків між чоловіком та жінкою

Чи є рецепт щасливих та міцних стосунків між чоловіком та жінкою? Коли люди сходяться один з одним, немає жодних гарантій, що це назавжди, що за цим не буде розчарування. Але є секрети, які допоможуть тобі уникнути цього.

ТОП-10 секретів гармонійних стосунків

ТОП-10 секретів гармонійних стосунків між чоловіком та жінкою

Фото автора Vika Kirillova: Pexels

Є 10 простих порад, які можуть значно збільшити твої шанси на хепі енд у відносинах, і не дозволити зробити помилки, які найчастіше призводять до розлучення.

 • Діліться позитивними емоціями

Не має значення, як давно ви разом. Ваші стосунки – як банківський рахунок, лише вкладати у нього треба не гроші, а емоції. Чим більше негативних емоцій, таких як гнів, образа, роздратування, зневага, заздрість, ревнощі, тим нижчий баланс. Якщо ви підете в мінус, ваші стосунки морально збанкрутують.

Щоб цього не сталося, потрібно щодня додавати до нього щось цінне для вас обох, а саме:

 • говорити одне одному компліменти;
 • ділитися радістю, захопленням, натхненням;
 • робити один для одного сюрпризи та подарунки;
 • приходити на допомогу один одному;
 • цінувати те, що робить партнер тобі.

Також важливо не втрачати пристрасті, продовжувати фліртувати, ходити на побачення, у кіно, подорожувати, влаштовувати романтичні вечори.

 • Підтримуйте один одного у досягненні цілей

На думку психолога Естер Перель, нас більше залучають люди, які активно залучені до життя, які мають пристрасть до чогось, бажання діяти, знаходити себе, своє покликання. Це ще називають вітальністю, тобто вмінням жити повним життям.

Але коли люди починають зустрічатися, вони ніби хочуть привласнити собі свого партнера. Бажають, щоб його пристрасть, авантюризм, харизма належали лише їм.

Проте, спроба замкнути все це вдома призводить до емоційного згасання людини, нудьги і втрати не лише сенсу життя, а й самої себе, своєї сутності.

Тому важливо не намагатися забрати всю увагу чоловіка собі, а навпаки, підтримувати його устремління, амбітні бажання, його спілкування з іншими людьми. У той же час, потрібно і в собі розвивати ці риси. Чоловік має підтримувати в цьому й тебе.

Тоді ваш інтерес один до одного не згасне, тому що ви завжди змінюватиметеся, розвиватиметеся, активно взаємодіючи із зовнішнім світом.

 • Відмовтеся від звички бути правим

ТОП-10 секретів гармонійних стосунків між чоловіком та жінкою

Відносини без конфліктів та сварок

Іноді люди у будь-якій суперечці хочуть довести свою правоту. У відносинах завдання зовсім інше – дійти компромісу. Але для цього потрібно притримати свою зарозумілість та почути те, що хоче донести інша людина.

Бажання бути завжди правим – це лише когнітивна звичка, яка керує життям людини і значно псує якість її стосунків з оточуючими.

Якщо ти хочеш досягти гармонії у відносинах, у будь-якій суперечці постав собі питання, що для тебе зараз важливіше: довести свою правоту або порозумітися з людиною, яку ти любиш.

 • Просто говоріть правду

Це означає не просто не брехати один одному про якісь важливі речі, не зраджувати, тримати це партнеру слово. Це ще й казати, коли тебе щось не влаштовує у стосунках, ділитися своїми життєвими планами, цілями, бажаннями.

Якщо тобі не вистачає уваги чоловіка, замість натяків, образи та роздратування з цього приводу – чесно скажи йому, що ти відчуваєш і чому.

Будь готова не лише говорити правду, а й чути її від чоловіка. Відкритість передбачає як твою відвертість, а його право говорити у тому, що негаразд у відносинах.

Саме з таких зізнань починаються позитивні зміни, коли ти та твій хлопець разом шукайте вирішення проблеми.

 • Не шукайте винних

Дослідження Дж. Готтмана та Р. Левенсона, які вони проводили понад 17 років, допомогли виявити 4 фактори, які можуть приречити пару на розлучення. Один із них – це позиція «Винен не я, а ти».

Якщо ти хочеш досягти гармонії у відносинах, важливо перестати шукати «цапа-відбувайла», адже будь-яка проблема в парі – результат дій обох партнерів. Важливо зосередити свою енергію на тому, як виправити помилку, а не на тому, хто більше винен у ній.

Почуття провини вважається одним із найнебезпечніших переживань, які можуть зруйнувати все добре, що є між вами.

 • Ставте себе на місце одне одного

Це простий психологічний прийом, на який здатна абсолютно будь-яка людина. Цю здатність нам дають дзеркальні нейрони, завдяки яким ми можемо не тільки зрозуміти, а й відчути, що відчуває інша людина. І чим він нам ближчий, тим легше це зробити.

 • Давайте собі час скучити

Простіше кажучи – відпочивайте один від одного. Як би близькі ви не були, у парі має бути трохи вільного простору. Тільки на відстані ви можете зрозуміти, як дорогі один одному. Тому намагайся не «залипати» на чоловікові, розвивайся, займайся тим, що тобі подобається, спілкуйся з близькими і дай йому таку можливість.

 • Вчись розуміти себе

Ключ до гармонійних відносин – це свідомість. Коли ти злишся, ображаєшся, роздратована, коли пред'являєш людині претензії, відчуваєш ревнощі, важливо розуміти в чому причина цих почуттів – у поведінці чоловіка чи у твоїх неопрацьованих психологічних травмах.

Щоб відокремлювати одне від одного, треба познайомитися із собою, зі своїми комплексами, страхами, сумнівами, очікуваннями, знати свої «больові точки», тригери, які викликають у тебе бурхливу емоційну реакцію та вміти не дозволяти їм руйнувати стосунки.

 • Не критикуйте одне одного

Критика, звернена на нашу адресу, завжди сприймається як загроза, наче тебе заганяють у кут. І завжди виникає відчуття образи, несправедливості, бажання заперечити, виправдатися.

Такий спосіб реагування люди засвоюють ще з дитинства, коли їх лаяли батьки або ставили погані оцінки вчителя. Тобто це завжди ситуація, де один вищий і сильніший за інший.

Але стосунки між чоловіком та жінкою будуються на рівністі та взаємності. Ти не мама для чоловіка, яка повинна його критикувати, виховувати, повчати та оцінювати його поведінку. І він не повинен ставитися так до тебе.

Якщо ви хочете побудувати гармонійний союз, важливо не забувати про свої початкові ролі, не підміняти їх іншими. Тому, коли тобі не подобається якась поведінка чоловіка, варто вдаватися не до критики, а до «Я-повідомлень».

Говори про свої почуття, а не про його поведінку.

 • Живіть у реальності, а не у своїх очікуваннях

Починаючи стосунки, людина завжди будує певні очікування щодо цього. Він уявляє, яким буде спільне майбутнє з цим партнером, як він поводитиметься, якою буде сім'я. Зазвичай ці уявлення ґрунтуються на батьківській моделі поведінки.

У цьому немає нічого поганого, просто важливо усвідомлювати, що у чоловіка можуть бути зовсім інші уявлення про те, як усе має бути. І якщо реальність не відповідає очікуванням це призводить до роздратування та розчарування.

І не тому, що чоловік виявився гіршим, ніж він є, просто ти думала, що буде інакше. Тому в якийсь момент важливо придивитися до людини та зрозуміти, хто насправді перед тобою. Чого він хоче, про що мріє, які у нього є переваги та недоліки.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua