Чоловік нічого не хоче робити для сім'ї і вирішувати стосунки як поводитися

Чоловік нічого не хоче робити для сім'ї і вирішувати стосунків як поводитися

Відносини можна назвати проблемними, якщо одна зі сторін просто пасивно сприймає все, що робить партнер, не виявляє ініціативи і не допомагає. Розбираємось, чому чоловік нічого не хоче робити для жінки у стосунках і як це виправити.

ТОП-7 частих причин бездіяльності чоловіка

Чоловік нічого не хоче робити для сім'ї і вирішувати стосунків як поводитися

Фото Alex Block on Unsplash

 • Відсутність кохання

Напевно, перше, що спадає на думку, коли жінки скаржаться на небажання чоловіка щось робити для неї, – відсутність кохання. Він розлюбив і більше не хоче дбати про неї, виявляти увагу чи дарувати подарунки.

Справді, якщо ти перестала когось любити, то навряд чи готова витрачати на нього час, гроші. Часто найкращим рішенням здається можливість без скандалів пережити та відпустити ситуацію. Спроби повернути почуття, якщо їх справді немає, можуть призвести до розчарування.

Але є й інший вихід. Якщо ви в шлюбі і є вагомими причинами для його збереження, прояви мудрість і переконай партнера ставитися з повагою один до одного, ділитися проблемами і разом шукати способи їх вирішення.

 • Лінь

Це лише у казках та любовних історіях пишуть, що чоловік готовий зробити все для своєї коханої. Насправді багато молодих людей у відносинах з жінкою виявляють відверту лінь.

Щоб стосунки були міцними, міцними та тривалими, потрібно намагатися їх підтримувати та розвивати. Це величезна праця, причому брати її на себе повинні обидві сторони. Тільки тоді пара стане ідеальною, такою, про яку мріють усі закохані дівчата.

Ось лише кілька ключових моментів:

 • Партнерам важливо робити те, що дозволить другій половині відчути себе комфортно та спокійно.
 • Потрібно підтримувати один одного у важкі хвилини.
 • Рішення ніколи не будуть вірними, якщо їх приймає одна людина, а друга лише погоджується з ними.
 • Потрібно знаходити у собі сили для емоційної підтримки. Неважливо, радіє чи сумує твій партнер, якщо ти в цей час відчуваєш діаметрально протилежні почуття, необхідно знайти в собі сили для співпереживання.

Втім, така ідеальна картина далека від реальності. Багато чоловіків – свого роду королі. Чи подружжя їх такими зробило, батьки, чи самі вони одного разу вдало приміряли корону під голову, не має значення.

Чоловік нічого не хоче робити для сім'ї і вирішувати стосунків як поводитися

Що робити, якщо чоловік не вкладається у стосунки?

Проблема в тому, що їм важко підводитися з дивана, надавати допомогу. Їм ліньки запитати, як у тебе справи і дійсно побачити, що за звичайним «нормально» ховається біль від приниження шефа, розчарування від того, що ти пізно повернулася, а він грає в танки і чекає на вечерю.

Такі чоловіки не можуть запропонувати поїхати на допомогу твоїм батькам або вибрати готель для відпустки. Не хочуть зустріти тебе з роботи або присвятити два вечори на тиждень тому, щоб возити дитину на тренування.

Рішення – в обговоренні проблеми, спробах мотивувати партнера бути більш уважним та чуйним до тебе.

 • Звичка

Можливо, чоловік не такий вже й лінивий, але через звичку не може або не хоче нічого робити для жінки.

У його сім'ї всім управляла мати. Тато приходив на обід, дивився телевізор, копався на городі. Він ніколи не виявляв ініціативу, і був як слухняний солдатик у руках мами-генерала.

Навіть якщо ти не маєш авторитарного характеру, твій чоловік продовжуватиме реалізовувати звичну модель поведінки.

Інша можлива причина – за час самотнього життя юнак відвик виявляти ініціативу та дбати про інших.

Хоч би що лежало в основі звички, щоб виправити ситуацію, потрібно:

 • Більше розмовляти зі своїм чоловіком, говорити про те, де та коли тобі потрібна підтримка.
 • Частіше дивитися разом фільми, звертаючи увагу партнера на сцени турботи та кохання.
 • Якщо ви вже сім'я, схожі на тренінги для сімейних пар.

Всупереч поширеній думці, навіть звички, що вкорінилися, можна перемогти.

 • Відсутність мотивації

У деяких випадках чоловікові начебто і не ліньки, і допомагати він усім звик, але саме для тебе робити нічого не хоче. Можливо, думає, що ти й так уже його любиш – немає сенсу боротися за твою увагу.

Часто такий підхід характерний для пар, які прожили разом кілька років. Згодом проходить інтерес до партнера. Здається, ти знаєш його наскрізь, і щоб ти не зробив, все буде, як раніше.

У цьому випадку може допомогти наступне:

 • Сімейна терапія, спрямовану відродження взаємного інтересу.
 • Зміни жінки, створення нового стильного образу.
 • Іноді спрацьовує штучне створення умов ревнощів.

Але відсутність бажання щось робити у чоловіка може бути пов'язана і з думкою, що відносини збудуються самі, робити для їх розвитку нічого не потрібно. Поки він не змінить цієї точки зору, чекати від нього чогось може виявитися марною тратою часу.

Сильна жінка – слабкий чоловік

Причина ця двояка. З одного боку, жінка своїми лідерськими якостями авторитаризмом заглушає чоловіка. Він спочатку ніби намагався щось зробити, але згодом зрозумів, що все марно. Віддав владу та ініціативу жінці.

Якщо ти опинилася в такій ситуації, виправити її можна тільки якщо ти почнеш працювати над собою. Прийде сила, якою ти володієш, реалізовувати на роботі, у спорті, хобі. Будинки ж бути м'якою, теплою, затишною жінкою.

Інший спосіб – перервати ці відносини, знайти сильнішого чоловіка, який зможе відповісти на твою напористість та авторитаризм.

Але проблему можна розглянути з боку чоловіка. Якщо він звик до самотності, до того, що жінки, дізнавшись про його слабкості, кидають його, то й тобі він навряд чи захоче робити щось особливе.

У цьому випадку, якщо юнак тобі справді важливий, доведеться переконати його у глибині своїх почуттів. Потім потихеньку мотивувати на надання підтримки, прояв ініціативи та бажання бути з тобою.

 • Упередження

Думаєш, що до забобонів схильні лише молоденькі дівчата чи старі бабусі? Ні, чоловіки також звертають на них увагу. Мало того, дозволяють їм керувати своїм життям.

Одна історія – чоловік і жінка не розписувалися, але ночували поперемінно один одного, разом проводили час. Якось вона подарувала йому на день народження квіти, а на новий рік – годинник. На ці подарунки були об'єктивні причини.

Проте партнер сприйняв квіти, як символ похорону, а годинник – як натяк на старість та швидку смерть. Розкрився і сказав, що стосунки більше продовжувати з нею не буде. Жінці довелося знайти інше тлумачення подарунків і довго переконувати чоловіка, що вона не бажала зла.

Потім вона тривалий час показувала, як він їй важливий, як вона цінує кожну мить, проведену з нею, як тішимо її підтримка. Згодом коханий розтанув і знову став допомагати їй, дбати.

 • Страх

Про це нечасто згадують, але чоловіки можуть нічого не робити для жінки, тому що відчувають різні страхи:

 • Вони можуть боятися полюбити та втратити кохану.
 • Переживають, що, відкрившись або зробивши щось потаємне, стануть об'єктом глузувань.
 • Бояться не сподобатися.
 • Прагнуть уникнути ситуації, коли кохана жінка перетвориться на домашнього монстра. Вони переживають, що потенційна дружина скандалитиме, змушуватиме підкорятися, не дасть займатися улюбленими справами.

Єдиний спосіб, як виправити подібні ситуації – дозволити чоловікові побачити, що ти належиш до нього з любов'ю та повагою. Якщо він буде впевнений у тобі, то кількість страхів помітно зменшиться. А йому самому буде приємно бути люблячим, дбайливим партнером.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua