Чоловік приділяє мало часу сім'ї – поради психолога

Чоловік приділяє мало часу сім'ї – поради психолога

Під час очікування дитини, ви планували все робити разом із чоловіком, розділяти турботи у догляді за малюком, разом брати участь у вихованні. Однак ти все частіше помічала, що чоловік все менше часу проводить удома, з сім'єю?

На жаль, це досить часто історія. Давай спробуємо розібратися, чому змінилися ваші взаємини, а також що робити, щоб змінити ситуацію.

Можливі причини віддалення чоловіка

Чоловік приділяє мало часу сім'ї – поради психолога

Фото автора Polina Tankilevitch: Pexels

Насправді засмучуватися, що чоловік став рідше проводити із сім'єю часу, не варто. За цим можуть стояти вагомі та логічні причини. Тому страх та істерики – не найкращі помічники на шляху до нормалізації відносин.

Що може сприяти віддаленню чоловіка:

 • Зайнятість.

Причина може бути банальною: чоловік багато працює та зайнятий. Він має зобов'язання – забезпечувати свою сім'ю, і він їх чудово виконує. Йому хочеться, щоб ви ні чого не потребували, і намагається щосили.

 • Особливості виховання.

Чоловік міг виховуватись у сім'ї, де всі обов'язки щодо догляду за дітьми та будинком лежали на мамі. Папа ж міг займатися лише тим, чим хочеться йому. Таку установку складно переламати, адже вона є досить вигідною для чоловіка.

 • Адаптація нової ролі.

Коли з'являється маленька дитина, всі члени сім'ї відчувають стрес. Це відбувається навіть у тому випадку, якщо дитина не перша. Вся організація сімейного процесу зазнає змін. До неї доведеться пристосуватися.

Чоловік, незважаючи на сильний дух і характер, переживає зміни не менше, ніж інші. Йому доводиться миритися насамперед із тим, що він відходить другого план у житті жінки. Тепер головним об'єктом турботи для дружини стає маленька «грудочка».

Чоловік може не показувати свої переживання, але йому справді важко перебудовуватися. Саме для того, щоб приховати свої почуття, він здатний почати віддалятися і намагатися менше проводити час у сім'ї. Це можливо відбувається несвідомо. Він просто шукає приводу затриматися на роботі чи ще десь.

 • Ти стала нервовою.

Для тебе народження дитини, це також величезний стрес. Твій організм піддається фізіологічним та гормональним змінам. Твій настрій здатний змінюватися часто і швидко. Ти зриваєшся, кричиш і звинувачуєш усіх довкола.

Чоловіки рідко ставляться до цього з розумінням та прийняттям. На жаль, замість підтримки та допомоги ти можеш зіткнутися з віддаленням партнера. Він воліє уникати спілкування з тобою, щоб рідше потрапляти по гарячу руку.

 • Ти відштовхуєш його.

Буває чоловіки, із задоволенням, беруть участь у догляді та вихованні дітей. Однак є жінки, які вважають за краще одноосібно приймати рішення або вважають чоловіка недостатньо компетентним у дитячих питаннях.

Тому коли чоловік намагається допомагати, дружина сама відштовхує словами або поведінкою. Їй нічого не подобається з того, що робить чоловік. Якоїсь миті чоловік здатний замкнутися і зовсім відсторонитися. Адже який сенс допомагати, якщо людина не потребує цього.

 • Чоловік не почувається потрібним.

Іноді постійні закиди призводять до того, що чоловік перестає відчувати себе потрібним, важливим і гідним. Швидше за все, ти перестала хвалити його, дякувати за зроблене. Часто сімейні пари мають таке, що вони сприймають будь-які дії як належне, навіть не замислюючись, скільки зусиль докладає людина.

Чоловік приділяє мало часу сім'ї – поради психолога

Тож чоловік приділяє тобі мало уваги?

 • Чоловік не почувається бажаним.

Чоловік хоче почуватися чоловіком, сильним бажаним. Жінки через свою зайнятість або фізіологічні проблеми, не завжди можуть подарувати коханому це відчуття. На жаль, чоловіки не люблять говорити про проблеми, тому їм простіше віддалитися від своєї жінки без пояснення та з'ясування стосунків.

 • Ти перестала любити себе.

Складно любити себе, якщо в тебе ще зовсім маленька дитина і на себе нема часу. Але якщо дитина підросла, а ти також не стежиш за своїм зовнішнім виглядом, чоловікові це може не подобатися. Чоловіки люблять доглянутих жінок, які самі цінують себе.

Як поводитися, щоб чоловік більше проводив часу вдома

Одні стосунки не схожі на інші, тому однозначних відповідей на те, що сталося у вашій родині, що вплинуло на зміни, немає. Однак якщо тобі хочеться, щоб чоловік частіше бував удома, а також допомагав із дітьми, тобі варто поміняти ваші звичні погляди.

 • Повідом, що потребуєш присутності чоловіка.

Варто в м'якій формі сказати своєму партнерові про те, що ти потребуєш його присутності та уваги. Можливо, він і не здогадується про таке бажання. Йому буде приємно усвідомлювати, що він незамінний та бажаний.

 • Проси про допомогу.

Часто жінки ображаються на чоловіків, що вони не помиють, хоча самі не намагаються цього транслювати. Не варто чекати, що чоловік сам здогадається, що тобі потрібно допомогти. Чоловікам варто чітко повідомляти про свої очікування. Вчись говорити з чоловіком правильно, і він буде готовий прийти до тебе на допомогу будь-якої миті.

 • Не відмовляйся від будь-якої допомоги.

Навіть якщо тобі здається, що чоловік робить все не вірно, варто з вдячністю ставитись до ініціативи. Якщо є розбіжності у питаннях виховання, промовляйте їх. Про все можна домовитися з близькою людиною.

 • Більше відпочивай.

Це тобі потрібно для того, щоб емоційне тло налагодилося, і ти не спалахував як сірник. Твій спокій та приємний настрій будуть притягувати чоловіка і йому захочеться частіше перебувати вдома.

 • Допомагай чоловікові стати гідним батьком.

Жінка здатна спрямовувати свого чоловіка. Звичайно це не про нотації та настанови. Тут йдеться про плавну та ненав'язливу допомогу в процесі виховання. Чоловікові варто дати зрозуміти, що дітки приносять масу задоволення та щастя.

Розмови про взаємну допомогу, а також про те, що тільки командою та особистим прикладом зумієте виховати «гідних» дітей, варто проводити мудро та без тиску.

 • Найчастіше хвали та дякуй чоловікові.

Кожну дрібницю варто відзначати і з вдячністю до неї ставитися. Похвала та подяка – це те, заради чого чоловік буде готовий на нові подвиги та досягнення. До жінки, яка не скупиться на похвалу, чоловік прагне додому, йому більше часу хочеться з нею проводити.

 • Будь тепла, турботлива і жіночна.

Всі жіночі риси варто розвивати, адже саме тепло і жіноча привабливість манить чоловіків. Заради жіночих чарів і м'якої вдачі, чоловік здатний поспішати додому та допомагати своїй дружині в будь-яких починаннях.

 • Промовляй свої бажання.

Не забувай і про те, чого ти хочеш. Ви нарівні берете участь у житті своїх дітей та сім'ї, тому якщо чоловік ухиляється від своїх обов'язків, слід йому нагадати про те, що ви команда. Однак не слід розмови вести в контексті претензій та істерик. Говори впевнено та спокійно.

 • Більше розмовляйте.

Для досягнення порозуміння з різних питань варто говорити. Лише за допомогою розмов є можливість почути одне одного та зрозуміти. Але розмови повинні мати приємний характер, інакше чоловік ще більше віддалятиметься.

 • Більше проводьте час лише вдвох.

Зближенню допомагають спільні подорожі, похід у кіно, кафе; загалом все, що ви любили робити до народження дітей. Можна це робити не так часто, але ввести у своє життя ці традиції точно стоїть. Це допомагає відродити колишню пристрасть та зміцнити близькість сьогодні.

Вічно ми вимагаємо від партнера чогось, не усвідомлюючи, що вже давно не створюємо ту атмосферу, де в нього виникає бажання щось робити. А іноді й дозволяємо йому поводитись так, як нам би того не хотілося.

Відносини — система взаємодії не проста, тому підхід до партнера включає індивідуальний підхід. Ми спільно один з одним вибудовуємо простір, де нам комфортно та добре.

Тому для досягнення гармонії в нашій загальній системі нам доводиться десь підлаштовуватися, знаходити точки дотику, а десь не обходиться без розмов та суворих домовленостей. Тому шукати точку комфорту у вашій родині варто лише вам двом.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua