Коли не вдається досягти оргазму: що таке аноргазмія та як вирішувати проблему

Хороший секс не обов'язково має закінчуватися оргазмом. Та й оргазми бувають різні як фізичними проявами, так і просто приємними відчуттями в голові. Але що ж тоді таке аноргазмія?

Коли не вдається досягти оргазму: що таке аноргазмія та як вирішувати проблему

Аноргазмією називають менш інтенсивні, ніж раніше, рідкісні або відсутні оргазми. І обов'язково за умови сексуального збудження та звичної стимуляції (бо якщо їх немає, оргазм може бути скоріше випадковістю).

Це правда, що частота та інтенсивність оргазмів у жінок різниться. На те, наскільки часто вони приходять і наскільки інтенсивними бувають, можуть впливати різні фактори: стресові навантаження на роботі, проблеми зі здоров'ям, незбалансоване харчування.

І тут важливий момент: аноргазмію жінці діагностують лише тоді, коли те, що з нею відбувається, її не влаштовує (те саме, до речі, працює з «передчасною еякуляцією» у чоловіків). Майже в кожному тексті на тему ми пишемо про те, що в той час, як одній жінці для задоволення потрібен множинний оргазм, інший буде неймовірно добре з чоловіком, якого вона просто любить.

У цій статті ви дізнаєтеся:

Як зрозуміти, що це саме аноргазмія

Коли не вдається досягти оргазму: що таке аноргазмія та як вирішувати проблему

Як підказка для розуміння того, чи є проблема чи ні, можна використовувати класифікацію типів аноргазмії. Вона буває:

  1. довічна (якщо оргазму був ніколи);
  2. набута (якщо оргазми зникли раптово);
  3. ситуативна (якщо оргазмів немає у певних ситуаціях, скажімо, якщо ти займаєшся сексом не у власному ліжку, а десь ще, якщо вдома є інші люди, якщо в кімнаті яскраве світло, а не приглушене — тощо);
  4. узагальнена (якщо є проблема з оргазмами, але не їхнє повне зникнення).

Але перш за все орієнтуйся на свої відчуття. Якщо тобі не подобається секс, тому що в ньому немає оргазму ніколи або майже ніколи, якщо він досягається довше або не дає очікуваного спектра відчуттів, це привід поговорити зі спеціалістом – сексологом або гінекологом зі знаннями в сексології.

Чому виникає аноргазмія

Як сексуальне збудження, і власне оргазм — це складні реакцію різні фізичні, емоційні, сенсорні і психологічні стимули. Порушення будь-якої ланки цього ланцюжка може призвести до того, що оргазм пропаде.

Так, оргазм може бути утруднений через невдоволення власним тілом, релігійні уявлення про секс, відсутність емоційної близькості між партнерами, труднощі з трансляцією сексуальних потреб і переваг, прощену зраду, яка досі сидить у голові… І так далі, тощо .

На здатність жіночого організму до досягнення оргазму можуть впливати будь-які хронічні захворювання (від діабету до гіперактивного сечового міхура), гінекологічні операції та навіть процедури, ліки (від артеріального тиску, антигістамінні, антидепресанти). А також вживання алкоголю та куріння, які пригнічують нервову систему.

Резюмуючи: всі дуже індивідуально і «найчастіші причини» не готові виділяти навіть лікарі.

Як лікують аноргазмію

Коли не вдається досягти оргазму: що таке аноргазмія та як вирішувати проблему

Лікування аноргазмії завжди залежить від того, що саме спровокувало проблему. Комусь буде достатньо обговорити з лікарем нові методи стимуляції, комусь вивчити способи мастурбації, щоб краще пізнати своє тіло. У складніших (але — увага — не безнадійних!) випадках потрібна консультація психотерапевта та когнітивно-поведінкова терапія.

Головне, пам'ятати, що якщо таке трапилося з тобою, то немає нічого ненормального. Це просто медичний стан, який потребує правильного лікування та, на щастя, успішно лікується. Все обов'язково вийде.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua