Очевидне-неймовірне про ерекцію: чи реально протриматися всю ніч і як працює масаж лінгаму

Деякі чоловіки кажуть, що «без проблем можуть усю ніч». А деякі жінки впевнені, що якщо з ерекцією погано, то тут вже нічим не допоможеш. Щоб зрозуміти, як справи насправді, поставили кілька питань урологу, андрологу, доктору наук Олександру Лубенникову.

Очевидне-неймовірне про ерекцію: чи реально протриматися всю ніч і як працює масаж лінгаму

Ерекція це стан, коли статевий член наповнюється кров'ю і ця кров підтримує його в певному положенні. Говорячи лікарською мовою, це такий судинний механізм, в основі якого лежить збільшення припливу крові до статевого члена та зменшення венозного відтоку.

Скільки триває нормальна ерекція?

Вважається, що ерекція чи статевий акт, які тривають менше двох хвилин – це прискорена еякуляція. Тобто нижня межа норми становить приблизно дві хвилини. Хоча, будемо справедливі, на цю тему досі сперечаються навіть експерти: у якихось джерелах нижнім кордоном рахують одну хвилину, у якихось — три.

Якщо говорити про верхню межу, то після 15-20 хвилин настає утруднена еякуляція. У середньому тривалість статевого акту становить 4-5 хвилин.

Чому “можу всю ніч” – це скоріше легенда, ніж реальне життя?

Тому що будь-яка еякуляція супроводжується періодом рефрактерності, зниженням збудливості. У його основі лежить природний механізм. Спочатку статевий акт (у тому числі і в людини) був задуманий для продовження роду та появи потомства, а найбільш життєздатні та активні сперматозоїди знаходяться саме у першому еякуляті. Тому після еякуляції природі, так би мовити, більше половий акт не потрібний. І, до слова, період рефрактерності з кожним новим статевим актом стає дедалі тривалішим.

Що впливає на те, трапиться ерекція чи ні?

Ерекція – це психофізіологічні механізми. У нашому організмі є процеси та органи, на роботу яких психікою ми вплинути не можемо. Наприклад, викид жовчі або биття серця. А ось з ерекцією зовсім інша річ.

Безумовно, насамперед має бути бажання сексу, і бажання саме з цим партнером. Це явище ми знаємо під терміном «лібідо», без якого навіть за нормальної ерекції адекватного статевого акту не станеться.

Відсутність психологічних травм у минулому та синдрому тривожного очікування сексу (якісь моменти, через які чоловік відчуває невпевненість) теж впливають на ерекцію. Насправді факторів дуже багато, кожен випадок слід розглядати окремо. І, звичайно, з погляду фізіології у чоловіка має бути все гаразд зі здоров'ям для нормального артеріального припливу та зменшення венозного відтоку.

Як чоловік може допомогти своїй ерекції сам і що може зробити жінка?

Очевидне-неймовірне про ерекцію: чи реально протриматися всю ніч і як працює масаж лінгаму

По-перше, чоловік повинен вести здоровий спосіб життя: стежити за вагою, достатньо спати (під час сну виробляється тестостерон, який формує лібідо), займатися спортом та відмовитися від шкідливих звичок. По-друге, контролювати рівень глюкози та холестерину. Звучати може нудно, але це дійсно важливо для роботи артерій.

Щодо жінки, то допомогти може швидше не вона сама, а діалог із нею. І формування у парі довірчих відносин, у яких можна розповісти все про свої бажання.

Якщо статевий член під час збудження піднімається «не остаточно» — це варіант норми чи патологія?

Ні, це не вважається нормою. Ерекція має п'ять фаз, і якщо проходить тільки фаза тумесценції (збільшення статевого члена в обсязі) або фаза наповнення (збільшення товщини та довжини статевого члена та ерекції), але немає ригідності (а ерекція характеризується саме ригідністю, тобто твердістю), то це може бути ознакою порушення еректильної функції.

Коли ставиться діагноз еректильна дисфункція?

Коли чоловік приходить до лікаря і каже: «Доктор, у мене ерекція стала гіршою», увагу звертають на два головні показники: наскільки вона стала гіршою (для цього є спеціальні опитувальники) і як часто це відбувається (важливо не час, а фактор регулярності) .

Також потрібно зрозуміти, як справи з ранковою ерекцією — вона, по суті, індикатор психічного та фізичного здоров'я чоловіка. А ще є апарати, які реєструють нічні ерекції, які у чоловіка трапляються завжди, в середньому раз на годину. На підставі всіх цих даних і ставиться діагноз.

“Передчасна еякуляція” – це як?

Передчасна еякуляція – досить складний діагноз. Щоб поставити його, потрібно мати на увазі три критерії: час еякуляції (як правило, до двох хвилин), ступінь незадоволеності чоловіка та ступінь незадоволеності його партнерки.

Як ми вже говорили, якщо статевий акт триває хвилину, але при цьому всі щасливі, а жінка може відчувати оргазм (хоча це й не обов'язкова умова), такий діагноз не ставиться і, відповідно, не призначається лікування.

Коли варто піти до лікаря, якщо виникли проблеми?

Очевидне-неймовірне про ерекцію: чи реально протриматися всю ніч і як працює масаж лінгаму

Чим швидше тим краще. Тому що, якщо в основі проблем лежать психогенні механізми (а таке буває дуже часто, особливо у молодих чоловіків), ці проблеми потрібно вирішувати на ранній стадії, щоб не запустити ситуацію.

Приклад: у пандемію дуже багато чоловіків зіткнулися з еректильною дисфункцією на тлі тривожного стану, невідомості, стресу. Частина поставилися до цього нормально: «Ну не встав, і фіг із ним. Встане наступного разу». А інші почали думати та переживати: «Що зі мною трапилося? А якщо тепер так буде завжди? І такі переживання еректильну дисфункцію можуть лише посилити і зазвичай посилюють.

Чи може часта мастурбація вплинути на ерекцію?

Не може. Але вона може вплинути на якість статевого життя, тому що відбувається зовсім інше роздратування та стимулюються зовсім інші нервові закінчення. Досягти всього цього при статевому акті неможливо, тому що піхва жінки не настільки вузька, як рука чоловіка, вона не може чинити такий тиск на статевий член і здійснювати фрикції з частотою, з якою це можна зробити самостійно рукою.

Тут буде доречна стара приказка: все добре в міру. Якщо чоловік хоче отримувати задоволення від сексу, то мастурбувати щодня і кілька разів точно недоцільно.

Масаж лінгаму працює?

Масаж лінгаму (тантрична техніка, що включає повільний масаж статевого члена, яєчок, а іноді і простати – прим. ред.) для психологічного та фізіологічного розслаблення – абсолютно нормальна опція. Є один нюанс: під час цього масажу чоловік наданий сам собі, він не бере на себе відповідальність за задоволення жінки, тому що повністю відключено від комунікації. І якщо жінка нічого не має проти, будь ласка.

Але тут, як і з мастурбацією: якщо практикувати часто, власне статевий акт може стати чоловікові не таким цікавим. Тому, знову ж таки, все добре в міру.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua