Ліжники або гуцульські килими в Україні

Невіддільною частиною народного мистецтва жителів гірської частини України є ткацтво. Побут людей, їх традиції, обряди древніх предків з покоління в покоління передаються в легендах та орнаментах, що відбиваються на ткацьких виробах. Одним з відомих оберергів та символів самобутності гуцулів є ліжник ручної роботи. Знайти такий килим ви можете на https://vzhe-vzhe.com/dlya-domu/kilimi-gutsulski/, де тканинна продукція представлена широким асортиментом.

Ліжники або гуцульські килими в Україні

Згідно з традиціями гуцульський килим супроводжує людину все життя, є благословенням молодят у шлюбі. Також ліжники застосовують у побуті для прикрашання інтер’єру, утеплення домівки, створення затишної атмосфери. Якщо ви хочете купити якісний гуцульський килим, скористайтесь пропозиціями інтернет-магазину «Вже-Вже». У каталозі на https://vzhe-vzhe.com/dlya-domu/kilimi-gutsulski/ ви можете обрати тканинний килим або доріжку у бажаному дизайні та розмірі.

Особливості гуцульських килимів

Починаючи з XIX століття на Гуцульщині з’явився такий різновид ліжників, як орнаментальні килими, що також називали «коверцовими». Характерною особливістю виробів були різноманітні мотиви з нескладними схемами — смуги, ромби, «клинці», «скосики», квадрати. Як і ліжники, гуцульські килими застосовувались на різних обрядах, у тому числі весільних, поховальних. Виготовляли доріжки на дерев’яних верстатах. В якості матеріалів використовували натуральну овечу вовну, рідше — льон та коноплі.

Найдавніші килими, які збереглись до наших часів, прикрашені переважно геометричними та рослинними орнаментами. Така графічна символіка мала для людей практичні значення — релігійне осмислення реальності, магічний вплив на життя та умови буття, захист від негараздів, злих духів. Сьогодні знайти та купити справжній гуцульський килим ручної роботи ви можете в онлайн-каталозі «Вже-Вже». Представлені вироби мають наступні переваги:

  • висока якість матеріалів;
  • широкий асортимент дизайнів;
  • наявність різних розмірів;
  • простота та легкість у використанні й догляді;
  • доступна ціна.

Навіть зараз ви можете обрати килим, що буде не тільки прикрашати кімнату, але й стане потужним оберегом.

Замовити гуцульський килим з доставленням

Щоб замовити гуцульський килим, зайдіть на сайт «Вже-Вже», подивіться актуальні пропозиції, ознайомтесь з описами виробів. Якщо знадобиться додаткова інформація, зв’яжіться з менеджерами та отримайте консультацію.

Придбати якісну річ легко — достатньо оформити онлайн-замовлення або узгодити ваш вибір по телефону. Доставлення виконується по містах України та можливе за кордон. Сплатити замовлення можна готівкою, якщо ви знаходитесь у Львові, або безготівковим способом.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua