Як побороти душевний біль через розрив відносин

Як побороти душевний біль через розрив відносин

На жаль, рідко кому вдається зустріти свою другу половину за сусідній шкільною партою і, проживши довго і щасливо, померти в один день. Якщо життя приготувала вам серйозне випробування – розрив відносин – спробуйте ось що:

1. Дати собі чітке час на «розклеєне» стан

Вся справа в тому, що будь-які непрожиті до кінця, «забиті» емоції рано чи пізно вихлюпуються назовні і роблять це в самій потворній формі.

Ви зовсім розклеїлись?

Сміливо беріть тиждень-другий відпустки за свій рахунок, щоб поплакати / побродити по місту з сумною музикою в навушниках / переглянути 3 сезону улюбленого серіалу (потрібне підкреслити).

Або ж чатувати на пару днів за захоплюючі ігри Фрайдей Найт Фанкині. Ігри допомагають відволіктися і отримати яскраві емоції, а вони вам зараз ох як потрібні!

Інакше ви запросто можете розридатися на важливих ділових переговорах або накинутися на сусідку за виставлений в під'їзд сміття. Воно вам треба?

Важливо! Чітко проговорите для себе час, яке ви даєте собі на «траур» по нескладний відносин. Так ви дасте своїй підсвідомості сигнал, в який момент потрібно якщо не зібратися, то по крайней мере, бути в більш-менш адекватному стані.

2. Не соромтеся просити про допомогу інших людей

Ми, психологи, наполягаємо: якщо з емоційним станом зовсім «Шлехт», потрібно шукати «сводобние вуха», будь-то найкраща подруга, випадковий попутник або телефонна служба довіри. Озвучена проблема здається вже не такою величезною і невирішеною, особливо для жінок.

Я, наприклад, в таких випадках кажу нерозлучний подружці: «Машуля, мені сьогодні погано. Буду нити тобі, плакати і скаржитися. Потерпи трохи, добре? ». І Маша (куди ж їй подітися?) Слухає і шкодує …

Ех, все-таки не дарма за старих часів на похорон запрошували професійних плакальниць, які повинні були допомогти рідним виплеснути горе за який пішов людині – спонукати їх плакати і голосити.

3. Збільшити фізичну навантаження

Хочемо ми цього чи ні, але наше психічний стан тісно пов'язане з фізіологією – дія «гормонів щастя», які виробляються при заняттях спортом, ніхто не відміняв.

Вибирайте той вид фізичної активності, який вам до душі. Так, одна з моїх клієнток після хворобливого розриву кожен день влаштовувала собі піші прогулянки довжиною в 15-20 кілометрів. І це допомагало! Приходила додому втомлена, але зі «легкої» головою!

4. Проведіть аналіз зруйнувалися відносин

Перш за все, треба усвідомити, що розрив – це не повне фіаско і не тавро на все життя, це те, що зробить вас мудрішими і сильніше. Проаналізуйте, яких помилок припустилися ви, які – партнер, і з цим знаннями постарайтеся йти вперед.

Наприклад, одна з моїх клієнтів сказала, що більше не дозволить не зважати на її думку, інша, навпаки, говорила про те, що «душила» чоловіка своєю надмірною опікою і тепер готова давати своєму партнеру більше особистого простору. Ну а хтось просто ставати уважніше при виборі другої половини, щоб знову не нарватися на абьюзера або паталогічна брехуна.

У будь-якому випадку, в ваших силах перетворити болючий досвід в життєву мудрість. Напевно у вас попереду знайомства з багатьма цікавими людьми, позитивні емоції і яскраві враження. Душевної гармонії і сил!

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua