Чому одружені чоловіки повертаються до коханок

Чому одружені чоловіки повертаються до коханок

У будь-якому, навіть найщасливішому шлюбі, можна виявити своїх скелетів у шафі, і, зокрема, це стосується зв'язків на боці, яким подається подружжя. При цьому дружини можуть спати спокійно: ймовірність відходу чоловіка з сім'ї до розлучниці мізерна мала, а період існування порочных відносин слід просто пережити.

Інша «картина» вимальовується для жінок, котрі стали коханками чужих чоловіків, адже стосунки з ними найчастіше рвуться раптово. Але що ж слідує потім: повне забуття чи відстрочка неминучої зустрічі?

Чи всі чоловіки зраджують?

Чому одружені чоловіки повертаються до коханок

Фото автора Gustavo Fring: Pexels

Питання вірності у відносинах стійко лідирує на практиці будь-якого сімейного психолога і, традиційно, при його аналізі все зводиться до міфу про полігамну природу чоловічої статі як до виправдання інтимних зв'язків на стороні.

Але, по-перше, не всі чоловіки зраджують, а по-друге, бажання проводити час із приємною людиною, властиво і чоловікам, і жінкам. «Моя – пиляє, піду до Олі», – так само зручна позиція для втомленого сім'янина, як і «мій – напився, погуляю поки що з Костею» – для обділеної увагою благовірної.

До зрад чоловіка підштовхують такі причини:

 • рутина в сімейному житті і, як наслідок, спрага нових сильних емоцій (не тільки від фізичної близькості з предметом бажання, а й від адреналіну, піднесення якого забезпечує ризик бути викритим у зраді);
 • бажання нових сексуальних відчуттів (нерідко чоловік соромиться заявити про свої потреби у ліжку, зате може реалізувати їх у зв'язках на стороні);
 • бажання почуватися завойовником і підкорювачем жіночих сердець.

При цьому відносини на стороні практично завжди носять поверхневий характер і не є тривалими, глибокими, руйнівними для шлюбу.

Чому одружені коханці йдуть

Перше, що слід розуміти: якщо чоловік хоче піти із сім'ї, його не утримають ні дружина, ні діти, ні «нажиті непосильною працею» багатства. Також на це бажання не впливає прихильність до іншої жінки, адже у 97% випадків зв'язки між сімейними коханцями та їхніми таємними жінками припиняються. Чому?

 • Коханка стає тягарем.

Одружена людина шукає віддушину. Йому потрібно скинути баласт із тривожних думок про роботу, фінансові справи та міжособистісні негативні ситуації. Баласт, який він просто не хоче нести додому.

Відповідно, коли коханка висуває вимоги і ставить ультиматуми, вона втрачає здатність створювати безтурботну відволікаючу атмосферу для одруженого коханця і стає непотрібною.

 • Коханка втручається у сімейне життя.

У одруженого чоловіка вже є жінка, яку він ставить вище за інших, – його дружина. З нею він ділить своє життя, про нього дбає, їй довіряється без залишку, і претензії коханки підірвати авторитет подружжя буде сприйнято в багнети через різний рівень довіри до цих жінок.

 • Усвідомлення прихильності та страх виходу із зони комфорту.

Чому одружені чоловіки повертаються до коханок

Про що має знати кожна коханка?

Поширені й випадки, коли відносини між коханкою та одруженим чоловіком трансформуються на щось близьке до потреби контакту. Ви гуляєте, багато та плідно спілкуєтеся, підтримуєте один одного. У якийсь момент одружений коханець ловить себе на думці, що представляє дома дружини зовсім іншу жінку, і піддається страху можливого краху звичного побуту. Небажання щось змінювати у житті призводить до розриву.

Зрозуміло, приводом для розлучення можуть стати і простіші речі: близькість без вогника, втрата інтересу, перемикання уваги на «нову спідницю». Нарешті, одружений коханець втече за претензій на володарство з боку таємної пасії, а також при загрозі викриття цього зв'язку.

Чому одружені чоловіки повертаються до коханок

Чоловіки не забувають жінок, які розділили з ними ліжко. «Сім років не бачилися, а вчора до гостей приїхав», – пише Віра на одному з тематичних форумів. “Надзвонює після двох років ігнор”, – відповідає їй користувач, який віддав перевагу анонімності. Як правило, одружені чоловіки зберігають контакти своїх таємних пасій.

Тимчасові проміжки між припиненням і поновленням такого зв'язку різні: комусь потрібно кілька місяців, перш ніж нагадати про себе колишній коханці, а для когось ця відстрочка становитиме всі 10 років. Але це станеться, якщо сама жінка не вирішила безповоротно викреслити чужого чоловіка зі свого життя. Причиною цього є:

 • Спогади.

Здатність до самозахисту – одна з особливостей, властивих людському мозку. На практиці вона проявляється так: мозок блокує і пригнічує гострі переживання, щоб попередити депресію, і не останню міру участі в цьому несуть добрі спогади.

До коханки повернуться, коли ці спогади почнуть домінувати над факторами, що передують розриву. Думки про колишню легкість у стосунках, уміння коханки розслабити та відволікти від бытовухи, те, що згадуватиметься насамперед.

 • Бажання відтворити загальні якості життя до розриву.

Чому одружені чоловіки повертаються до коханок

Giphy

Це більше властиво одруженим чоловікам у віці, і пов'язано не так з минулою симпатією до коханки, як зі страхом старіння. Умовно такий стан речей можна підігнати під розмиту фразу «тоді все було краще, а тепер…».

 • Погіршення стосунків із дружиною.

Холодок з дружиною, мабуть, найвагоміший фактор, що підштовхує одруженого чоловіка до прогулянок на стороні. Але погоджуючись знову розділити з ним ліжко, пам'ятай, стосунки ніколи не повторяться з колишньою яскравістю. І, тим більше, повністю відсутня перспектива можливого відходу чоловіка із сім'ї на твою користь.

Як реагувати на спроби одруженого коханця повернутися

Реакція на повернення одруженого чоловіка до колишньої коханки дуже індивідуальна. Для її аналізу важливо враховувати особливості розлучення (хто став ініціатором розриву, чому він трапився), тривалість та якість зустрічей, а також період, протягом якого стосунки не підтримувалися.

Але навіть при спробах зважити всі «за» та «проти» відновлення відносин, важливо відштовхуватися від обставин, за яких одружений коханець нагадав про своє існування. Зокрема, не варто зустрічатися з людиною, яка:

 • дзвонить або пише п'яним;
 • допускає принизливі тобі порівняння коїться з іншими жінками;
 • не виконує своїх обіцянок.

Так, ти приміряла на себе роль коханки чужого чоловіка, але для тебе ці стосунки теж могли бути елементарною віддушиною і, звичайно, ти не погоджувалась на стосунки, в яких тебе знецінюють.

З іншого боку, навіть колишній одружений коханець певною мірою залишається для тебе «своїм» чоловіком. Ви проводили час разом, спілкувалися, впізнавали приховані більшості грані особистості одне одного. Погодься, періодично виникає потреба перечитати гарну книгу, і це порівняння доречне в контексті відновлення зв'язку, що колись приносить задоволення.

За бажання з таким чоловіком можна продовжувати спілкування. Але також важливо враховувати, що в період розлуки ви обидва встигли змінитись, отримати певний життєвий досвід і зробити висновки. І короткий спалах, навіяний колишніми почуттями, ризикує назавжди згаснути під товщею цього досвіду, в якому завжди головним у житті чоловіка залишається його дружина.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua