Як зрозуміти, що потрібно розлучитися з чоловіком

Як зрозуміти, що потрібно розлучитися з чоловіком

Розлучення, як правило, це завжди неприємний, болючий, а в деяких випадках і психотравмуючий процес. Деякі жінки і чоловіки не поспішають подавати на розлучення, і це зумовлено тим, що теплиться надія на поліпшення сімейного психологічного мікроклімату.

Samka поставила перед собою завдання допомогти тобі розібратися, коли сімейні стосунки остаточно себе зжили і більше немає сенсу тягнути цей вантаж далі по життю, а також показати тобі ключі-підказки, що ідентифікують те, що шанс зберегти сім'ю все ж таки є.

Небагато досліджень

Як зрозуміти, що потрібно розлучитися з чоловіком

Фото автора Keira Burton: Pexels

Давай почнемо з основного, а саме з факторів стабільності шлюбу. Згідно з проведеним дослідженням з точки зору респондентів, найбільш значущими факторами стабільності шлюбу є:

 • взаємна любов;
 • взаємоповага;
 • взаємопідтримка та взаємодопомога;
 • терпимість подружжя одне до одного;
 • спільні інтереси та однакові погляди;
 • почуття відповідальності перед сім'єю.

Як бачиш, нічого надприродного та неординарного у цьому переліку — ні. Але дослідниками дається важлива ремарка:

 • всі перелічені фактори є суб'єктивними і не мають жодного відношення до соціально-демографічних характеристик подружжя.

Якщо спиратися на цей висновок, то виходить, що для ухвалення рішення про розлучення достатньо того, щоб один із подружжя вирішив, що другий безвідповідальний, не терпимий, не любить і т.д. Відповідь питанням: «За наявності значних причин, що могло утримати вас від розлучення?» були надані такі відповіді:

 • матеріальний зиск;
 • страх засудження;
 • втручання третіх осіб (родичі, друзі, знайомі);
 • страх самотності;
 • наявність спільних дітей;
 • ліквідація причин розлучення;
 • релігійний базис;
 • не можу дати відповіді.

І так, якщо взяти за основу вищенаписане, напрошується такий висновок:

 • Перш ніж подавати на розлучення, важливо розуміти чи об'єктивні причини, чи на якомусь етапі подружжя просто втратило нитку порозуміння, і все, що їм потрібно, це її «відновлення».

Ознаки того, що розлучення необхідний захід

Не будемо ходити навколо та навколо, а відразу перейдемо до головного, а саме до тих ключових ознак, які буквально як звук сирени дають зрозуміти, що розлучення просто необхідне.

Як зрозуміти, що потрібно розлучитися з чоловіком

Коли час розлучатися?

Домашнє насильство

 • Фізичне насильство

Дивись, ми робимо поділ на фізичний та психологічний. Це важливо, тому що в деяких випадках жінка, не бажаючи розлучатися, всіляко намагається виправдати у власних очах чоловіка-тирана. Очікувані причини, чому вона не хоче визнавати очевидне, ми вже виклали вище.

Отже, фізичне насильство включає у собі як побої з явними наслідками як переломів, садна, рваних ран, тощо. Йдеться і про:

 • ляпас;
 • пощипування;
 • штовханні;
 • сильному стисканні;
 • киданні предметів у дружину, тощо.

Як ти піднімеш, коли мова заходить про фізичне насильство, жодного шансу на реабілітацію стосунків уже немає, більше того, таке суперечливе старе твердження як «Б'є – значить любить», не має жодного стосунку, до такого світлого і творчого почуття як кохання.

 • Психологічне насильство

Поряд із фізичним, стоїть і психологічне насильство. Так, цей вид насильства не залишає явно виражених слідів, але незважаючи на це, його наслідки не менш травматичні: у душі жінки на довгі роки залишаються шрами, вона може стати заляканою та забитою.

Немаловажним є й те, що жертву домашнього насильства запросто можуть звинуватити в тому, що вона нібито сама спровокувала таку реакцію, мовляв, не треба лізти на рожон. До психологічного насильства належить:

 • Жорсткий контроль

Коли дружина, не дай Боже, хоч на одну хвилину затримається, чоловік починає піднімати хай, з усіма супутніми «деталями» у вигляді звинувачень у необов'язковості та безвідповідальності, а також шквал підозр у невірності та лицемірстві.

 • Регулярні приниження

Коли жінку знецінюють і починають принижувати, вона може чути на свою адресу різноманітні образливі образи. Чоловік починає буквально без приводу чіплятися до всього поспіль.

 • Газлайтінг

Він вважається однією з жорстких і складно переносимих форм психологічного насильства. Жінка, яка зіткнулася з цим видом насильства, буквально починає божеволіти. Це з тим, що ініціатор насильства, тобто чоловік, починає все заперечувати, змушуючи дружину засумніватися у своїй нормальності. Часто звучать такі фрази як: “Цього не було!”, “Тобі здалося!”, “Ти знову все забула!”, І тд.

Бажання зберегти сім'ю заради дитини

Ще один важливий фактор, що вказує на те, що сімейний човен дав тріщину, це повна дистанційність подружжя: коли люди живуть як сусіди. Більше немає ні любові, ні пристрасті, ні спільних інтересів, загалом нічого, що їх раніше об'єднувало.

Але, щоб не травмувати розлученням дітей, вони вважають за краще імітувати сімейне щасливе життя. Такий підхід вкрай невірний, і ось чому:

 • рано чи пізно, але діти виростуть і підуть із батьківського будинку. А із чим залишаться учасники сімейного союзу? З партнером, який давно став чужою людиною.

Давай враховувати той факт, що коли люди втрачають інтерес один до одного, щоб заповнити прогалину, вони починають шукати когось на стороні. Але «чіпляння» за переконання, що сім'ю треба зберегти заради дітей, не дає їм змоги побудувати нові гармонійні стосунки, а отже — вони не можуть бути справді щасливими.

Регулярні зради

Правду кажучи, зрада в сімейному союзі може прирівнюватися до зради та удавання. Вона породжує нещирість і носіння масок. Що характерно, зраджувати можуть обоє. Але в цій частині важливо зробити одну маленьку, але суттєву ремарку.

 • Зрада може бути наслідком того, що одного або подружжя перестало влаштовувати інтимне життя, але це не говорить про те, що в цілому люди стали один для одного чужими.

Зараз пояснимо детальніше. Допустимо один із подружжя регулярно відмовляє іншому в інтимній близькості, проте, в іншого то фізична потреба нікуди не подіється. І тут важливо відштовхуватися від причин, які призвели до віддалення в інтимній сфері.

Якщо припустимо, причини пов'язані з тим, що в одного з подружжя з'явилася велика завантаженість, а разом з нею і втома з усіма, як ти розумієш, будуть зовсім інші потреби — відпочити і виспатися. І тут людям важливо шукати компроміси, домовлятися.

Як зрозуміти, що потрібно розлучитися з чоловіком

Giphy

А от коли зник фізичний потяг, поцілунки і тактильний контакт стали неприємні, і т.д., то це є явною ознакою того, що колишні почуття починають сходити нанівець. І якщо подружжю ставати тісно, некомфортно і незатишно в такому союзі, перш ніж подавати на розлучення, слід задумати про те, що підвело їхній шлюб до такого результату.

Перекладання всіх зобов'язань на дружину

Сімейний союз це як тандем, як добре злагоджений механізм. Але, коли чоловік починає перекладати всі справи та турботи на тендітні плечі дружини – це є тривожним дзвіночком. Насамперед, це пов'язано з тим, що починають відкриватися його не найкращі якості.

При цьому на парирування дружини, чоловік може знайти сотні виправдань, чому основний тягар турбот про сім'ю лежить саме на її плечі. Запам'ятай! У тих відносинах, де дружина є робочим конем, а чоловіка цілком собі влаштовує роль «доглядача дивана», жінка завжди буде дратівливою та втомленою.

Зрозуміло, що такий союз, крім розладу нервів, і хронічної втоми, нічого доброго не принесе.

Чоловік відкрився з нового боку

Буває і так, що люди, починаючи зустрічатися під впливом хімії тіла, тобто гормонів кохання, не помічають вади партнера. Вони відкриваються лише тоді, коли починається спільне проживання. Здавалося б, така знайома і рідна людина, щодня починає відкриватися з нового, раніше невідомого боку.

І врешті-решт виходить, що жінка виходила заміж за одного чоловіка, а почала жити зовсім з іншим. І чим більше минає часу, тим більше накопичується роздратування та загальна напруга в сім'ї. Зрозуміло, що за такого розкладу — шлюб, алегорично, накаже довго жити.

Короткі рекомендації

 • Перш ніж подавати на розлучення, важливо з'ясувати, що саме стало тією тріщиною, яка почала з'являтися в човні сімейного життя (за винятком тих випадків, коли домашнє насильство очевидне).
 • Можливо, на якомусь етапі пара просто перестала розуміти один одного, і все, що їм потрібно, підремонтувати містки комунікації.
 • Якщо в сім'ї міцно оселилися нудьга та буденність, це ще не показник того, що потрібно розривати стосунки та розлучатися. Важливо зрозуміти, чим подружжя може розбавити цю однотонність і що саме допоможе оновити їхній сімейний союз.
Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua